Pomoc

M

marco9512

Guest
Witam. Od pewnego czasu interesują mnie sztuki walki. Chcę się dowiedzieć jaka jest najbardziej skuteczna. Jakie polecacie ?
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Skuteczne ale do czego? Jeśli chcesz umiec sie bronic na ulicy, myślę że Krav Maga jest najlepsza, lecz jeśli poza tym interesują się jakies rzuty, walka w parterze, lub chcesz dobrze kopac to lepsza będzie inna sztuka walki. Osobiście trenuję filipińskie sztuki walki, jest to bardzo rozległy system, uczymy się walki kijami, nożem, a także bez broni, techniki są również skuteczne w sytuacjach realnego zagrożenia, dla mnie jest to optymalna opcja, Krav Magę także cwiczyłem, bardzo skuteczne, często bardzo brutalne, nie ma czasu na jakieś wymyślne techniki, po prostu jak najszybciej się obronic, mam nadzieję że znajdę niedługo znowu czas aby uczęszczac na zajęcia.
 
M

marco9512

Guest
Raczej chodzi mi o obrone. Bo mam 14 lat i w gimnazjum wielu jest takich, że jak się na nich spoglądnie to odrazu jakieś wonty :)
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Hehe na takie gimnazjalne "potyczki" to wystarczy że nauczysz się paru sztuczek z youtuba, krav maga pomaga w realnym zagrożeniu życia, ale nie wiem czy nie jesteś na to za młody, po prostu treningi bywają brutalne, w twoim przypadku polecam zapisanie się na np taekwondo lub kickboxing, nauczysz się koordynacji ruchowej, wyprowadzania ciosów no i na pewno reputacja w szkole ci podskoczy ;P, w dalszym ciągu polecam filipińskie sztuki walki, tylko nie wiem z jakiego miasta jestes i czy jest u was szkoła fma, (z tym w Polsce słabo). Uważam że w twoim przypadku kickboxing jednak będzie najlepszy, zawsze to ładnie brzmi, a jeśli będziesz chciał rozwijac swoje umiejętności o inne techniki to zapisz się na bjj, karate, czy aikido, (tu w wyborze na pewno pomoże przeglądanie youtuba i oglądanie filmików, zobaczysz co mniej więcej robią na treningach i zdecydujesz czym chcesz się zając)
 
M

marco9512

Guest
Myślę, że coś raczej na dłuższą mete niż ,,potyczki gimnazjalne" :) Mój kolega trenuje Capoeirę i przez to jest przede wszystkim bardzo silny. Jak na 2 gimnazjum jest naprawdę silny. Ale mi głównie chodzi o obrone :) Jak to się mówi ,,nie znasz dnia ani godziny" :p
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeśli masz kolegę, który trenuje capo to może idź z nim na trening, zobacz jak to wygląda, capoeira to bardziej zabawa, niż sztuka walki służąca do obrony, ale na pewno poznasz kilka technik, które będziesz mógł wykorzystac w obronie, na pewno plusem capoeiry jest tez niewątpliwie bardzo dobra atmosfera panująca na treningach. Powiem tak, z każdej sztuki walki można wynieśc elementy do obrony w sytuacji zagrożenia (w końcu po to powstały), tylko że komercjalizacja wymusiła zmiany niektórych technik, aby można było się tego bezpiecznie uczyc. Tak jak pisałem wcześniej, do obrony polecam Krav Magę, ewentualnie polskie Defendu (dawniej Combat 56), tylko nie wiem czy po prostu trener przyjmie tak młodą osobę na zajęcia. Jeśli nie to polecam szukanie, pytanie się, idz na trening capo, porozmawiaj z trenerami, na pewno też ci coś mądrego doradzą. Jeśli chcesz cwiczyc MA dłużej to na pewno nie możesz zamykac się na jeden system, tylko ciągle szukac czegos nowego i doskonalic swoje umiejętności. Oczywiście powinieneś wybrac sobie cos w rodzaju sztuki wiodącej, którą będziesz chciał poznac bardzo szczegółowo (na pewno nie od razu ją znajdziesz), ale powinienes równiez odwiedzac treningi i seminaria z innych systemów. Jestes w naprawde dobrym wieku aby zacząc przygodę ze sztukami walki, życzę ci abyś trafił na mądrego trenera, który odpowiednio cię pokieruje.

p.s. z jakiego miasta jesteś??
 
M

marco9512

Guest
Ja z okolic Poznania 5-10 km. Raczej na Capo nie chce ze względu na te różne takie dosyć dziwne ruchy. W końcu to też taniec :)
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Capoeira zawsze mi się bardzo podobała, dzięki tym ich dziwnym ruchom mają wspaniałą koordynację ruchową, tylko właśnie to jest na pograniczu tańca (choc tancerze nie uważają capo za taniec) i sztuki walki, podsumowując polecam znalezienie dobrej szkoły kickboxingu, taekwondo lub aikido, myślę że w Poznaniu nie będzie z tym problemu, a jak podłapiesz trochę podstaw i zobaczysz w jakich technikach czujesz się dobrze, szukaj stylu odpowiadającego twoim oczekiwaniom. Niestety w Poznaniu nie mamy nikogo z naszej organizacji filipińskich sztuk walki, także ta opcja niestety odpada.
 
Do góry