Pralka

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jesli chcesz skorzystać tylko z funkcji odświeżania to nie trzeba proszku, bo sama para świetnie odświeży ubrania
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
To świetnie, bo niektóre detergenty mogą podrażniać skórę. Dlatego ważne jest też to żeby pralka dobrze płukała.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Zwłaszcza w przypadku dzieci warto zwracać uwagę na to jakie funkcje posiada pralka, czy ma pranie ubranek dziecięcych, czy ma płukanie antyalergiczne, jakie można ustawić temperatury prania.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jeśli chodzi o pralki LG to one wszystkie maja takie innowacyjne rozwiązania i najbardziej przydatne funkcje. Program antyalergiczny Allergy Care i Baby Care , który niszczy roztocza także maja.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Funkcji i ustawień mają faktycznie dużo, ale nie są trudne w obsłudze, o ile ktoś przeczyta instrukcję. Najistotniejsze w wyborze sprzętu jest określenie własnych potrzeb i możliwości finansowych, wybór powinien być przemyślany.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No to na pewno, każdy rozgląda się za tym co mu pasuje najbardziej. Ale sporo osób nawet nie wie, że są tak świetnie rozwiązania w sprzętach i technologie Smart TchinQ
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mi Pan w sklepie powiedział, że najlepiej jak wezmę najtańszą. Bo rzadko trafiają się takie dość solidne pralki. Najczęściej jest tak, ze jak minie okres gwarancyjny pralka zaczyna się psuć. I według mnie tak jest ze wszystkim nie tylko z pralką, ale z każda inna rzeczą.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Nie ma co się łudzić, że jak kupimy sprzęt to posłuży nam kilkanaście lat. Nie mniej jednak są sprzęty lepsze i gorsze. Jeśli masz obawy, to dokup sobie dodatkowe ubezpieczenie, kosztuje to grosze a w razie czego sprawdzisz czy sprawdzą czy potwierdzą się twoje przekonania.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Najtańsza pralka także może służyć długo, ale nie ma już takich fajnych rozwiązań i programów, prania parowego, czy chociażby silnika DD, który zapewnia bezawaryjność
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Na najtańszą bym się nie zdecydowała, choć taniej można kupić np. starsze modele. Ale z reguły im pralka starsza, tym droższa w eksploatacji.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Niedawno byłam w serwisie z koleżanką bo padła jej pralka, właśnie Samsung, to facet od naprawy powiedział, że te pralki mają to do siebie, że jak działają, to działają, ale jak coś się popsuje, to później co chwilę coś się dzieje.
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Teraz trzeba dokładnie sprawdzić zanim się coś kupi, bo różnie może być, nikt nie chce naprawiać zaraz po roku użytkowania.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Po roku to masz jeszcze gwarancję, a pralki z silnikiem Direct Drive to nawet 10 lat gwarancji na silnik mają, to nie ma czym się martwić, tylko trzeba się rozejrzeć za takim modelem.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Niby tak, ale nikt nie chce oddawać sprzętu na gwarancję, bo to zajmuje dużo czasu, a prać trzeba.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Można komuś podrzucić, ale jak ma się dzieci, to prania momentalnie nazbiera się tyle, że szkoda gadać.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Teraz z reklamacją nie ma problemu, przeważnie jest to door to door, a pralki LG dodatkowo mają funkcję diagnozowania awarii i to za pomocą smartfona, który łączy się bezpośrednio z serwisem
 
M

maalamy

Guest
też szukam teraz pralki, upatrzyłam sobie jedną od LG, wszystkie parametry mi odpowiadają i cena i programy i energooszczędność (widziałam że ma klasę A+++), zastanawiam się jeszcze nad pralko-suszarką, ktoś może ma?
 
M

maalamy

Guest
w końcu kupiłam samą pralkę, suszarkę kupimy w przyszłości, pralka jest super, mogę smiało polecić jakby ktoś kupował :) ma sporo ciekawych programów
 
D

Dobrawa

Guest
Z energooszczednych pralek to Elektrolux ma pralki juz o klasie A+++-20%. Też niedlugo mnie czeka zakup nowej i chyba własnie na taka postawie. Podoba mi się, że mają takie opcje jak licznik wagi, żebym nie przeładowała i pobierają same odpowiednia ilość proszku. To jest oszczedność w każdej formie. Do tego te panele sterowania są mega.
 
Do góry