Porada dla moich włosów

T

termibilde

Guest
Zacznę tak, zetnełem się bardzo krótko, ponieważ bardzo zniszczyłem swoje włosy codziennym myciem i nakładaniem na nie gumy... Teraz zamierzam tylko je płukać jak i kłaść gumę co 3 dni, nie codziennie, aby byly "tłustsze" i zdrowsze. Oprócz moich metod co mi poradzicie? Nie chce po 4 dniach od fryzjera szopy i komedii na głowie...

Dodam że mam gęste, sztywne i nie zbyt proste włosy (zależy jaka długość).
 

Casanova1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
co ci tu duzo mozna radzic.. sam napisales ze nie chcesz uzywac gumy zbyt czesto.. a probowales moze wosku? Ja uzywam produktow Tafta i nie narzekam.. do tego jeszcze czasem pianka przed nalozeniem wosku i jest ok

a poza tym mala ilosc gumy czy wosku nie zniszczy ci od razu reszty wlosow.. grunt to nie nakladac tego cala mase tylko mala ilosc
 
T

termibilde

Guest
Nie przerzuce sie na wosk, ta guma jest zbyt fajna jak dla mnie i to odpada... chodzi mi o jeszcze jakies porady, co moge dodatkowo zrobic aby nie niszczyc wlosow az tak... i czy plukanie co 3 dni a nie codziennie duzo pomoze?
 
T

termibilde

Guest
po umyciu jest guma wiec odpada :eek:k: chociaz przed dniem w ktorym umyje wlosy, na noc moge polozyc odrzywke,lecz ie duzo mi pomagaja... jeszcze jakies porady??
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Powiem tak guma/zel/wosk i jaki kolwiek inny kosmetyk do stylizacji wlosow nie koliduje z odzywka mozesz zaopatrzyc sie w odzywke po splukiwania . Naklada sie ja na ok 1-5 min i splukujesz .
A co do gumy wosk itp. zainwestujw jakas profesjonalna cena ok.15-20zł nie wiecej i bedziesz mial pewnosc ze jest lepsza niz jakies shit za 5zł .
A włosy mozesz spokojnie myc codziennie tylko uzywaj delikatneo szamponu orzeznaczonego do codziennej pielegnacji .A jeszcze do tych kosmetykow do stylizacji zapytaj sie w salonie fryzjerskim. :)
 

Ilisior

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim jakie są objawy osłabienia włosów? Są "łamliwe", tracą blask, "są jak siano", źle się układają? Na wszystko jest rada, ale to kwestia pieniędzy jakie można na to przeznaczyć. Wychodzę z założenia, że podobnie jak zęby, skórę włosy mamy jedne więc nie warto oszczędzać.

Do odbudowy najlepiej jedwab - Faruki- Biosilk < w Rossmanie lub Super- Pharmie można go kupić (150ml- bardzo wydajny) za 40 złoty z szamponem lub balsamem) lub Chi silk infusion < raczej droższy koło 60 zł ale też cudowny oba używam na zmianę i są świetne.


Co do szamponów można właśnie sobie upolować najlepsze okazje w sklepach fryzjerskich internetowych bo jest najtaniej kup sobie dobry szampon i odżywkę, i tu jest kwestia tego jakie są "objawy" ale śmiało mogę polecić : Chi, Faruka, Tigi, Cibu lub jakieś inne profesjonalnie marki fryzjerskie. Tu ceny mogą się wahać różnie od 50-150 zł za wielką butle <500ml>

Pasty i gumy- np. Bead Head After Party, albo coś od Schwarzkopfa z tych linii profesjonalnych, lub lo'real ceny są może i duże ale jak ja kupie opakowanie < a układam włosy bardzo często czasami nawet 2-3 razy dziennie> to wystarcza mi na 6-7 miesięcy. Więc lepiej wydać więcej, zadbać i włosy i mieć świetny wydajny produkt niż coś taniego.

Jeśli zdecydował byś się na, których z tych fim to z chęcią udzielę odpowiedzi bo akurat mam ich sporo i sobie chwalę wszystkie.
 
T

termibilde

Guest
50 - 150 zł... jak najbardziej Cie rozumiem llisior, ale nie stać mnie :/ nie to ze nie mam ochoty ale nie stać... :( myslalem ze jak bede plukal te co 2-3 dni to nie beda sie niszczyc... jakie efekty? Moze opowiem ;)
Otóż nie ścinałem się dlugo tak że mi odrosły na nowo włosy 2 cm... oczywiscie mam irokeza. Gdy postawiłem, były bardo grube, wszystkie stały jak chciałem, byly poprostu ekstra no ale po 4 dniach z dnia na dzien juz zauwazylem zamiast grubych pojedynczych to taka szopa na glowie nie chciala stac i zamiast grube to takie porozdzielane beznadziejne bez koloru :/ a kolega mi mowil ze wygladam jak bandyta to teraz takie nie wiadomo co, i nic juz im nie pomaga... tylko jedna odzywka dala fajne efekty ale nie pamietam jaka...

To moze jakies taletki na zdrowe wlosy czy domowe porady, albo niedrogie rzeczy?? Gumy raczej nie zmienie....

W skrócie mówiąc z tego co się domyślam włosy tracą łojotok czy jak to tam, i wyglądają jak włosy łonowe... :(
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
50 - 150 zł... jak najbardziej Cie rozumiem llisior, ale nie stać mnie :/ nie to ze nie mam ochoty ale nie stać... :( myslalem ze jak bede plukal te co 2-3 dni to nie beda sie niszczyc... jakie efekty? Moze opowiem ;)
Otóż nie ścinałem się dlugo tak że mi odrosły na nowo włosy 2 cm... oczywiscie mam irokeza. Gdy postawiłem, były bardo grube, wszystkie stały jak chciałem, byly poprostu ekstra no ale po 4 dniach z dnia na dzien juz zauwazylem zamiast grubych pojedynczych to taka szopa na glowie nie chciala stac i zamiast grube to takie porozdzielane beznadziejne bez koloru :/ a kolega mi mowil ze wygladam jak bandyta to teraz takie nie wiadomo co, i nic juz im nie pomaga... tylko jedna odzywka dala fajne efekty ale nie pamietam jaka...

To moze jakies taletki na zdrowe wlosy czy domowe porady, albo niedrogie rzeczy?? Gumy raczej nie zmienie....

W skrócie mówiąc z tego co się domyślam włosy tracą łojotok czy jak to tam, i wyglądają jak włosy łonowe... :(



Jak nie chcesz gumy zmienic to kup sobie jakas odzywke z L'Oreal, Elseve Total Repair 5 kosztuje teraz tylko 9,99 zł w rossmanie a tak ok max do 15 zł :)
 

Ilisior

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Najlepiej coś do włosów, zniszczonych i wysuszonych, albo jakiś szampon dla blond włosów bo jak wiemy rozjaśniacz pali, wysusza włosy. Opcjonalnie to Gliss Kur <Gliss Kur Total Repair to są takie białe butelki koszty takich zestawów nie przekroczą tam 25 złoty> Herbal essence szczególnie z tej nowej kolorowej linii, dla ciebie były by odpowiednie: niebieska, i lawendowa. Niebieska to nawilżenie a kolor lawendowy <dwie różne linie> to naprawa łamliwych włosów. Jeśli aż takie problemy masz z włosami to skrzyp w pigułkach i witaminy. Czasem w niektórych sklepach z herbatami i ziołami, można kupić ja to nazywam "ziółka" to rodzaj takiej płukanki do włosów, którą zalewasz i robisz silny napar po czym pluszczesz je przez jakiś okres czasu ale nie jestem pewien czy to się nada bo tam jest rumianek więc może być z tym różnie.


A teraz domowe sposoby:

- Maska z miodu i oliwy.- nawilży włosy, będą jedwabiste ale przy częstszym stosowaniu mogą Ci się rozjaśnić. To samo tylko 2 łyżki miodu 3 łyżki oliwy i 1.2 albo 1 szklanka wody.

- Maska z Aloesu.- Łagodzi podrażnienia i nawilża skórę głowy. Regeneruje zniszczone włosy.
Na wzmocnienie włosów możemy przygotować maseczkę aloesową. Miksujemy 5 liści aloesu łyżką miodu, 1/3 szklanki ciepłej wody i dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Nakładamy maskę na pół godziny przed myciem włosów i owijamy głowę folią lub ręcznikiem.

Dobra rada dla Ciebie, przede wszystkim spróbuj rozcieńczyć gumę z wodą, i używać mniej kosmetyku, nie suszyć głowy suszarką bo to również szkodzi. Co do mycia próbuj terapii "Ciepło zimmno" przez 2 minuty polewasz głowę to zimną to ciepłą wodą to powinno polepszyć cyrkulację krwi w naczynkach.
 
T

termibilde

Guest
Aha może z tych domowych sposobów se darujmy, kiedyś gdzieś wyczytałem że kobieta się wypowiadała o jakichś pigułkach bo byla po ciązy i gdyby nie one to jej wlosy bylyby brzydkie... wiec może wiecie?

A co do odżywek to jak mowiles ze guma z odzywka bez splukiwania nie wchodzi w gre, wiec cos niedrogiego ktore nada wlosom grubosc i je "przetlusci" znajdzie sie cos takiego?? To powinno mi raczej pomoc :eek:k:
 

Ilisior

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Najlepiej to tam, Skrzypowita, czy Capivit(A+E) piękne włosy. Odżywka bez spłukiwania są dobre jako "osłona" przeciw szybszym niszczeniu się włosów. Najlepsze są w atomizerze, bo jak myjesz rano, to po wytarciu wystarczy taką mgiełką sobie troszkę spryskać i potem gumę nałożyć. Przede wszystkim dla włosów suchych, te kosmetyki co podałem we wcześniejszym poście na pewno pomogą. Włosy wtedy będą miały ładny kolor, a guma może być nawet lepsza jeśli chodzi o utrwalenie < Gliss Kur- atomizer + guma joanna daje dobry efekt>. Odżywki bez spłukiwania też są dobre, i wiele osób robi sobie "maskę" na całą noc. Nakładają odżywkę na umyte włosy i potem trzymają ją do wyschnięcia a potem spać. Rano myjesz włosy i masz 2x efekt. Tylko trzeba ogólnie patrzeć na skład bo nie wszystkie składniki można długo trzymać na głowie, o czym sam się przekonałem.

Jestem powiedzmy ciemnym blondynem i miałem próbkę z salonu, i pomyślałem, że tak zrobię <zostawiłem ją na głowie rano>, jak się obudziłem miałem włosy o 2-3 odcienie jaśniejsze.... więc z tym trzeba uważać ;3.
 
T

termibilde

Guest
tak ale jedna mi nic nie daje, druga robi ze troche lepiej stoja... kiedys mialem taka w berzowym opakowaniu i do tego jakis olej czy cos w innym ale nie pamietam ale mi pomogl. wiec co mam kupic dokladnie??
 
Do góry