Portale lotnicze

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
Ja tam korzystam z oferty flicket.pl , młody serwis ale wszystko działa jak należy. Najbardziej podoba mi się to że wyniki są sortowane, wiem że na fru.pl jest podobnie tylko że tam niezbyt jest to przedstawione wyraźnie. Polecam wszystkim flicket bo kupiłam tam bilet i jestem bardzo zadowolona. :)
 

ulinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
flicket.pl? jeszcze nie słyszałam, to musi być naprawdę nowy portal. A to portal z low costami głównie? Mnie szczerze mówiąc tylko na takie stać.
 

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
Nie tylko z low costami . hehe znam ten ból ja też głównie szukam biletów na tanie linie lotnicze. w ogóle bardzo podoba mi się flicket.pl i jeśli tylko planujesz zakup taniego biletu lotniczego ;) to z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten serwis :):)
 

dropsik55

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowy Targ
Coraz więcej powstaje tych portali. Ja też wcześniej nie słyszałam o flicket.pl ale weszłam i rzeczywiście ciekawie wygląda i jest przejrzysta, a co więcej znalazło mi tańsze połączenie niż na innym portalu.
 

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
w ogóle bardzo dużo jest tych serwisów ale skąd mieć pewność który jest najbardziej wiarygodny :) czytałam że ktoś zamówił bilet online, wpłacił pieniądze ale biletu nie otrzymał :D nie pomogły próby odzyskania pieniędzy. dlatego lepiej uważać i czytać opinie ludzi na temat tych serwisów.
 

ulinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
oj tak, ja na samym początku miałam straszny problem. Fajnie, gdy ktoś Ci doradzi - poszukaj biletu na jakimś portalu lotniczym. Właśnie - jakimś? Czyli jakim? Gdy zaczęłam szukać, to okazało się, że nie wiem od czego zacząć, czym się sugerować, na co zwracać uwagę i w ogóle jak to się robi. Masakra jakaś. Ale w sumie jeśli chodzi o wybór tego, z ktorego zakupiłam, to było to tak, że coś tam o nim czytałam, ale nie sugerowałam się tylko tym, bo to przecież subiektywne, jeden zachwycony, bo znalazł swoje połączenie w dobrej cenie, a drugi powie, że beznadziejny, gdyż nie ma wszystkich połączeń. Dlatego wyboru mimo wszystko dokonywac nalezy zawsze samemu. Ja straciłam kilka dni na oglądaniu tych portali, wyszukiwaniu interesującego mnie połączenia, ale w końcu się udało. A co ciekawe - tak naprawdę pierwsze wrażenie jest już dla mnie ważne. Pewnych portali nie da się porównać, po prostu. Czasem jest tak, że ten który wygląda beznadziejnie - jest również beznadziejny. A ten, który wydaje nam się drogi, bo taki kolorowy, przejrzysty ma doskonałą wyszukiwarkę. Ja mam kilka takich przykładów.
Wg mnie jest kilka portali godnych uwagi.
Z jednym się nie zgodzę - z tym demonizowanie kupna biletów online. Dzisiaj to przeciez norma, wszyscy kupuja w ten sposób, szczerze współczuję tym, którzy mieli pecha, ale wydaje mi się, że takie rzeczy naprawdę można wyczuć... Sama kupowałam pierwszy raz i jakoś sobie poradziłam.
 

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
oj tak, ja na samym początku miałam straszny problem. Fajnie, gdy ktoś Ci doradzi - poszukaj biletu na jakimś portalu lotniczym. Właśnie - jakimś? Czyli jakim? Gdy zaczęłam szukać, to okazało się, że nie wiem od czego zacząć, czym się sugerować, na co zwracać uwagę i w ogóle jak to się robi. Masakra jakaś. Ale w sumie jeśli chodzi o wybór tego, z ktorego zakupiłam, to było to tak, że coś tam o nim czytałam, ale nie sugerowałam się tylko tym, bo to przecież subiektywne, jeden zachwycony, bo znalazł swoje połączenie w dobrej cenie, a drugi powie, że beznadziejny, gdyż nie ma wszystkich połączeń. Dlatego wyboru mimo wszystko dokonywac nalezy zawsze samemu. Ja straciłam kilka dni na oglądaniu tych portali, wyszukiwaniu interesującego mnie połączenia, ale w końcu się udało. A co ciekawe - tak naprawdę pierwsze wrażenie jest już dla mnie ważne. Pewnych portali nie da się porównać, po prostu. Czasem jest tak, że ten który wygląda beznadziejnie - jest również beznadziejny. A ten, który wydaje nam się drogi, bo taki kolorowy, przejrzysty ma doskonałą wyszukiwarkę. Ja mam kilka takich przykładów.
Wg mnie jest kilka portali godnych uwagi.
Z jednym się nie zgodzę - z tym demonizowanie kupna biletów online. Dzisiaj to przeciez norma, wszyscy kupuja w ten sposób, szczerze współczuję tym, którzy mieli pecha, ale wydaje mi się, że takie rzeczy naprawdę można wyczuć... Sama kupowałam pierwszy raz i jakoś sobie poradziłam.
Własnie problem w tym że za dużo ich jest :D i traci się tlyko niepotrzebnie czas. Najlepiej wybierac ten któryprzypadnie do gustu na samym początku bo nie ma innego wyjscia.
 

dropsik55

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowy Targ
Własnie problem w tym że za dużo ich jest :D i traci się tlyko niepotrzebnie czas. Najlepiej wybierac ten któryprzypadnie do gustu na samym początku bo nie ma innego wyjscia.

to fakt, ze jest ich strasznie dużo ale jak masz już wszystko zaplanowane to nawet nie jest tak cieżko szukać. wiadomo, że nie przegladam wszystkich portali bo jak mi nie pasuje z wygladu :) to tam nie szukam. a pamietam, że kiedyś ze znajomymi szukaliśmy czegoś taniego żeby polecieć gdzieś na klika dni to już było o wiele gorsze
 

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
to fakt, ze jest ich strasznie dużo ale jak masz już wszystko zaplanowane to nawet nie jest tak cieżko szukać. wiadomo, że nie przegladam wszystkich portali bo jak mi nie pasuje z wygladu :) to tam nie szukam. a pamietam, że kiedyś ze znajomymi szukaliśmy czegoś taniego żeby polecieć gdzieś na klika dni to już było o wiele gorsze

e czemu o wiele gorsze ?? teraz właśnie popularne są takie wypady weekendowe więc naprawde można sobie nieźle trafić cenowo z biletami.
 

cubisa_22

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
A to najlepiej gdzieś u przewoźnika no nie ?? chociaż to byś musiała sprawdzać kilka stronek na raz i czas na to marnować.
 

nobiss

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja kupiłam bilety u pośrednika po takiej cenie jak na stronach linii, a dużo lepiej mi sie wyszukiwało najtańszą oferte i mogłam płacić przelewem
 

cubisa_22

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
no właśnie tym co przemawia za tymi stronami typu flicket.pl fru.pl aero.pl to jest ta łatwość wyszukiwania połączeń i zebranie wszystkiego w jednym miejscu. Takie uproszczenie. Osobiście uważam że bez zbędnych kombinacji dużo lepiej się szuka.
 

skarbeluszek

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
kraków
no właśnie tym co przemawia za tymi stronami typu flicket.pl fru.pl aero.pl to jest ta łatwość wyszukiwania połączeń i zebranie wszystkiego w jednym miejscu. Takie uproszczenie. Osobiście uważam że bez zbędnych kombinacji dużo lepiej się szuka.
No dużo lepiej ale zawsze się znajda tacy którzy będą kupować bezpośrednio u przewoźników.
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
ja latalem dzieki aero.pl i lataj.pl i polecam tych posrednikow. zadnych problemow nigdy nie mialem.
nie pamietam czy aero pobieraja oplate. w przypadku lataj to bylo 80zl, ale nie mialem szans inaczej kupic biletu, wiec pogodzilem sie z tym ;) 80zlt to i tak nie duzo przy bilecie za 1200zl, wiec przelknalem.
 

kwiatekx

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Witam.

Na swojej stronie mam również oferty biletów lotniczych, więc może przybliże Wam nieco zasade jak to wszystko działa.

Generalnie podstawowa cena biletów w 99% na wszystkich portalach jest taka sama, gdyz dane o cenie biletów pobierane są z ogólnoświatowej bazy przewoźników. Jedyne czym stronki się różnią to grafiką, prowizją za bilet (ale pamiętajcie, że kupując na stronie przewoźnika również płacicie prowizję). Generalnie jak kilka razy szukałem biletu to wszędzie ceny były takie same.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Ja z kolei zastanawiam się nad czasem w jakim trzeba zabookować bilet. Chcę polecieć do Londynu w kwietniu/maju i zabookować bilety w styczniu. Czasem jednak zdażają się promocje tego typu biletów - "tzw za 1 zł" wiadomo że cały bilet tyle nie kosztuje, bo do tego trzeba dorzucić dodatkowe opłaty ale i tak wychodzi taniej niż normalnie
Bilet tam i z powrotem dla 2 osob kosztuje okolo 700 zl - kwestia tylko teraz taka ze generalnie strasza bankructwem tanich linii lotniczych - co bedzie jak zabukuje bilet a firma upadnie? czy otrzymam zwrot kasy - ale coz tego jak bede musiala zabukowac bilet wtedy juz 2 razy drozej na ostatnia minute?
i jakiego przewoznika polecilibyscie na trasie Londyn - Gdańsk?
 
Do góry