Pre-paidowa wojna

K

kinga_sc

Guest
a powiem, ze nie wiem, ale część właśnie robiło to przejście z zachowaniem nr na abonament ale wiem, że na kartę też ostatnio kilka osób zmieniło, bo mi numerki podawali
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
moi znajomi raczej mało migracji robią. Sporo osób ode mnie z towarzystwa rzuciło się na heyah jak wchodziła równa taryfa. Jak wchodził play myślałam że dużo osób zmieni i zdziwiłam się, że właściwie nikt się nie połasił...
 

dizzy74

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ta reklama porównawcza to masakra. Wypunktowują cudze minusy, ale zapominają o swoich.

No dokładnie, trochę bez sensu taka reklama. Ostatnio porównali się do orange go, biorąc pod uwagę tylko "magiczne 29 gr" na starcie. Wiadomo przecież, że go opiera się trochę na innej zasadzie, jest taryfą malejącą i tak naprawdę można tam zejść do stawki 20 gr/min w sieci...
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
tej stawki 29 gr uczepili się jak rzep psiego ogona... to tak jakby porównywać herbatę z kompotem...
 
K

kinga_sc

Guest
ale które reklamy i jakiej sieci, bo ja TV nie oglądam i trochę do tyłu jestem
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań

dizzy74

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
to tylko reklama. Nie można spodziewać się, że we własnej reklamie podadzą silne strony innych sieci, a sami przyznają się, że jednak mają "haczyki"

To prawda, dlatego nie należy przywiązywać do tego wielkiej wagi, lepiej po prostu dokładnie zapoznać się z ofertą danego opa. Bo stawka do wszystkich jak masz np dużo znajomych w tej samej sieci, może nie być już taka ważna. a tak btw: ciekawe dlaczego nie porównali się np do popa ;)
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Green no jasne, że nie należy się tego spodziewać, ale w tej sytuacji powinni też się za bardzo nie wychylać z chwaleniem się...
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Zapewne dlatego, że pop wyszedł bardzo późno ze swoją ofertą :p
A tak czy owak - reklama porównawcza jeszcze do niedawna była zabroniona w tym kraju, nie? Widać czemu...
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
z tego co mi wiadomo to reklama porównawcza zawsze była dozwolona pod warunkiem, że opierała się na konkretach, a nie na "jesteśmy lepsi, bo tak!" ale pewna nie jestem. tyle tylko, że zawsze było to mało etyczne.
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Ja widziałam tylko porównanie z Heyah i plusem (w tej właśnie kolejności) i szczerze powiedziawszy wydawało mi się przez długi czas, że przyrównują się tylko do Heyah, bo akurat na tę reklamę nagminni się natykalam i natykam.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
no do orange dorobili reklamę niedawno, po tym jak wprowadzili nową ofertę
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
no tak - chcieli zaatakować a wyszło jak wyszło - bo porównali tak jak im było wygodniej do go, który opiera się na pakietach a nie do Popa który ma stawkę automatycznie... Moim zdaniem Orange powinno odpowiedzieć takim samym porównaniem tylko oferty abonamentowej bez telefonu... Wtedy play by niezle dostał... ale tym zajmują się marketingowcy pomarańczy. :)
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Jak na razie wszyscy inni operatorzy grają fair. Nawet stricte młodzieżowa Heyah nie pokusia się o odpowiedź porównawczą.
 

maniaaana

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
539
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja mam w Orange i nigdzie przechodzić nie będę. Dużo mam osób w Orange i może się okazać, że już nikt nie będzie chciał do mnie pisać bo drogo;P także tylko Orange;)
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Green to że Heyah jest młodzieżowa to nie znaczy że jako pierwsza odpowiedziałaby chamstwem na chamstwo :> to moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy...
 

Dekapiton

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
73
Punkty reakcji
1
moim zdaniem cała ta wojna to jeden pic na wodę fotomontaż :) Bo teraz tak - stawki w każdym prepaidzie są wyrównane i jest spokój... teraz tylko nalezy zobaczyc co sie bardziej opłaca. Orange się opłaca (a zwłaszcza go) bo mozna zejść poniezej tych 29 groszy...
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Ta, ale tylko w sieci. WHeyah masz 25 gr do wszystkich i można zejść poniżej tego , jesli weźmiesz pod uwagę podwójne doładowania. I co? I też się opłaca (zwłaszcza, że nie znam nikogo w orange). Każda sieć ma swoje zady i walety i jakoś się opłaca.
A to, że obecnie zapanował na tym polu rozejm, nie oznacza, że "wojny" nigdy nie było ;-) Poza tym teraz zmagania przeniosły się do mixów.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
wojna do duże słowo ;) ale jakaś tam walka na oferty na pewno była i jest. raz bardziej nasilona, raz mniej, ale istnieje... A już na pewno odkąd na rynku pojawił się Play.
 
Do góry