Poznam ... człowieka

W

Wzorowy forumowicz.

Guest
Co do tych klasyków to nie są one jakoś wybitnie oryginale czy kontrowersyjne, więc nie byłaś "karmiona" jakimiś filmami, które mogłyby wpłynąć na twoją psychikę tak, abyś stała się bardziej "dorosła".

Podkreślałam swój wiek, bo nikt mnie (i pewnie nie tylko) nie traktuje poważnie, ze starszych ode mnie osób.
Zastanówcie się sami czy zaczęliście by jakąś normalną rozmowę, na neutralny temat, z osobą w takim wieku?

Ja np. traktuję cię poważnie i dlatego zadałem pytanie odnośnie "klasyków", bo myślałem, że wyjedziesz mi z jakimiś filmami z lat 20 czy w stylu "Salo, czyli 120 dni Sodomy".
Tak samo jak nie zacząłbym rozmowy z osobą w twoim wieku, tak zapewne nie zacząłbym rozmowy z osobą starszą ode mnie. Ponadto chyba "zaczepianie" kogoś do dyskusji w Polsce nie jest dość częstym zjawiskiem i mimo wszystko jest raczej negatywnie odbierane.

Chciałabym w to wierzyć, ale wybacz mnie nie kręcą błyszczyki, makijaż i na pierwszym miejscu chłopaki. No może jeszcze psy na drugim, chociaż wiele dziewczyn, które mówi że w zainteresowaniach ma psy, uważa jedynie że są "SwEeT.!"
To nie moja bajka...
Chociaż owszem, nie wszystkie są takie jak opisałam.

Nie wszystkie, ale jakieś 80-85% :p

Czyli zdaniem niektórych jeżeli chciałabym poznać kumpla lub kogokolwiek przez internet, mając 13 lat, nie miałabym szans.
Po pierwsze, czy jakakolwiek starsza osoba, dałaby się wciągnąć w rozmowe z taką osobą?
Po drugie, zawsze można liczyć na :"Jesteś młodziutka i co ty możesz tam wiedzieć 'o czymś tam'?"

Przecież możesz udzielać się na forum i wymieniać swoje poglądy z różnymi osobami na forum. Wiek tu nie gra roli.

Zgadzam się z tym, że oczywiście lepiej by było poszukać na mieście kogoś do rozmowy. Tylko gdzie wpuszczą 13-latkę? Albo czy mi wypada hmm... No nie wiem... Zacząć rozmowę z kimś starszym w kawiarence? To nie brzmi najlepiej, a wydaje mi się, że ludzi poznaje się na zlotach, imprezach, itd... A tam, z tej strony, nikt z rodziny nie puści...

Nie polecam takiego rozwiązania, różni są ludzie i różne mają plany wobec tak młodej osoby, a jeżeli jeszcze ty byś zaczęła dyskusję, to ktoś uznałby cię za co najmniej "galieriankę". Może twoi znajomi mają starsze rodzeństwo? Lepiej wybierze ewentualnie grono osób, które znasz.

Nie miałam zamiaru tym tematem zostać zauważona. Nie potrzebuję tego, i właściwie nie chcę. Chciałam jakoś tylko opisać swoje zainteresowania inaczej niż niektórzy. Napisać coś o sobie w ten, a nie inny sposób, bo np. spotyka się osoby które, jak tylko napiszesz, że chcesz kogoś poznać do czegoś-tam i wiek, to mówią "Napisz coś o sobie". I z tym się zgadzam.
Ale, jak ktoś mówi "Hej jestem 'ktoś-tam'... " i zaczyna siebie w normalny sposób opisywać, czasami ludziom się to wydaje banalne. Tyle tu jest, takich właśnie tematów. Choć muszę przyznać, że i na takie, czytelnicy odpisują.

Chciałaś dobrze, a wyszło jak zwykle ;)

To była jedyna rzecz, którą miałam zamiar się różnić od innych. Inny styl pisma.
Tymczasem pomyśleliście, że się przechwalam, mam za wysoką samoocenę, ulegam "nowym modom" i nie mam własnych zasad. To raczej nie była zbyt dobra opinia o mnie.
Mam własne zasady. Nie ulegam "modzie".

Muszę przyznać, że styl pisma masz b. dobry jak na swój wiek ;)
Dałbym ci co najmniej 1 klasę liceum, gdybym nie znał twojego wieku :p

Czy fakt, że w tych czasach, kiedy prawie cały mój rocznik kocha gry komputerowe, dziewczyny kochają zakupy, szaleją za chłopakami i myślą w 55% tylko o tym jak wyglądają, jest normalne? Jest.
Dlatego napisałam to wszystko, nie chce być taka jak inni.

I dobrze, że nie chcesz być, jak reszta. Nikt cię do tego nie zmusi ;) Nie wszyscy muszą być tacy sami.

Zawsze możesz się udzielać na forum w tematach, które osoby w twoim wieku nie interesują np. są tu działy psychologia, filozofia, społeczeństwo itd.
W ten sposób moim zdaniem pozwolisz nam, abyśmy mogli cię ocenić ;)
 

barx

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Hej,
A korzystałaś kiedyś z pomocy serwisów randkowych lub matrymonialnych?
Może to bezie dobre miejsce na poszukiwania?
Pozdrawiam
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Przypomniała mi się sytuacja dokładnie sprzed roku gdzie to bodajże 12-latka wmawiała mi jaka to ona dojrzała nie jest itp. itd. aż w końcu poprosiła mnie żebym jej kupił piwo (moja reakcja wiadoma - kazanie wujka Divy ;)).
Co do tej dojrzałości to jest tak, dla jednych jest to nakładanie sporej ilości pudru i makijażu na twarz a dla innych jest to picie alkoholu i uprawianie seksu w wieku takim że po prostu strach pomyśleć.
Już mnie wątroba boli jak sobie pomyślę jakie będzie następne pokolenie ty tzw. 13-latków/ek.

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja opinia więc możecie się z nią nie zgadzać i bluzgać na nią ale trochę już na tym świecie żyję i obserwuję zachowania ludzi.



Pozdrawiam.
 
J

JusTea30

Guest
Witam.

Jako osoba po trzydziestce uważam, że założycielka tematu pisze całkiem dojrzałe posty.
Rozumiem, że mogło Was zirytować jej emocjonalne postarzanie siebie na siłę, ale postarajmy
się ją zrozumieć.
Jeśli wokół obracają się ludzie dla których głównym problemem jest to jak się ubrać czy jakiego
błyszczyku użyć... to można dostrzec, że coś tu jest nie tak jak powinno.

Podejrzewam, że muzyczna13 jest trochę zagubiona w tym jednolitym tłumie.
Trzymaj się :)
 

Kazuhiro

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
51
Punkty reakcji
1
Mam 13 lat, ale nie zwracajcie uwagi
Nie zwracać uwagi na twój wiek? Wiesz kim będzie 22-letni facet (bo nawet takich bierzesz pod uwagę) spotykający się z 13-latką?
PS. Filmy które oglądałaś może i są klasykami, ale nie takimi które wymagają np. dojrzałego myślenia, nie są też oparte na faktach. Piszesz, że dorosłaś dzięki takim filmom. Dziwne...
 

Zamotasupuana

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Uwierz, znam o wiele bardziej inteligentne 13-latki od Ciebie. A Twoja znajomość (wątpliwej) klasyki filmów z pewnością nie robi z Ciebie dojrzałej osoby. To dobrze, że czytasz książki, ale mam wrażenie, że chcesz być za to podziwiana - bo jesteś inna od wszystkie słit i hot. Właściwie co ja mogę Ci powiedzieć, jestem tylko 2 lata starsza od Ciebie. Ale napewno nie umawiaj się z dużo starszymi chłopakami. Co prawda wszystko zależy od człowieka, ale na ogół 22-letni faceci nie traktują 13-latek (choćby bardzo dojrzałych) poważnie.
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Zamiast wrzucac tej dziewczynie ktora faktycznie wydaje sie byc normalna osoba w przeciwienstwie do tego, co widze na codzien, to moze wy wykazcie sie troche intelektem i zadajcie sobie na tyle trudu by przeczytac to, co napisala do samego konca. Ona nie szuka chlopaka 22 letniego z ktorym moglaby chodzic, tylko chce z kims popisac - na gg lub na privie. Zreszta to zrozumiale, ze moze sie czuc samotna. Z jej rowniesnikami zapewne nie moze porozmawiac o ksiazkach ani o jakichkolwiek filmach.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dziewczyna pisze madre posty jak na swoj wiek, ale nie zapominajmy ile w rzeczywistosci ma lat. Dla mnie jest to pewna dewiacja kiedy to 13-sto latka szuka znajomych w wieku nawet 22 lat. Taka znajomosc jest na tyle toksyczna, ze trzeba bardzo uwaznie wazyc slowa, poniewaz nigdy nie wiadomo kiedy do nas zapuka prokurator :D

Poza tym madre posty na ogolne tematy swiadcza i Jej duzej inteligencji, ale co moze o zyciu wiedziec ktos, kto ma zaledwie 13 lat. Dla mnie osobiscie znalezienie wspolnego tematu z tak mloda osoba byloby wyzwanie na tyle trudnym co zarazem ciekawym. Poniewaz moi znajomi maja juz po 20 lat, jest kilku w 17-19r.i z tymi osobami mam 100% swobode wypowiedzi, tzn.moge na kazdy temat rozmawiac bez ograniczen, bez Tabu czego nie moge powiedziec o 13 latce. Hmmm.... jeszcze kilka lat temu 13 latki przychodzily do ojcow i pytaly sie skad sie biora dzieci i co to jest sex. :D
 

Janneczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Pomorze
Ja tam się jej nie dziwie, wszyscy zbyt bacznie patrzą na wiek. Wszystko jedno czy człowiek ma 13, 34, a może 58 lat. Liczy się dojrzałość emocjonalna i siła intelektu. Dziewczyna podkreśla to, że nie jest taka jak inni ponieważ nikt nie traktuje jej poważnie. Sam mając to nieszczęsne 12-13 lat, byłem podobnie odbierany na "wstępie". Trzeba wyjść temu na przeciw i pokazać, że każdy człowiek jest inny i rozwija się we własnym tempie. Mnie muzyczna13 do siebie przekonała. :)
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Fajna jesteś, masz ciekawą osobowość, nie liczy się wiek. Znaczy inaczej liczy się wiek, ale jeśli chodzi o nawiązanie zwykłej znajomości, osoby do rozmowy, to czy ważny jest wiek ? Gdybyśmy mieli taką sytuację, że pisaliśmy z pewną osobą i bardzo miło nam się np. dyskutowało. po czym dowiadujemy się, że jest od nas o parę lat młodsza, co wtedy ? Przestaniemy się z nią zadawać ? JA zapewniam, ze nie. A jeśli tak, to to świadczy tylko o tym co swoją osoba reprezentujemy. Aha i jeszcze d ciebie muzyczna13, nieźle się bronisz - tak trzymaj. Maja.
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Witaj to bardzo ciekawe co napisałaś o sobie i umiem to docenić, ale dam ci rade... Nie próbuj zbyt szybko dorastać, życie nie jest takie barwne jak się wydaje. Doceń to że masz 13 lat i utoń w rozkoszy niebytu... Kiedy będziesz dorosła zrozumiesz to co mam na myśli. I jeszcze jedno INTERNET to niezbyt dobre miejsce na to by szukać przyjaźni, uważaj i nie bądz naiwna, nie wszyscy są tacy jak się przedstawiają... Pozdrawiam cię serdecznie i życzę sukcesów...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Janneczka 13 lat, 34 lat czy 58 lat to nie to samo!!! Bzdura!!! I moge to udowodnic kazdym zrodlem anatomicznym, psychologicznym i psychiatrycznym. Poza tym, osoby ktore uwazaja, ze 13 latka to taka sama osoba jak np. 20 latka uwazana jest za osobe lekko zboczona. Wiesz jak nazywa sie to zboczenie?

Sasha2104 dokladnie!!! Kiedy bedziecie dorosli, pisze do malolatow to bedziecie wiedziec o co chodzi. Nikt nie wyjasni o co nam biega, poniewaz nie da sie tego opisac, to juz nie to samo zycie, patrzac wstecz widze inny obraz siebie, mojego zycia, chociaz wtedy uwazalem ze jestem juz dosc dojrzaly i doswiadczony, a jednak....
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Sądzę, że autorka tematu niczym nie różni się od swoich puściutkich koleżaneczek. Odłączmy może ten fakt, że nie pisze pokemonem i ma swoje pasje. Ale to w jaki sposób przekonuje nas do swojej oryginalności jest żałosne. Dziękuję za uwagę i wesołych świąt.
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Nieprzeniknona dalczego uwazasz ze muzyczna 13 jest pusta? To ze sie ma 13 lat to nie oznacza ze ktoś jest pusty... To jest cecha charakteru którą nie znoszę, a żeby być pustym najpierw trzeba sobie na to zasłużyć... Muzyczna 13 poprostu chce tego co my wszyscy chcieliśmy w jej wieku - dorosnać... ona obrała taką drogę i nalezy to uszanować... a po drugie dziewczynę która czyta, ogląda klasyczne filmy, nie można uznać za pustą, za niedojrzałą tak ale nie pustą... NIE ZNAM CIĘ MUZYCZNA 13 i nie mam prawa cie oceniać, jedynie co mogę stwierdzić to to że chcesz zbyt szybko być dorosłą... (ja też kiedyś chciałem być...) POZDRAWIAM
 

alixe

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Orwenia
Nie chcę dorosnąć. Nie potrzebuję być dorosła jako tako. Chciałam po prostu znaleźć kogoś, z kim mogłabym normalnie porozmawiać. Owszem, są różne sposoby na to, żeby kogoś normalnego w moim wieku znaleźć, i wtedy nie byłoby problemu. Ale to jest mała szansa na powodzenie... Mam kolegę, który jest innej wiary. Zabrania mu wielu rzeczy, na prawdę wielu rzeczy, które normalny nastolatek robi. Czy za pozwoleniem, czy nie, ale to są takie rzeczy, które pozwalają nam czegoś doświadczać. I to właśnie on, chciałby dorosnąć. Wiara nie pozwala mu robić pewnych rzeczy aż stanie się dorosłym. I w porównaniu z jego pragnieniem, moja 'potrzeba' bycia kimś innym, starszym, jest niczym...
 
Do góry