Pożyczki

M

Mitsuoka

Guest
Bez przesady - i banki, i firmy pozabankowe mają swoje zalety i wady, i błędem jest ocenianie ich jedynie przez pryzmat RSO i RRSO. OK, banki są tańsze, ale kredyty są trudno dostępne. W firmach pozabankowych mają szansę na pożyczkę ci, którym banki jej odmówiły. Masz szeroki horyzont czasowy spłaty i zakres kwot, o które możesz wnioskować - żaden bank nie da Ci pożyczki np. na 15 dni, a żeby pożyczyć 300 złotych to nie warto nawet do banków się zwracać. A z drugiej strony w np. Profi Credit masz możliwość zaciągnięcia długu do 10 tysięcy (przedsiębiorcy 50 tysięcy) i spłaty w cztery lata, przy okazji wszystko załatwia się dużo szybciej i z dużym prawdopodobieństwem przyznania pożyczki. A zatem w pożyczkach pozabankowych masz szerszą ofertę i większą jej dostępność. A co do Profi Credit, to wybrałem ten przykład właśnie żeby dla uzmysłowienia, że są w tej branży naprawdę wiarygodne firmy działające od lat.
 
W

Wolowitz

Guest
Zaletą banków jest to, że podlegają Komisji Nadzoru Finansowego, a instytucje pozabankowe i parabanki już nie. Dlatego też banki są bardziej wiarygodne, ale za to okres oczekiwania na decyzję znacznie jest dłuższy i kryteria przyznania są bardziej rygorystyczne. Stąd wzięła się potrzeba stworzenia takich instytucji jak te z linka http://www.favore.pl/cat141118_kredyty-pozyczki.html ale decyzja należy do każdego z osobna co woli wybrać.
 
C

chwilowka.pl

Guest
Tak jak ktoś wspomniał wcześnej - wszystkie kredyty, pożyczki, czy to bankowe czy pozabankowe mają swoje plusy i minusy. Tylko i wyłącznie nasza obecna sytuacja sprawia, że decydujemy się na któryś z wariantów (zła historia BIK, brak stałego zatrudnienia). Czy podpisujemy umowę z bankiem czy też z firmą udzielająca pożyczek ZAWSZE czytajmy umowę dokładnie !
 

doradztwogdanskie

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pożyczki Pozabankowe- okres spłat 5 lat , uczciwe warunki.
Pożyczki Pozabankowe od 500zł do 40.000zł.
Okres spłat do 5 lat, bez zabezpieczenia.
Nie pobieramy przedpłat, nie udzielamy pożyczek osobom z zajęciem komorniczym.
Doradztwo pożyczkowo-kredytowe Your Finance

Kwota pożyczki jest uzależniona od:
- wysokości dochodu,
- formy zatrudnienia,
- branży
- sumy miesięcznych zobowiązań;
- okres spłaty do 5 lat

Decyzja w ciągu 1 dnia roboczego.
Akceptowane opóźnienia w bik (każdy przypadek rozpatrywany indywidualnie)

Zadzwoń i przedstaw nam swoją sytuację a my powiemy Ci jaką masz szansę na pożyczkę.
Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.doradztwogdanskie.pl
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Według mnie nie można generalizować, jest to kwestia firmy i jej rzetelności. Są instytucje pozabankowe, które mają uczciwe i jasne zasady udzielana pożyczek. Czy na tym zarabiają? Tak, ale to chyba raczej oczywiste. Banki również zarabiają, tylko nie każdy ma możliwość wziąć pożyczkę w banku. Sytuacje są różne, czasami niewielka ilość pożyczonej gotówki może uratować komuś życie albo chociaż pustą lodówkę bo ktoś zalega z wypłatą wynagrodzenia.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Koozka, - kredyt też jest dla ludzi. Ważne żeby brać go z sensem i
dokładnym zapoznaniem się z ofertą takiej instytucji.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Heh - nie wiem czy istnieje jakaś firma która nie zarabia na swoich produktach! :D w banku odstraszają prodedurami, jak ktoś chce mniejsza, szybsza pozyczke to lepiej poza bankami, wchodzi sie do placowki i wychodzi z kasa. Pozyczki sa dla ludzi i jesli ma sie dochody to nie ma strachu, na wakacje itp czasem warto pozyczyc zeby nie zalowac zmarnowanego urlopu
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Heh - nie wiem czy istnieje jakaś firma która nie zarabia na swoich produktach! :D w banku odstraszają prodedurami, jak ktoś chce mniejsza, szybsza pozyczke to lepiej poza bankami, wchodzi sie do placowki i wychodzi z kasa. Pozyczki sa dla ludzi i jesli ma sie dochody to nie ma strachu, na wakacje itp czasem warto pozyczyc zeby nie zalowac zmarnowanego urlopu
To oczywiste, że takie firmy zarabiają na kredytach, podobnie jak banki.
Różni je jednak bardziej elastyczne podejście do klienta, ale jak wcześniej zaznaczyłem należy dokładnie czytać umowę. Powinna ona także być prosta, bez haczyków.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
no i chyba sprawa czasu też jest in plus – pamiętam jak próbowałem sobie załatwiać kasę na motocykl – bank tak wiele rzeczy potrzebował i czasu mojego namarnował, że mi w trakcie zbrzydło….
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
no i chyba sprawa czasu też jest in plus – pamiętam jak próbowałem sobie załatwiać kasę na motocykl – bank tak wiele rzeczy potrzebował i czasu mojego namarnował, że mi w trakcie zbrzydło….

Tak to niestety z bankami bywa, w wielu wypadkach szkoda tracić na nie czas, ale pożyczać byle gdzie także nie można.
 
A

andrzej_93

Guest
dlatego należy dokładnie wszystko analizować i nie brać usług firm typu "załatwie Ci pożyczke ale wpierw zapłać" Firmy takie już mają umowy z bankami, więc należy jak już korzystać z usług tych co nie pobierają opłat za analizę mozliwość kredytowej i wyszukanie ofert.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Tak to niestety z bankami bywa, w wielu wypadkach szkoda tracić na nie czas, ale pożyczać byle gdzie także nie można.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
procedury bankowe to gehenna, jesli warunki innych firm sa takie same a nie trzeba ginąć w powodzi papierków to po co sie męczyć
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Reggie, tylko na owe procedury trzeba uważać, bo niektóre firmy mają niby mało papierków, ale jak się przyjrzeć umowie, to nie są one precyzyjne.
Co może się później okazać na twoją niekorzyść.
 

Bllack

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zgadzam sie z Tobą Green_girl, należy stosować się do jednej złotej zasady - jeśli nie wiesz co podpisujesz, to lepiej nie podpisuj. Musimy czytać i być swiaodomi, że niewiedza działa na naszą niekorzyść. Pożyczki chwilówki są najczęśćiej bardzo wysoko oprocentowane, ale to jest cena jaką płacimy za przelew bez formalności i zaświadczeń w 15 minut.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
rafal2009, nie zgadzam się z Tobą. Oczywiście chwilówka też jest dla ludzi, ale jak jakaś firma obiecuje cuda to od niej uciekam. Umowa kredytowa ma być maksymalnie prosta, bez cudów.
 

sebastianos

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
nie rozumiem fenomenu chwilówek. Ja jak potrzebowałem gotówki to złożyłem wniosek online w banku w którym mam konto i bez żadnych formalności bo bez zgody żony i zaświadczenia o zarobkach dostałem dezycję od ręki. I to żadne cudne firmy tylko sprawdzone, stare poczciwe PKO BP.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Teraz jest fenomen pożyczek na Pit, nie trzeba brać żadnych zaświadczeń o zarobkach, latać załatwiać bo każdy kto pracuje to ma Pit. Wystarczy na początek dowód osobisty i PIT i można próbować starać się o pożyczkę. Moja kuzynka pracuję w All money są z krótkim stażem a już mają w ofercie taką pożyczkę.
 
Do góry