Powiększenie zdjęcia.

raffaello86

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zagłębie
Siema:) Mam pytanko do was. Wiecie czy da sie może powiekszyć normalne zdjęcie z dowodu do duzych rozmiarów?? Chciałem powiesić portret dziewczyny na ścianie i oczywiście ładnie oprawić.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Ogólnie wraz z powiększaniem zdjęcia wiąże się pogorszenie jakości zdjęcia. Do powiększenia i jak najmniejszej stracie jakości zdjęcia możesz skorzystać z programu Photoshop lub Gimp, IrfanView i wiele innych. Ale jak piszesz z dowodu to będzie bardzo kiepska jakość no chyba że fotograf dał Ci odbitkę cyfrową to nie będzie problemu :)
 

Anomax

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0

Programy do powiększania zdjęć zazwyczaj dają trochę lepsze efekty niż Photoshop bez specjalistycznych wtyczek :) . Jeżeli chodzi o płatne programy do powiekszania zdjęć, to ja z Photoshop'em porównywałem PhotoZoom Pro i widać było różnicę.

A tak "z innej beczki", to dziwię się ludziom, którzy do zwykłego poprawiania zdjęć muszą koniecznie używać Photoshop'a. To tak jakby jeździć po zakupy bolidem Formuły 1 - owszem można, ale trochę mało to komfortowe.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
A tak "z innej beczki", to dziwię się ludziom, którzy do zwykłego poprawiania zdjęć muszą koniecznie używać Photoshop'a. To tak jakby jeździć po zakupy bolidem Formuły 1 - owszem można, ale trochę mało to komfortowe.
Może niektórzy pracują takim programem więc błahe sprawy można "pojechać" bolidem F1 jakim jest Photoshop.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Siema:) Mam pytanko do was. Wiecie czy da sie może powiekszyć normalne zdjęcie z dowodu do duzych rozmiarów?? Chciałem powiesić portret dziewczyny na ścianie i oczywiście ładnie oprawić.
Praktycznie - niczym.
Żeby cokolwiek sensownie zrobić musiałbyś posiadać:
- wariant analogowy: negatyw zdjęcia
- wariant cyfrowy: plik wyjściowy zdjęcia
Rozumiem z postu, że masz tylko zdjęcie formatu wymaganego do dowodów osobistych czyli 45 x 35 mm
Jest to za mało do uzyskania dobrej jakości skanu zdjęcia a tym samym uzyskania sensownej jakości powiększenia.
Tak więc odpowiedź moja brzmi: niczym.
Pozdrawiam - ja.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Programy do powiększania zdjęć zazwyczaj dają trochę lepsze efekty niż Photoshop bez specjalistycznych wtyczek :) . Jeżeli chodzi o płatne programy do powiekszania zdjęć, to ja z Photoshop'em porównywałem PhotoZoom Pro i widać było różnicę.

A tak "z innej beczki", to dziwię się ludziom, którzy do zwykłego poprawiania zdjęć muszą koniecznie używać Photoshop'a. To tak jakby jeździć po zakupy bolidem Formuły 1 - owszem można, ale trochę mało to komfortowe.
Dobry, specjalizowany program do interpolacji wielkosci pliku zdjęciowego da lepsze efekty niz sam algorytm Photoshopa niemniej nie zrobi czegoś z praktycznie niczego.
Istnieją programy specjalizowane, funkcjonujace samodzielnie, a jeszcze częściej jako specjalistyczne wtyczki do Photoshopa - oczywiście płatne (ok. 200$).
Photoshop jest bowiem nie tylko płatny ale i popularny a przede wszystkim uznawany za standard. Nie dziwi więc fakt, że dobre wtyczki (np. Genuine Fractals) do interpolacji grafiki są dedykowane właśnie dla tego programu.
Nawiasem mówiąc prostsze algorytmy są dostępne nie tylko w tańszych, ale nawet darmowych programach:
- IrfanView
- GIMP
- Photofiltre
i są one absolutnie wystarczające do zastosowań domowych.
Pozdrawiam - ja.
 
Do góry