Porównianie Nikon D60 vs. Nikon D40x

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Witam,

jestem na etapie zakupu aparatu. Znajomi polecili mi Nikona D60 oraz D40x. Czy ktoś z Was posiada któryś z tych modeli i może mi pomóc w podjęciu decyzji? Ewentualnie może ktoś zna stronę, na której znajdę porównanie tych dwóch modeli?

Pozdrawiam
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
dobrze ci polecili . obydwa aparaty mają pewien minus a mianowicie brak silnika autofokusu w body
ja bym ci zaproponował D60 jest nieco lepszy od D40 . 40 ma starego typu martyce , taką samą jak w D70s i strasznie szumi na wysokich ISO co nie znaczy że jest słaby , ja na D70s obskoczyłem kilkadziesiąt ślubów i zawsze było ok . D40 ma matryce 6 a D60 10 , zawsze lepiej mieć te 4 w zapasie na kadrowanie
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
dobrze ci polecili . obydwa aparaty mają pewien minus a mianowicie brak silnika autofokusu w body
ja bym ci zaproponował D60 jest nieco lepszy od D40 . 40 ma starego typu martyce , taką samą jak w D70s i strasznie szumi na wysokich ISO co nie znaczy że jest słaby , ja na D70s obskoczyłem kilkadziesiąt ślubów i zawsze było ok . D40 ma matryce 6 a D60 10 , zawsze lepiej mieć te 4 w zapasie na kadrowanie

Pisałem o D40x, a on ma chyba matrycę 10.2. Czy w dalszym ciągu D60 będzie lepsza?

Jeśli chodzi o brak silnika autofokusu w body, to silnik będzie znajdował się zapewne w obiektywie, tak? Słyszałem opinie, że obojętne jest czy silnik znajduje się w body czy w obiektywie... ale podkreslam - jestem totalnym amatorem i bedzie to moja pierwsza lustrzanka. Będę wdzięczny jeśli mi to wytłumaczycie;)
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
fakt nie doczytałem że chodzi o X . z tym silnikiem to nie jest tak słodko , obiektywy są znacznie droższe a jak już są jakiekolwiek to albo kiepskie albo strasznie drogie . na kitowym daleko nie zajedziesz . silniczek niby niewiele daje a jednak ma spore znaczenie .

w dalszym ciągu stawiam na D60
http://forum.nikon.org.pl tu znajdziesz wyczerpujące informacje o D40X I 60
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
Pisałem o D40x, a on ma chyba matrycę 10.2. Czy w dalszym ciągu D60 będzie lepsza?

Jeśli chodzi o brak silnika autofokusu w body, to silnik będzie znajdował się zapewne w obiektywie, tak? Słyszałem opinie, że obojętne jest czy silnik znajduje się w body czy w obiektywie... ale podkreslam - jestem totalnym amatorem i bedzie to moja pierwsza lustrzanka. Będę wdzięczny jeśli mi to wytłumaczycie;)
Nie wszystkie obiektywy mają silnik. Szczególnie chodzi tutaj o starsze obiektywy. Ale z tego co wiem, to D60 ma czyszczenie matrycy i miej szumi od D40|D40x.
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
W takim bądź razie skupię się bardziej na Nikonie D60. Dziękuję za pomoc :)
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
takie male info odnosnie recznego ostrzenia

http://www.fotografuj.pl/Article/Pierwsze_.../page/2#content

lepiej tego nie wytlumace wiec link dalem :papa:

wiec nawet nie jest taka wielka tragedia przy manualu (chyba ze mamy doczynienia z przedmiotem w ruchu wtedy mogila)

Dzieki Ludzik, poczytałem i jestem trochę madrzejszy. Wydaje mi się, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. W chwili obecnej jeszce muszę wyjasnić kwestię czy kupic calkiem nowy czy uzywany...
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
rozsądna decyzja , D60 wprawdzie jest bez silniczka ale będziesz zadowolony BB) . dziś w pracy widziałem 4 D60 a fotki z nich jutro będą w prasie . przemyśl tylko czy nie warto kupić używanego D80 , napisz na PW to powiem ci jak rozpoznać body w dobrym stanie
 

Yvaine

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Wa-wa
IMO, nie opłaca się kupować bez silniczka, bo obiektywy są wtedy droższe i jest ich mniejszy zakres, a jeśli ktoś ma zamiar robić tylko na kicie, to lepiej niech hybryde weźmie.
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
już dawno o tym pisałem . nie wiem dlaczego wszyscy tak rwą się do lustrzanek

dziś w tvn24 widziałem reportaż o kalendarzu pirelli , niby taki super hiper a jasno i wyraźnie było pokazane jak gość wali fotki hubrydą
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
rozsądna decyzja , D60 wprawdzie jest bez silniczka ale będziesz zadowolony BB) . dziś w pracy widziałem 4 D60 a fotki z nich jutro będą w prasie . przemyśl tylko czy nie warto kupić używanego D80 , napisz na PW to powiem ci jak rozpoznać body w dobrym stanie

ostateczną decyzję czy nowy czy uzywany podejmę, gdy dokładnie rozejrzę się ile kosztują nowe/uzywane. Uzywany bylby ok, bo wiadomo element finansowy jest bardzo wazny podczas zakupu. Jednak widzialem dzis Nikona D60 na fruli.pl za naprawdę nieduże pieniądze. Co myślicie o zakupie nowego aparatu nie w sklepie internetowym a na tego rodzaju aukcji?
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
ceny na aukcjach często są niższe ponieważ aparaty pochodzą z tak zwanego importu prywatnego . dowiedz się tylko jak jest z gwarancją . ja na takiej aukcji kupiłem kamerę taniej o prawie 2tyś a do tego miałem odbiór w warszawie
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
ceny na aukcjach często są niższe ponieważ aparaty pochodzą z tak zwanego importu prywatnego . dowiedz się tylko jak jest z gwarancją . ja na takiej aukcji kupiłem kamerę taniej o prawie 2tyś a do tego miałem odbiór w warszawie

Kamerę kupiłeś na fruli.pl? Czyli mogę spokojnie tam licytować tą d60?

PS. Wydaje mi się, że na fruli.pl przedmioty nie są sprzedawane od osób prywatnych...
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
nie . kupiłem na allegro od pracownika sklepu który ją prywatnie sprowadził
 

Ludzik123

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
jak za ta cene co jest teraz to sie oplaca :D

ja osobiscie nie kupuje sprzetu elektronicznego przez net (chyba ze jest odbior osobisty) bo:
1. ruznie to bywa z gwarancja
2. jak przewoznik uszkodzi paczke to potem sie trzaba z nim "bujac"
3. jak jakas reklamacja to sie znowu trza "bujac" z wysylaniem do sprzedawcy.
4. nie wiadomo od kogo to kupujesz (szczegulnie sie to tyczy aukcji)

no ale rownie dobrze mozes nie miec zadnych problemow ale ja wole ryzyko zminimalizowac do minimum.
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
najlepiej jest odebrać osobiście , co nie gwarantuje że sprzęt nie miał przygód po drodze bo w końcu jakoś się w sklepie znalazł
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Nie no, za 0zl, to pewnie nie kupie go. Chociaz bardzo bym chcial:p Mimo to, na fruli.pl przeczytalem, ze jest opcja jak 'darmowa aukcja' i bez wzgledu, na jakiej kwocie sie zatrzyma, to przedmiot otrzymuje sie za darmo i ponosi jedynie koszt licytacji.

A co do odbioru osobistego, to bede musial chyba wziąć pod uwage odbior osobisty. Jak narazie nie pozostaje mi nic innego jak czekac i wygrac ta aukcje:p
 
Do góry