Pominięcie 6 tabletki z opakowania Yasmin

u-blackey

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
BŁAGAM O POMOC BO ZARAZ ZWARIUJĘ!

Wiem że tego typu tematów jest pełno ale jakos nie mogłam odnalesć się w żadnym z nich.

Pominęłam 6 tabletkę z opakowania(niedzielną). Zazwyczaj biorę ją o godzinie 19 tymczasem wzięłam ją dopiero nastepnego dnia (poniedziałek) o 10 rano. Mało tego rano w niedzielę współżyłam z moim chłopakiem.

Mam 20 lat dopiero co zaczęłam stgudia ciąża w tym momencie nie będzie dobrym sposobem na życie! Boję się że zawaliłam sprawę. Minęło 12 godzin (a w zasadzie prawie 16) od momentu godziny przyjęcia tabletki, współżyłam i to na dodatek pierwszy tydzień stosowania tabletek.

Jesli możecie to prosze odpiszcie!! Czy ryzyko zajście w ciążę jest bardzo duże? Dodam że wcześniej od około dwóch lat brałam regularnie tabletki czy ten jeden raz może wszystko zniszczyś? W ulotce pisze tylko że skuteczność preparatu jest mniejsza...
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
BŁAGAM O POMOC BO ZARAZ ZWARIUJĘ!

Wiem że tego typu tematów jest pełno ale jakos nie mogłam odnalesć się w żadnym z nich.

Pominęłam 6 tabletkę z opakowania(niedzielną). Zazwyczaj biorę ją o godzinie 19 tymczasem wzięłam ją dopiero nastepnego dnia (poniedziałek) o 10 rano. Mało tego rano w niedzielę współżyłam z moim chłopakiem.

Mam 20 lat dopiero co zaczęłam stgudia ciąża w tym momencie nie będzie dobrym sposobem na życie! Boję się że zawaliłam sprawę. Minęło 12 godzin (a w zasadzie prawie 16) od momentu godziny przyjęcia tabletki, współżyłam i to na dodatek pierwszy tydzień stosowania tabletek.

Jesli możecie to prosze odpiszcie!! Czy ryzyko zajście w ciążę jest bardzo duże? Dodam że wcześniej od około dwóch lat brałam regularnie tabletki czy ten jeden raz może wszystko zniszczyś? W ulotce pisze tylko że skuteczność preparatu jest mniejsza...


Nie panikuj. Rozumiem, że tabletkę powinnaś wziąść o 19 w niedzielę, a kochaliście się rano tego dnia?
Nie sądzę, żebyś zaszła w ciążę. Skoro to szósta tabletka, czyli biorąc pod uwagę cykl, byłaś w fazie dojrzewania komórki jajowej, w fazie przed jajeczkowaniem, więc prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest małe. Ale to tylko moje zdanie. Nie daje 100% pewności. Biorąc pod uwagę fakty-tak myślę. Teraz dla spokojności bierz dalej tabletki, ale na wszelki wypadek zabezpieczajcie się jeszcze jakimś innym środkiem np. prezerwatywą czy globulkami.

I najważniejsze:przestań panikować, nie stresuj się, bo jeszcze parę dni takiego myślenia i brzuch Ci będzie rósł, piersi bolały i sama sobie wmówisz tę ciążę! Powodzenia.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ryzyko jest male, wiec nie paniuku... to byl co prawda 1 tydz przyjmowania tabletek ale prawie jego koniec...bylo trzeba przyjac zapomniana tabletke i ta normalna! do zaplodnienia raczej nie dojdzie wiec bez obaw.
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
Hej:)
Słuchajcie, czy jeśli wezmę 20 tabletek i pominę ostatnią to dostanę okres normalnie tylko dzień wcześniej? Można tak zrobić? I później zacząć kolejne opakowanie po siedmiodniowej przerwie?
Wiem, że głupie pytanie, ale zależy mi żeby akurat tamtego dnia mi się okres skończył...
Pozdrawiam
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mozesz,krwawienie wystapi dzien szybciej ale pamietaj jezeli nie wezmiesz 21 tabletki liczysz to jak pierwszy dzien przerwy i nie zapomnij po 7 dnich wziac tabletke z nowego opakowania
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
Dziękuje :) na Twoją odpowiedź zawsze można liczyć:)
mam nadzieję, że nie muszę się dodatkowo zabezpieczać? to ostatni tydzień, więc chyba będę bezpieczna.

Pozdrawiam :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie musisz,poprostu ten dzien kiedy mialas wziac 21 tabletke przyjmij jako pierwszy dzien przerwy:)
 
Do góry