Post

Status
Zamknięty.

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Za niedługo post. Chciałabym się dowiedzieć co wy robicie w ten czas. Czy chodzicie na jakieś imprezy?I co wogóle o tym sądzicie? Czy u was w rodzinie się tego przestrzega czy po prostu macie świadomość że coś takiego jest ale nie przywiązujecie do tego dużej uwagi.... ? Jeśli w złym dziale umieściłam ten temat to przepraszam xD
 

Milenkaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazowsze
Więc ja w czasie postu nie chodzę na imprezy ale tak ogólnie to raczej nie przestrzegam żądnych zasad ... (a wogole istnieja takie zasady??) nom i tyle:p
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
hmm. na imprezy nie chodzę, ale to raczej nie z powodu, że jest post :]
mi babcia z każdy piątek 'trąbi' że mięsa się nie powinno jeść. a szczerze mówiąc mnie to wisi. tak samo jest z postem.
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
A może byście się wysilili i napisali co na ten temat mówi Biblia
To temat z religii, więc jakoś trudno mi wyobrazić sobie go bez cytatów z tej wspaniałej księgii
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
A może byście się wysilili i napisali co na ten temat mówi Biblia
To temat z religii, więc jakoś trudno mi wyobrazić sobie go bez cytatów z tej wspaniałej księgii

Co za różnica co mówi o poście biblia, to czy ktoś pości czy nie to jest indywidualna sprawa każdego człowieka.
Jak tak bardzo chcesz cytaty to może sama byś się odrobinę wysiliła :p
Skoro uważasz tą książkę za wspaniałą to zapewne juz całą przewertowałeś wzdłuż i wszerz i już wiesz co na ten temat mówi biblia. :)
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Szczerze to ja mniej więcej wiem co to post ale nie przestrzegam tego... Jeśli ktoś sobie coś tam umanił to ja nie widzę w tym nic złego... A na imprezy chodzę :] Może ktoś to uważa za złe... Ale skoro dyskoteki czy jakieś knajpy są otwarte w post to czemu mam nie korzystać.... :) A co do biblii to jeśli ktoś da jakieś cytaty to chętnie przeczytam ... Ale ja osobiście nie znam żadnych które mówią coś na temat postu :]
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Mt 6,16-18
16 „Kiedy pościcie, przestańcie przybierać smutny wyraz twarzy jak obłudnicy, gdyż oni szpecą swe twarze, żeby ukazać ludziom, iż poszczą. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 17 Ale ty, gdy pościsz, natłuść sobie głowę i umyj twarz, 18 żeby pokazać, iż pościsz, nie ludziom, ale Ojcu, który jest w skrytości; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w skrytości."
Marka 2,18-20
"18 A uczniowie Jana i faryzeusze mieli zwyczaj pościć. Oni więc przyszli i powiedzieli do niego: „Dlaczegoż to uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszy poszczą, a twoi uczniowie nie poszczą?” 19 A Jezus im rzekł: „Czyż przyjaciele oblubieńca mogą pościć, gdy oblubieniec jest z nimi? Dopóki mają pośród siebie oblubieńca, nie mogą pościć. 20 Ale nadejdą dni, gdy oblubieniec zostanie od nich zabrany, i wtedy, w owym dniu, będą pościć."

Narazie te dwa, jak znajdę kolejne to napiszę, a jeśli ktoś z Was by znalazł to proszę o zacytowanie
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
macie świadomość że coś takiego jest ale nie przywiązujecie do tego dużej uwagi.... ?

- dokladnie :p


Mt 6,16-18
16 „Kiedy pościcie, przestańcie przybierać smutny wyraz twarzy jak obłudnicy, gdyż oni szpecą swe twarze, żeby ukazać ludziom, iż poszczą. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 17 Ale ty, gdy pościsz, natłuść sobie głowę i umyj twarz, 18 żeby pokazać, iż pościsz, nie ludziom, ale Ojcu, który jest w skrytości; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w skrytości."
Marka 2,18-20
"18 A uczniowie Jana i faryzeusze mieli zwyczaj pościć. Oni więc przyszli i powiedzieli do niego: „Dlaczegoż to uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszy poszczą, a twoi uczniowie nie poszczą?” 19 A Jezus im rzekł: „Czyż przyjaciele oblubieńca mogą pościć, gdy oblubieniec jest z nimi? Dopóki mają pośród siebie oblubieńca, nie mogą pościć. 20 Ale nadejdą dni, gdy oblubieniec zostanie od nich zabrany, i wtedy, w owym dniu, będą pościć."

Narazie te dwa, jak znajdę kolejne to napiszę, a jeśli ktoś z Was by znalazł to proszę o zacytowanie

padlo pytania o osobisty stosunek do postu, nie o to jak do tego podchodzi biblia ;)
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Zasady ? Let mi think...
Mam w domu 200 watowe kolumny, niezły wzmacniacz - a muzyki słucham w sposób umiarkowanie głośny, wręcz cichy.
Lubię sobie czasem nieco podgłosić, ale staram się robić to rzadko i w taki sposób, aby nie prowokować sąsiadów.
Moja zasada ? Nie szukać zwady, nie przeć do zwarcia w imię ...no właśnie, czego ? Sobie nie muszę niczego udowadniać.
Wiem, że nasz kraj to kraina obłudy religijnej, wiem co mówią o tym, że moje okna zawsze były jedynymi bez "papieża", dzieci wychowałem "w drodze", bo sąsiedzi - typowa średnia krajowa - uprzykrzali im życie nawet w piaskownicy.
Tutaj każdy ma SWOJĄ ławkę, co niedziela zasuwa do kościoła , a w wolnych chwilach, dłubiąc w nosie, kombinuje jak jeszcze uprzykrzyć ci życie.
Czy poszczą ? Nie wiem. Wiem, że nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć : to dobrzy ludzie. 12 lat między wilkami. Mógłbym napisać książkę o "polskim piekle". Cytaty ? Z Biblii ? Po co ? Mieszkam w Polsce. To tłumaczy wiele. Ja im wybaczam, serio.
Ale jest i nutka optymizmu - jestem wciąż sobą. Nie gram ich kartami. Nie odpłacam kamieniami. Nie przyjąłem ich warunków gry, nie.
Post - to dobry temat o fałszu i obłudzie. To takie polskie. Swojskie. Kargulowszczyzna.
Pozdrawiam wszystkich - ja.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Za niedługo post. Chciałabym się dowiedzieć co wy robicie w ten czas. Czy chodzicie na jakieś imprezy?I co wogóle o tym sądzicie? Czy u was w rodzinie się tego przestrzega czy po prostu macie świadomość że coś takiego jest ale nie przywiązujecie do tego dużej uwagi.... ? Jeśli w złym dziale umieściłam ten temat to przepraszam xD

Temat już był po co duplikować. Proszę na przyszłośc korzystać z wyszukiwarki tematów.

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...300&hl=post


Ten niestety zamykam i proszę o wyrozumiałość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry