Prawa autorskie do starych zdjęć

dywizjon

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Witam Was
Mam pytanie o prawa autorskie do starych zdjęć z okresu II Wojny Światowej. Zeskanowałem zdjęcia z książki na temat lotnictwa. Są tam stare zdjęcia dywizjonów, pilotów, front wschodni i zachodni.
1. Czy takie zdjęcia, biorąc pod uwagę czas jaki upłynął od zakończenia wojny posiadają jakieś prawa autorskie?
2. Czy też mogę bez problemu umieścić skany na stronie www?
3. Czy wydawca książki (MON początek lat 90tych, autor) mógł nabyć jakieś prawa wyłączności do w/w zdjęć?

Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Umieszczając skany podaj gdzieś źródło , nie musi być ono bezpośrednio pod zdjęciem. I nie będzie żadnych problemów. Napisz gdzieś że zdjęcia zamieszczone na witrynie pochodzą z danej książki czy książek.
 

dywizjon

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Umieszczając skany podaj gdzieś źródło , nie musi być ono bezpośrednio pod zdjęciem. I nie będzie żadnych problemów. Napisz gdzieś że zdjęcia zamieszczone na witrynie pochodzą z danej książki czy książek.
Rozumiem, źródło nawet wypada podać.
Bardzie mam na myśli sytuację. Zdjęcia zazwyczaj mają autora nieznanego. Zwykłe pamiątkowe zdjęcia robione przez żołnierzy, reporterów frontowych. Skoro autor raczej nieznany, bądź dawno nie żyje, to czy w jakiś sposób prawo uregulowało wyłączność do takich zdjęć?
 
Do góry