Pratchett - Discworld - Świat Dysku

kolczyk_w_nosie

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z okolicy wielkopolskiej stolicy
Powiem na poczatku dla sprostowania: przejrzałam do trzeciej "kartki" i dałam spokój z wyszukiwaniem.

Co sądzicie o twórczości tego autora? Jaka jest wasza ulubiona jego książka? Jeśli czytacie, to podzielcie się jaką część :) Pewnie nie wszyscy wiecie, ale nakręcili film "Wiedźmikołaj" :) Premiera odbyła się 17 i 18 grudnia zeszłego roku :p Czekam na wasze posty :)
 

niandra

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Olsztyn
O żesz... czytałam niedawno "Kolor magii" oraz "Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury" i stwierdzam iż te książki są świetne^^ w wolnym czasie planuję następną turę czytania : PP

Ogólnie to facet ma wspaniałe poczucie humoru^^
 

kolczyk_w_nosie

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z okolicy wielkopolskiej stolicy
Chociaż jedna odpowiedź! [skacze pod sufit z radości] Nareszcie :]
Fakt "Kolor Magii" jest śewietny :] Mauryce'ego jeszcze nie czytałam. To będzie na końcu :] A zalecam przeczytaniu całej serii a Rincewindzie :] "Ciekawe Czast" najbardziej :] Tyle.
 

Adela

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Ach, jak ja kocham twórczość Pratcheta. :eek:k: Jedne z najlepszych książek, jakie miałam okazję czytać, to właśnie te z serii "Świat Dysku". Nie przepadam tylko za tymi z Akwilą, czyli "Wolni Ciutludzie" i "Kapelusz pełen nieba". Jakieś takie dziwne... Przypominają mi "Alicję w Krainie Czarów" i "Alicję po drugiej stronie lustra". Alicji z reguły nie trawię... Chociaż może to co wyszło z biednej panny Dokuczliwej to wina innej tłumaczki...

Najbardziej podoba mi się z ogólnego kształtu całej serii ŚD to, że jest bardzo, hm... interesująca pod względem religijnym. Idea, że wszyscy bogowie istnieją i są silni w zależności od liczby wyznawców bardzo mi się spodobała i przyjęłam ją do serca (ba... no i teraz się męcz dziewczyno, czy iść do tego bierzmowania...).

Jeśli chodzi o "głównych" bohaterów, to na początku lubiłam bardzo Rincewinda, ale po jakimś czasie stał się bardzo męczący. Teraz przerzuciłam się raczej na Vimesa Straż to coś, co lubię (stare czasy, kiedy mama czytała mi po raz pierwszy "Na glinianych nogach"...). No i oczywiście jest jeszcze Vetinari. Stary ale jary. :D Mam nadzieję, że jeszcze dłuuugo będzie rządził w Ankh-Morpork. Sto lat dla naszego patrycjusza!

Bohaterowie epizodyczni... Tutaj zdecydowanie wysuwają się na czoło wampirki (aaach, ten Vlad...) i Colin z "Czarodzicielstwa". Czekam na przetłumaczenie następnego tomu, gdzie pojawią się wampiry! Mam nadzieję, że Vladzik się jeszcze kiedyś pojawi. (wiem, że jestem dziwna, ale on pasowałby mi jakoś do Susan... khe, khe :sexy: )

A przecież "Świat Dysku" to wcale nie wszystko. Czytałam jeszcze inną książkę, tworzoną nie tylko przez Pratcheta, ale też przez Neila Gaimana - "Dobry Omen". Crowley i Azirafal wymiatają. Sama nie wiem już, którego wolę. :D
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Moja ulubiona książka to Wiedźmikołaj ale nie wiedziałam że wyszedł film =P Twórczość samego autora tak średnio lubię nie trafił w moje poczucie humoru. Chociaż moi znajomi twierdzą że jest genialny :p
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Pratchett wymiata, poza paroma wpadkami. "Straż, straż" rządzi.
 

Dynsdale

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Zabawny, ale na dłuższą metę nużący. Ma dosyć prosty styl pisania, który już raczej nie bedzie ewoluował, nie mniej jednak jego książki sprawdzają się, jako dobra i niewymagająca rozrywka na jeden wieczór. Czytałem kilka pozycji, ale w pamięć zapadły mi jedynie "Piramidy" i "Trzy wiedźmy".
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Hmm wyszedl film? A ja nic nie wiem:(

Co do samej tworczosci to poprostu kocham obraz SMIERCI i wiekszosc watkow z nim zwiazanych.

Ahh jutro cos tu dopisze, spac mi sie chce:p
 
Do góry