Praca za granica?

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Może napisze na swoim przykładzie. W tamtym roku wyjechałem do Danii, gdzie byłem ponad pół roku. Co prawda wyjechałem tam głównie na studia, ale widziałem jak to jest z pracą w tym kraju. Otóż najważniejsza sprawa dla Danii to język duński. To klucz do dobrej pracy. Znając jedynie język angielski dostaniemy pracę typowo dorobkową, czyli: roznoszenie gazet; może, ale to może praca w restauracji; jakieś sprzątanie. Jak to jest w innych krajach? Czy naprawdę tak łatwo zarobić będąc zagranicą?
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Do Filadelfii wyjechałam w ub. roku z moim óczesnym mężczyzną na zaproszenie od jego rodziców. Niemal w każdym lokalu, do którego zaszłam w celach konsumpcyjnych, proponowano mi pracę i to bardzo dobrze płatną. Czyli tam jest więcej pracy, niż chętnych do pracy ...
 

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Filadelfia? Hmm ciekawie :) A jak myslisz czy w ogole jest sens korzystac z takich portali, jak np. ostatnio powstały i już bardzo dobrze rozreklamowany serwis gazeta.praca.pl . Nie wiem czy go odwiedziliście ten serwis, ale warto, jeśli ktoś szuka pracy, chce się zorientować na rynku pracy, czy też na przykład dowiedzieć się jak napisać profesjonalne cv. Ale wracając do naszego tematu, jest tam też wiele ofert pracy za granicą. Ostatnio też w Warszawie były Duńskie Targi Pracy, niestety nie miałem możliwości, aby je odwiedzić. Ogólnie ciekawi jaki najchętniej wybralibyście kraj gdybyście mieli pracować za granicą i czy miałoby to dla Was jakiekolwiek znaczenie?
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Filadelfia? Hmm ciekawie :) A jak myslisz czy w ogole jest sens korzystac z takich portali, jak np. ostatnio powstały i już bardzo dobrze rozreklamowany serwis gazeta.praca.pl . Nie wiem czy go odwiedziliście ten serwis, ale warto, jeśli ktoś szuka pracy, chce się zorientować na rynku pracy, czy też na przykład dowiedzieć się jak napisać profesjonalne cv. Ale wracając do naszego tematu, jest tam też wiele ofert pracy za granicą. Ostatnio też w Warszawie były Duńskie Targi Pracy, niestety nie miałem możliwości, aby je odwiedzić. Ogólnie ciekawi jaki najchętniej wybralibyście kraj gdybyście mieli pracować za granicą i czy miałoby to dla Was jakiekolwiek znaczenie?
Anglia juz odpada jest przereklamowana ale ostatnio zaczelam sie zastanawiac na Irlandia?:) wyjechalo tam kilku znjaomych i sa tam ponad rok :D jak przyjechali do Polski na tydzien to jaknajszybcjiej chcieli tam wracac<szok> i nie zamierzaja wracac do Polski chyba ze na straosc;/ wiec moze ten kraj to kolejna szansa dla Polakow?:)
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Zgadza się, Irlandia nudzi się dopiero po trzech latach ... Polacy nie potrafią w zasadzie przyzwyczaić się na dłużej do pogody tam panującej.

Ja osobiście, jak już musiałabym emigrować za pracą, to wybrałabym Canadę, a dokładniej jej francusko-języczną część. Byłam tam, znaczy w Canadzie, kilka dni i poznałam superanckich studentów indiańskiego pochodzenia ... czasami nawet widzę ich we śnie.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
mozliwe ze po 3 latach sie nudzi ale ogolnie nie jest zle :D a Canada tez super ale tam jeszcze Polacy nie docieraja chyba:p mam tam kolezanke ktora mieszka tam od urodzenia i jak tak opowiada to rzeczywiscie super tam jest ale pytanie czy dla Polakow tez?:)
 

norka

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
toruń
a może warto zostać w Polsce? Może za jakiś czas wynagrodzenia będą podobne jak te w pozostałej części Uni Europejskiej?
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
a może warto zostać w Polsce? Może za jakiś czas wynagrodzenia będą podobne jak te w pozostałej części Uni Europejskiej?
hmm raczej w to nie wierze ale mam taka nadzieje bo nie usmiecha mi sie wyjezdzac tak jak wszyscy :p nie kreci mnie to:p
 

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Hmm ja mysle, ze w Polsce to tez zalezy. Zreszta w tych wynikach widac przepasc. Niektorzy jeszcze mowia, ze w Polsce oplaci sie najbardziej zalozyc jakas swoja firme, rozpoczac swoja dzialalnosc. Tylko sam nie wiem, bo kiedy dowiadywalem sie i wyszlo mi na to, ze szybciej, lepiej i taniej zaloze firme w Irlandii niz w Polsce, a do tego dostane dofinansowanie od rzadu... Wiec sam nie wiem. A wyniki, jak wyniki. Wcale nie nastrajaja jakos pozytywnie :(
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Byłam w Iralndii 3 miesiące. Hmm... pogoda faktycznie może dobić. Naszczęście trafiłam podobno na najładniejsze lato od kilku lat. Ale jak się we wrzesniu zachmurzyło tak już zostało do samego mojego wyjazdu :) Co do pracy to faktycznie nie ma z tym problemu. Największe problemy ze znalezieniem zatrudnienia jest w wakacje, wiadomo, studenci przyjeżdżają sobie dorobić. Ale jak ktoś jest zawzięty to zawsze coś znajdzie. Ogólnie mam bardzo pozytywne wspomnienia i ponowny wyjazd do Irlandii jest w planach ( na dłużej niż 3 miesiące)
Kanada też jest fajnym krajem. Napewno młodzi ludzie mają dużo większę szanse na zatrudnienie niż w Polsce ( no chyba, że ktoś chce roznosić ulotki). Mnie przeraża tylko ta odległość. Z Irlandii do Polski jest 2 godziny z kawałkiem, a z Kanady ponad 6 :(
Kanada bardziej mi się podobała pod względem pogody :)
 

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
A mnie ostatnio bardzo zainteresowal Szkocja. Podobno mozna tam studiowac bezplatnie i tez nie ma problemow ze znalezieniem pracy. Ktos byl?
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
chyba bardziej mi sie podoba ta Irlandia i kazdy jest w miare zadowolony z pobytu a Szkocja nikogo tam nie mam wiec nie wiem ale moze tez da sie tam zarobic:)
 

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
No podobno sie da i to duzo. Ale konkretnie to nic Ci nie powiem... bo sam nie wiem ;)
 

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Hehe no to marzenia konkret. Juz nie tylko sam kraj, ale i konkretne mista, baa dzielnica :D To powodzenia z marzeniami. Ja tam policjantem bym nie chcial byc...
 
Do góry