Prawko

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Czy to prawda że od 2013 roku ma być tak że motocyklami o dużej pojemności tzn 600 i wyżej można będzie jeździć od 24 roku życia? mowa o zdawaniu na prawko.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
moze tu cos wyczytasz:

http://www.scigacz.pl/Nowe,kategorie,prawa,jazdy,na,motocykl,od,2013,roku,14559.html
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Jak dla mnie dobrze że 18-nasto latki nie będą szaleć na motocyklach o pojemności 600+
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Tak, to prawda, że od 2013roku wchodzi taki przepis wymuszony przez Unie. Z jednej strony tak jak napisał Portos+ jest to dobre rozwiązanie bo młodzi kierowcy przeceniają swoje możliwości i zaczynają od potężnych maszyn, ale z drugiej jest to mnóstwo dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.
Ja również sama zaraz po maturze planuje zdać kategorię A. Jednak zaczynam od 250tki następnie przesiądę się na 500tkę i na tych etapie sobie daruję ze względu na moją niewielką masę przez co nie miałabym możliwości jeszcze cięższego motocyklu utrzymać między nogami ;)

SzklanaDama
 

panna_motocyklowa

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Widzę, że kolejna dziewczyna chce iść na prawko kat A. Super:) Ja właśnie kończę kurs:) Miło mi!:) A dlaczego akurat motocykle?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A dlaczego akurat motocykle?

Dołączę się do odpowiedzi... bo są zarąbiste :) dźwięk, wygląd... DŹWIĘK :) hehe
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
ja? niedługo. 1 sezon, ale wcześniej już jeździłem :)

Mogę się pochwalić że mam przyspieszenie lepsze niż porsche :) hehe ale nie używam jak narazie, brawura i głupota świeżaka może się szybko skończyć :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
A dlaczego akurat motocykle?
Chyba do mnie pytanie jak rozumiem ;)
Tak naprawdę od paru lat już myślałam nad motocyklem. Zaczęło się chyba od opowiadań mojego Ojca jak on jeździł. Poza tym standard. Wiatr we włosach, adrenalina, poczucie wolności, całkiem inne ma się spojrzenie na drogę z pozycji jeźdźca i samo to że się panuje nad takim sprzętem:)

SzklanaDama
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Honda CB 600 hornet z 2003 tzw Szerszeń :) kocham nakedy.

Dobry jak dla początkujących... ale z głową. Bo tak do 6 tyś jest spokój, ale powyżej to jest rakieta. Tak jak pisałem, niecałe 3,6 sek. do setki. W sumie 95% samochodów w Polsce może wąchać spaliny :)

Zawsze chciałem mieć "sporta" ale później jakoś mi się odechciało. Zakochałem się w nakedach i nie żałuję.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Portos+ skoro orientujesz się już trochę to może mógłbyś mi zaproponujesz jakieś nie za wysokie moto? Takie ok 700mm w siodle typu naked bądź jakieś inne tak abym mogła sobie popatrzeć, poprzymierzać?

SzklanaDama
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
to od wielu czynników zależy, Twoja waga, wzrost, siła itp

Mnie osobiście przeraża jak widze gościa 55 kg na 1000ccm z rączką jak moje palce. Ale to nie w temacie:)

Jeździłaś już wcześniej? na czymkolwiek? nawet na skuterze?

Ja jak pierwszy raz wsiadłem na zwykły skuter (pare lat temu), to myślałem aaaa co tam to tylko 50ccm, w ten sam dzień miał bym 4 ladowania w rowie i 1 pod samochodem. Doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie, nie problemem jest kupić super rakietę co ciśnie 300 km/h i zabić się na pierwszym zakręcie bo nie wiedział że go wyniesie jak za szybko wpadnie w łuk.

Dobra, mniejsza o szczegóły.

Widze też nakedy :)

Ja wieżę w moja Hondę ponieważ te silniki i ogólnie mechanika wytrzymuje długo bez napraw itp (pomijam podstawowe częsci co trzeba wymianiać no i oleje, bo to normalka).

Co do motocykli dla Ciebie? ciężko powiedzieć. Celowałaś w suzuki, masz jakieś doświadczenia co do marki czy poprostu podoba Ci się? znam parę dziewczyn które jeżdżą hornetami, a wcale nie są potężne :)

Prawda jest taka że wiele zalezy od jakiegokolwiek doświadczenia, motocykl to nie samochód i rządzi się innymi prawami. Inne metody hamowania, inaczej się jedzie w zakrętach itp, ale to pewnie wiesz.

Ja kupiłem 600ccm ponieważ nie bawi mnie wymiana motocykla co 3 miesiące. Ale wiem że moc zaczyna się od około 6-7 tyś i nie przekraczam tego jak narazie, jestem prawie ZEREM jeśli chodzi o doświadczenie więc po co się zabić?

Jak chcesz dam Ci link do forum o hornetach, tam jest parę dziewczyn, są szczupłe więc możesz podpytać jak im się jeździ :) myślę że więcej się dowiesz niż odemnie, czemu? bo jestem facetem, ja inaczej się czuję na motocyklu, dla mnie jest w sam raz wagowo, wielkościowo itp.

Tam na forum są fajni ludzie, więc możesz śmiało pytać:) a może akurat zakupisz szerszenia :)

aha jak się tam zalogujesz to warto poczytać o wypadkach, jest osobny dział, to tak w razie gdybyś naszła Cię ochota na dzikie szarże :) bardzo szybko ostudza emocje :) poza tym wiele się dowiesz na co uważać, co potrafia robić kierowcy samochodów tzw puszek ;) a i dziewczyny będą happy że jest nowa na forum :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jeździłaś już wcześniej? na czymkolwiek? nawet na skuterze?
Na skuterze tak.

Doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie, nie problemem jest kupić super rakietę co ciśnie 300 km/h i zabić się na pierwszym zakręcie bo nie wiedział że go wyniesie jak za szybko wpadnie w łuk.
O tym już pisałam w pierwszym poście w tym temacie: "Ja również sama zaraz po maturze planuje zdać kategorię A. Jednak zaczynam od 250tki następnie przesiądę się na 500tkę i na tych etapie sobie daruję ze względu na moją niewielką masę przez co nie miałabym możliwości jeszcze cięższego motocyklu utrzymać między nogami"
250tka to wbrew pozorom nie tak mała moc, przy mojej wadze i wzroście myślę, że będzie dobrze złapać obycia i dowiedzieć czego tak naprawdę oczekuje od kolejnej maszyny.

Jak chcesz dam Ci link do forum o hornetach, tam jest parę dziewczyn, są szczupłe więc możesz podpytać jak im się jeździ
Jasne, poproszę.

SzklanaDama
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
sorry nie czytałem wszystkiego :)

Tak 250 jest ok, a ile warzysz i ile masz wzrostu? :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
160cm wzrostu i staram się dobić do 50kg(jest ciężko) ;) Wiem, że to mało, ale mimo wszystko mam nadzieję spełnić swoje marzenie dlatego zacznę od czegoś mniejszego i lżejszego.

Dzięki serdeczne za link

SzklanaDama
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
To masz wymiary takie jak moja kuzynka :)

Off top uwielbiam niskie dziewczyny :p

Fakt, 600 to byłby raczej kiepski pomysł na początek przy takich gabarytach. Ale tam dziewczyny Ci poradzą, popytaj :) jest tam wielu starych wyjadaczy co mają po 30 lat doświadczenia na motocyklu. Dodam jeszcze że widziałem chłopaków co ważą tyle co Ty i jeżdżą na większych moto :)
 

Dywanszop

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tylko prosze nie GS 500 :)
To jest koszmarny motocykl. Dwa cylindry w rzędzie dają fatalne osiągi i dźwięk.
Bardzo przyjaznym motorkiem jest suzuki SV 650. Też 2 cylindry ale bardzo przyjemnie jadą i brzmią bo w układzie V. Nie za mocny i nie za szybki. Wielu poleca go na pierwszy sprzęt.
250 już pod koniec kursu na prawko wyda Ci się za słaby.
 
Do góry