Powstanie człowieka

Hekki

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
W jaką teorię o powstaniu człowieka najbardziej wierzycie? Jest taka, że człowiek pochodzi od Boga, od małpy, kosmitów, a nawet że jest skutkiem mutacji popromiennej. Pod koniec lat 70. XX wieku w Gabonie w Afryce Równikowej geolodzy znaleźli pozostałości po naturalnym reaktorze atomowym, który powstał w złożach uranu przed kilkoma milionami lat. Właśnie na tym pasie afrykańskiej ziemi odkrywane są najstarsze ślady ludzi. Ja uważam, że w wymiarze astralnym istniała jedna dusza z ogromną liczbą poszczególnych świadomości, która stworzyła świat materialny i ciała fizyczne po to, żeby poznać swoje przeciwności. Nie odrzucam przy tym możliwości istnienia inteligentnych istot spoza Ziemi.
 

scroller

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie bardziej wole zimne dowody od wiary w cokolwiek , a "teoria" którą przytoczyłeś drogi Hekki o stanach astralnych...hmm no cóż pierwszy raz o niej słyszę ale jest nader ciekawa , powiem krótko lubię ludzi z ciekawymi pomysłami i jestem wielkim fanem fantastyki naukowej i ty pewnie też hehe
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Jestem zwolennikiem teorii "stoned ape".
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Tak, było to nawiązanie do Mckennowskiej teorii, swoją drogą świetny film, chociaż trzeba oglądać z przymrużeniem oka :)
 

scroller

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Swoją droga film mi osobiście bardzo się podobał i w dalszym ciągu podoba mimo upływu lat klasyka hehe... a tak na marginesie to faktycznie zażywając choćby nieumyślnie , przez przypadek jakieś grzybki czy coś równie mocnego taki nasz praprzodek mógł któregoś razu spojrzeć na świat z innej perspektywy namalować coś , coś wyseplenić popatrzeć w niebo i się zamyślić nad sensem życia , może akurat uruchomił jakieś obszary w mózgu tymi grzybami hehe
 

Loner

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Ja powiem tak im mniej myślę o takich sprawach tym lepiej się czuję, tym bardziej że zahacza to także o temat religi i wiary, a dużo ludzi jest ciętych na ten temat. Z drugiej strony dobrze że w Polsce dominuje chrześcijaństwo a nie np islam
 

kassiadmksc

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
oglądałam kiedys ciekawy dokument o powstaniu człowieka i wyszło na to że wszystko wzieło się z H2O. I to jestchyba najbardziej prawdopodobne wg mnie
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
a mam pytanie do tych , co nie wierzą w Boga a wierzą w wybuch planetarny : Czy widziałeś go kiedyś czy naukowcy ci ten kit wcisnęli?
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Miliony lat ewolucji, kilkanaście(co najmniej) przemian. Zanikanie niektórych części ciała. A na nas nie koniec.
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Sam siebie raczej człowiek nie zrobił,pewnik.Ktoś jednak go musiał stworzyć tak jak wszechświat.Wcale nie wykluczone, że użył H2O, dziś jeszcze sporo tego mamy,resztę załatwiło przystosowanie do zmieniającego się środowiska.Generalnie rzecz biorąc to każde dzieło ma swojego autora.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
a mam pytanie do tych , co nie wierzą w Boga a wierzą w wybuch planetarny : Czy widziałeś go kiedyś czy naukowcy ci ten kit wcisnęli?
A ja mam pytanie do tych, którzy lekceważą teorie naukowe i nazywają je kitem, ale za to wierzą w Boga - widziałeś kiedyś tego Boga, czy ci go ksiądz wcisnął?

Smutne - naukowcy w żaden sposób nie starają się dowieść nieistnienia Boga (powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie i poznawanie mechanizmów natury może pogłębić wiarę), a mimo to zawsze są atakowani przez "pobożnych" ludzi, którzy we wszystkim dopatrują się ataków na ich jedynie słuszne i prawdziwe poglądy na cały świat...

Co to w ogóle jest "wybuch planetarny"...?
 

ozymandiusz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
1
nauka dostrzega możliwość pomyłki i pytania "dlaczego". religia tego nie lubi.

a tak z innej beczki. nie słyszałem jeszcze o teorii: człowiek powstający z małpy. skąd taką autor tematu wytrzasnął?
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Żadna religia nie jest poprawna i nie ma prawa egzystencji. Dlaczego najwięcej wojen wybucha przez różnice religijne?
 

ozymandiusz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
1
no właśnie dzięki temu skrótowi ludzie się gubią. powstają przez to bzdurne wnioski. powiedziałbym, że większość właśnie nie wie o co chodzi. wystarczy zagłębić się w dyskusje na temat kreacjonizm vs ewolucjonizm. zobaczymy pełno takich "skrótów".
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Moim zdaniem nie warto zakładać 1000 tematów, tylko w tym rozwinąć myśl. Może zacznijmy od razu?

Kreacjonizm biblijny jest bzdurny. Jest tam tyle sprzeczności i paradoksów, że można by napisać nie jedną książkę.
ustalmy może na początku, małpa i człowiek mają wspólnego przodka. Potem byłoby 1000 niedomówień.
 
B

Bad Boy

Guest
Nie ma żadnych dowodów na istnienie Boga. Nie ma żadnych dowodów na ewolucjonizm międzygatunkowy.
Datowanie c14 to lipa.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Nie ma żadnych dowodów na ewolucjonizm międzygatunkowy.
A formy przejściowe pomiędzy poszczególnymi grupami systematycznymi? Żywe skamieniałości? Narządy analogiczne, homologiczne, szczątkowe, atawizmy? Rozwój zarodkowy będący powtórzeniem filogenezy? Podobieństwo szlaków metabolicznych osobników różnych gatunków, uniwersalność kodu genetycznego, taki sam sposób replikacji DNA u wszystkich gatunków... Jak dla mnie dość przekonujące.

Datowanie c14 to lipa.
Czemu? Z ciekawości pytam, nie znam się na tym zbyt dobrze.
 
Do góry