"Pożegnanie z Marią" - na co zwrócić uwagę?

Status
Zamknięty.

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Muszę przeczytać kilka lektur, jedną z nich jest "Pożegnanie z Marią" Tadeusza Borowskiego; inaczej nie zdam III klasy liceum. Jednakże, po przeczytaniu książki oraz streszczenia, właściwie nic nie wiem. Przydałyby mi się krótkie rady dotyczące treści książki, tzn. na jakie postacie, wydarzenia należy zwrócić uwagę. Być może ktoś pisał klasówkę na ten temat, i potrafi powiedzieć, jakie mogą być pytania. Nawet jednozdaniowa odpowiedź może być pomocna.
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
Kubuś, ale chodzi o treść czy analize?? bo to nie to samo... to znaczy na co składają sie literki w ksiażce czy co one znaczą?? bo to DUŻA róznica jeśli to pierwsze może zrób sobie plan wydazeń i opis bohaterów.... ba mozesz sobie nawet ich narysować aby lepiej Ci whodzilo i zaczł ich kojarzyć ... czytam streszczenie... i hm z tego naprawde dużo nie wynika trzeva chyba poprostu akcje zapamietac ale pytanie takie przykladowe wedlug mnie ile pieniedzy zaginelo?? kto szukal szekspira na komplety?? jaki był minus nowej techniki powielawczej przy robieniu ksiązek??

[quote name=']
Tadek spogląda do wnętrza jednego z aut i dostrzega tam stojącą obok jednego z żandarmów Marię. Kobieta podnosi ręce ku piersiom, jakby w geście pożegnania. Patrzy w twarz ukochanego i rozchyla wargi, jakby chciała coś powiedzieć. Samochód rusza. Narrator dowiedział się dużo później, iż jego ukochana została przewieziona do obozu nad morzem, gdzie została zagazowana w komorze krematoryjnej.​
[/quote]

Jak to przeczytałam to łzy zwilzyły moje powieki... o to tu tak naprawde chodzi pozegananie z Marią autor nie bez powodu tak nazwał... oppowiadanie zwracal uwage na to.... żyli tam jak żyli były jakieś namiastki normalnosci ale nadal jednak to nie był spokojny dom i dobre miejsce pozeganie z Marią było chwilą oderwaną od rzeczywistosci czymś niemym i nie dokkonczonym, czasami nie ma co poweidziec bo kazde slowa sa niczym nie odzadza tego co sie chce a aczasami tak jak tu nie ma sily by ich wypowiedziec...
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Zuzia, kochanie, to chodzi o treść książki. Nawet nie wiedziałem, o czym tak naprawdę to było, ale udało mi się napisać. Dzisiaj będę miał wyniki i zobaczymy, co z tego będzie. Twoja wypowiedź tutaj bardzo mi pomogła, dziękuje za pomoc... zresztą porozmawiamy jeszcze:)
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
hm Zaliczyłeś;) zaliczyłeś zaliczyłeś:* zaliczyłeś zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*zaliczyłeś:* zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*zaliczyłeś:*
zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś,

slyszysz??:)

zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś, zaliczyłeś,

mój... kochany... zaliczył:*
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Zuzia, kochanie, raczej powiedziałbym że My zaliczyliśmy :) moje sukcesy są Twoimi sukcesami, a Twoje moimi...

Być może komuś przydadzą się pytania. Należało podać elementy biograficzne obecne w powieści oraz opisać realia panujące w Warszawie w tym okresie. Na poprzednim teście, którego nie zaliczyłem, pojawiły się pytania postaci: kim był... (imię bohatera).
 
Status
Zamknięty.
Do góry