Polskie serwisy internetowe

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Prawda jest taka, że większość serwisów społecznościowych tworzonych jest na bazie witryn zagranicznych - tzw. innowacja. Zatem u nas pomysły są ciekawe, ale jakby spojrzeć na rynek zagraniczny to sprawa nie wygląda ciekawie. Mamy tendencję do kopiowania pomysłów nie tylko pod tym względem. Masa kreacji reklamowych powstała na bazie reklam zagranicznych. Z jednej strony to przykre lecz z drugiej prawa jakie u nas panują stanowią na tyle dużą barierę, ze ciężko ją pokonać.

no tak, często zaciagamy pomysly z zachodu, ale zobaczcie, ze czasami udaje się ulepszyc i mieć cos swojeggo "na zagranice"? Ak jak np..allegro, które w europie sr-wschodniej jest obecne no i fruli, które Wegdypodbija…
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
no tak, często zaciagamy pomysly z zachodu, ale zobaczcie, ze czasami udaje się ulepszyc i mieć cos swojeggo "na zagranice"? Ak jak np..allegro, które w europie sr-wschodniej jest obecne no i fruli, które Wegdypodbija…
Węgry ??
 

precu

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Pewnie Wegry;) Ja rowneiz bylem zachwycony nasza-klasa itp. Fajna sprawa, bo mozna bylo odszukac kontakt ze znajomymi ze szkolnej lawki. Tak samo z podbijarkami, zawsze myslalem tylko o tych najlepszych serwisach, a teraz bardziej rozgladam sie za nowymi podbijarkami i tam szukam szczescia....
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Pewnie Wegry;) Ja rowneiz bylem zachwycony nasza-klasa itp. Fajna sprawa, bo mozna bylo odszukac kontakt ze znajomymi ze szkolnej lawki. Tak samo z podbijarkami, zawsze myslalem tylko o tych najlepszych serwisach, a teraz bardziej rozgladam sie za nowymi podbijarkami i tam szukam szczescia....


Co masz na mysli? Jaki serwis?
 

braveheart99

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
ciekawie kiedy bedziemy mieli plagiat twitter'a.;p a jezeli chodzi o podbijarki to cyk-cyk.pl.
 

Gibez

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
Ja myślę przede wszystkim, że nowe serwisy muszą dużo robić żeby się przebić. No i widać, że coś robią. Czy to wystarczy? Nie wiem. Póki co skutecznie kuszą.
 

braveheart99

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
jak na razie wydaje sie, ze znajda rzesze fanow. pomysl z konkursem zawsze dziala pozytywnie na wizerunek czegos nowego na rynku.
 

Gibez

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
Zawsze to może nie. W tym przypadku konkurs jest jedynym punktem zaczepienia. W dodatku całkiem dobrze sformułowanym. Jeśli aukcje będą fajnie wyglądać to ino przyklasnąć.
 

precu

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
jak na razie wydaje sie, ze znajda rzesze fanow. pomysl z konkursem zawsze dziala pozytywnie na wizerunek czegos nowego na rynku.

gdyby było inaczej, to firmy po prostu nie organizowalyby konkursow. Skoro ten serwis organizuje konkurs i przeznacza czas najego przeprowadzenie, to chyba autorom serwisu chyba bardzo zalezy na dobrym wejsciu na rynek. Bo zwykle pan kowalski zaklada taki czy inny serwis i od razu chce wejsc na rynek - najlepiej nie inwestujac w przekaz reklamowy/informacyjny
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
Co do NK to ja na szczęście nigdy tam konta nie zakładałem (nie licząc pustego typu imię: aaa nazwisko: asdf by podejrzeć znajomych co tam nawstawiali za fotki) i dobrze zrobiłem :) Sama idea naszej klasy była dobra, nawet bardzo dobra - a to co się z niej stało, to moim zdaniem nie wina reklam, które w komercyjnym portalu muszą istnieć bez dwóch zdań, nie wina płatnych usług, a samych użytkowników, bo z fajnego prostego portalu do wyszukiwania starych znajomych zrobili oni wyścig typu "kto ma więcej znajomych"... Nie ważne, że dwie dane osoby się nienawidzą, nieważne że widzieli się raz w życiu i to przez sekundę, ważne że mają siebie w znajomych. Takie durnowate podejście sprawiło też, że i nk się zagalopowało z jakimiś ocenami fotek etc.
Źywotność i popularność polskich portali społecznościowych jest określona i co jakiś czas jeden zastępuje drugi. Pamiętacie epulsa? Idea też była dobra, nawet lepsza niż w nk moim zdaniem. Można było wyszukiwać ludzi poprzez miasta, szkoły, dodawać ich do znajomych, tworzyć kluby tematyczne, mieć własne galerie itd. Strzał w 10 moim zdaniem, ale dziecinada użytkowników i usilne "ulepszanie" serwisu przez administratorów sprawiły, że nawet nie wiem, czy jeszcze ten serwis istnieje. Później była fotka.pl, która jak nagle stała się popularna, tak nagle odeszła w niebyt, po części dzięki popularności rozwijającej się nk. Co będzie po nk? Dowiemy się moim zdaniem za rok czy dwa :)
 

braveheart99

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
wszystko fajnie, ale ciekawe jak dlugo uda im sie zaistniec na rynku portali aukcyjnych? jezeli zachowaja permanentna innowacyjnosc to mysle, ze dadza rade.
 

Gibez

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
Tylko że też jest ciężko utrzymywać taką ciągłą innowacyjność. Przecież nie można w jednej dziedzinie wymyślać ciągle czegoś nowszego. Myślę, że w pewnym momencie i tak dojdzie do wojny cenowej, przetrwa ten kto będzie miał najwięcej użytkowników. Niech dalej zajmują się kuszeniem to chyba będzie ok.
 

kitesurfig1

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Przeglądając dyskusję chciałbym dodać że rozumiem że nk się rozwija i musi wprowadzać różne płatne gadżety "zabawki" aby się jakoś utrzymać finansowo . Dla mnie przerażające jest to że z prostego fajnego wizerunku strony i panelu dla użytkownika który był na początku zrobiono teraz chaos i masse nie potrzebnych oraz zbędnych nowości (typu ocenianie zdjęć itp) Gdyby zostali przy pierwszej formie jaka była idealna dla każdego to nikt nawet nie byłby zły o te dodatkowe gadżety płatne .

Jeżeli chodzi o konkursy , to fajna sprawa . Zawsze jeżeli wchodzi jakiś nowy serwis na rynek internetowy to uważam że zorganizowanie konkursów to jest strzał w 10 . Bo nie oszukujmy się , dużo jest ludzi którzy są zwolennikami wszelkiego rodzaju rywalizacji konkursowej gdzie przemawia chęć zdobycia jak to najbardziej atrakcyjnych nagród . Nic to ich nie kosztuje a przy okazji utożsamiają się z tym serwisem który organizuje ten konkurs a nawet nieświadomie ludzie robią darmową reklamę dzieląc się z innymi o tym że "bierze udział w tym czy w tym konkursie" gdzie zawsze tak to przedstawia że od razu zachęca innych .

Mnie osobiście najbardziej denerwują konkursy sms-owe . Dla mnie to jest jakaś panaroja gdzie ludzi biorą na łatwo wierność a ci jak by mieli klapki na oczach wysyłają i nic z tego nie mają .
 

precu

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Tylko że też jest ciężko utrzymywać taką ciągłą innowacyjność. Przecież nie można w jednej dziedzinie wymyślać ciągle czegoś nowszego. Myślę, że w pewnym momencie i tak dojdzie do wojny cenowej, przetrwa ten kto będzie miał najwięcej użytkowników. Niech dalej zajmują się kuszeniem to chyba będzie ok.
nie zgodze się z Toba, ponieważ mniejsze serwisy, które nie ida na ilosc, ale bardziej na jakosc również powinny przetrwac. Osobiscie jestem zdania, ze takie serwisy jak np.. Podbij.pl, które ma bardzo duzo uzytkownikow nie jest najlepsza opcja, ponieważ jest tam automatycznie większa konkurencja
 

braveheart99

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
nie zgodze się z Toba, ponieważ mniejsze serwisy, które nie ida na ilosc, ale bardziej na jakosc również powinny przetrwac. Osobiscie jestem zdania, ze takie serwisy jak np.. Podbij.pl, które ma bardzo duzo uzytkownikow nie jest najlepsza opcja, ponieważ jest tam automatycznie większa konkurencja

dlatego cyk-cyk.pl oferuje innowacyjny konkurs. wydaje sie po ciekawym ukladzie strony (layout), ze nie bedzie jak nasza-klasa.pl na ktorej panuje jak to kolega okreslil chaos. reklamy zabijaja zabawe, a strony powinny byc troche mniej komercyjne.
 

Gibez

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
Ja słyszałem z kolei tu i ówdzie, że anonimowośc w sieci tak na prawde nie istnieje. Wracając do konkursów - przeszukiwałem sieć w poszukiwaniu fajnych rzeczy i coś się trafia, ale cyk-cyk rzeczywiście jest wart uwagi. Mnie nie zniechęcił, a nawet odwrotnie. Na temat aukcji się wypowiem... kiedyś
 

precu

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Ja słyszałem z kolei tu i ówdzie, że anonimowośc w sieci tak na prawde nie istnieje. Wracając do konkursów - przeszukiwałem sieć w poszukiwaniu fajnych rzeczy i coś się trafia, ale cyk-cyk rzeczywiście jest wart uwagi. Mnie nie zniechęcił, a nawet odwrotnie. Na temat aukcji się wypowiem... kiedyś
Na temat aukcji nie ma co na razie się wypowiadac, bo jeszcze nie wystartowali. Można jedynie powiedziec, ze maja troche wiecej "pola manewru" niż konkurencja. A co do konkursu.. Trzeba czekac na wyniki;p
 

Gibez

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
Na temat aukcji nie ma co na razie się wypowiadac, bo jeszcze nie wystartowali. Można jedynie powiedziec, ze maja troche wiecej "pola manewru" niż konkurencja. A co do konkursu.. Trzeba czekac na wyniki;p
Na początku każdy ma pole manewru. Potem jak już działa portal to ciężko czasem wprowadzić jakieś fundamentalne zmiany. Niektóre założenia poczynione na początku nie zmieniają się do końca istnienia firmy. Więc i decyzje są ważne.
 
Do góry