poprawienie listu w języku angielskim

kazikowa

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
mam do przetłumaczenia list. byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś znalazł odrobinę czasu . uratowałoby mi to życie. :]

Chciałabym w swoim liście zwrócić uwagę na problemy starszych ludzi. Niestety w dzisiejszych czasach osoby w podeszłym wieku nie mają łatwego życia. Bariery napotykają na każdym kroku.
Jednym z wielu problemów jest komunikacji i swobodne poruszanie się starszych ludzi po mieście. Większość pojazdów komunikacji miejskiej jest niedostosowana. W wyniku tego duża część starszych ludzi woli pozostać w domu.
Drugim problemem jest odizolowanie emerytów ze społeczeństwa. miasto powinno zadbać o tworzenie różnego rodzaju klubów i miejsc spotkań dla starszych ludzi. Mogliby oni spędzić miło czas i zawierać nowe znajomości.
Starsi ludzie nie mogą czuć się odrzuceni i samotni. Musiy starać się ułatwiać im zycie oraz funkcjonowanie we współczesnym swiecie.

spróbowałam sama coś wypocić. być może da się to jakoś poprawić :)

I would like to show one problem. Unfortunately in these days elderly people don't have a easy life. They are everywhere faced with hardships.
Firstly, communication and public transport incommode more trouble. The most of public conveyance are unsatysfactority conformable. Aa a result, more of elderly people stayed at home.
Secondly, elderly people are isolate from society. A government should create a specialiti clubs for pensioners, so that they can hang out and meeting with new people.
Elderly people can't feel bad and reduse. we should take care and simplify life for they.
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
odrazu mowie bez bicia ze nie czytalam polskiej wersji ;p (tylko poprawiam angielska)

I would like U to pay attention to one problem. Unfortunately, these days elderly people don't have an easy life. They face hardships everywhere.
Firstly, communication and public transport cause a lot of troubles. The most of public conveyance are unsatysfactority conformable. As a result, most of elderly people stay at home.
Secondly, elderly people are being isolated from the? society. A government should create some special clubs for pensioners, so that they could hang out and meet (with) new people.
Elderly people shouldnt feel lonely and reduse?. we should take care of them and simplify their life.
[/quote]

tam gdzie podkreslone yy zrobilabym inaczej ;p ale brakuje mi slow wiec tylko podkreslilam ;p
cos takiego moze : nearly all of the buses, trains etc arent suitable for the elderly people.
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
widze, ze ten post jest dosc stary, nie mniej jednak, w tlumaczeniu są bledy....
 
Do góry