Polskie Dead City

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Nie mam jeszcze 18 lat, ale gdy skończę MUSZĘ pojechać do Prypeci. Dopiero niedawno zaczęłam się interesować historią tego miejsca. Moim zdaniem Prypeć jest o wiele bardziej interesująca od Gródka :D
Zwłaszcza ten "parking", na którym jest masa samochodów i autobusów... Ogólnie klimat Prypeci ( o ile mi wiadomo) jest o wiele bardziej "mroczny" niż tego Gródka, ponieważ tam jest duży obszar takiej, że tak powiem "strefy ciszy", a dopiero potem dojeżdża się do miejsca gdzie było to miasto.
Pewnie niedaleko Gródka jest hałaśliwa autostrada.. ;P
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ach... Prypeć... Cały Czarnobyl to miejsce zagadka (tak się wydaje xD). Jest tyle spekulacji, że ho ho.
Jeszcze kilkadziesiąt km od Prypecia (tak się pisze?) są dwa wielkie radary. Bajer xD
Jakiś rok temu miałem bzika na punkcie tego miasta. Chciałem strasznie tam pojechać. A teraz o tym trochę nawet zapomniałem. Pewnie do 2012 roku zrobią już obudowę na "sarkofag" i zaczną robić jakieś rozpierduszki wokół.
Z Rosjanami tak zawsze. Robią świetne rzeczy, ale ich myślenie/polityka niszczy wszytko.
Porównajcie ich z głównym przeciwnikiem, Stanami Zjednoczonymi. Oni mają wszystko jakieś takie bardziej jasne, klarowne.
Rosja zawsze trzyma wszystko w tajemnicy, a jak już się wyda coś, to próbują to zatuszować.
Prypeć to bardzo ładne miasto, było. Tak samo Stalingrad przed wojną. Strasznie zamieszałem... Sorry.
Wszystko jest spowite taką nutą tajemnicy. Aż mi staje (zegarek), jak o tym myślę. :p
I kocham to połączenie: Maska przeciwgazowa z terenem skażonym radioaktywnie.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Ekstra miejsce to musi być :lol: po maturce się tam wybiorę chyba :lol:
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Ej, ale czemu właściwie je opuszczono?

Sorki, jeżeli to pytanie już padło, ale przyznaję bez bicia, że nie czytałam wszystkich wypowiedzi...
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Kłomino opustoszało dopiero w 1992 roku, kiedy wyjechali stąd ostatni żołnierze rosyjscy... pewnie mieszkańcy stesknili się za ojczyzna i dalatego jak wyjechali to całe miasteczko opustoszało :p ciekawe czemu tylko dwie rodziny tam mieszkaja :p
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Kłomino opustoszało dopiero w 1992 roku, kiedy wyjechali stąd ostatni żołnierze rosyjscy... pewnie mieszkańcy stesknili się za ojczyzna i dalatego jak wyjechali to całe miasteczko opustoszało :p ciekawe czemu tylko dwie rodziny tam mieszkaja :p

Ahaaa... czyli ono całe było zamieszkane przez tych rosjan? Dobra, rozumiem... Bo przedtem zrozumiałam, że ci żołnierze tylko jakiś tam procent całego miasta stanowili. Oki, oki, kminię :)
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
Byłem w Gródku pół roku temu i jedna rodzinka tam mieszkała:D Chyba leśniczy, niestety wtedy już wyburzali część zabudowań, chociaż samo blokowisko stało (jeden blok był na sprzedaż:D) Miejsce warte odwiedzenia!!! Gorąco polecam!!!!
 

jaca^20^

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gdańsk
Nie mam jeszcze 18 lat, ale gdy skończę MUSZĘ pojechać do Prypeci. Dopiero niedawno zaczęłam się interesować historią tego miejsca. Moim zdaniem Prypeć jest o wiele bardziej interesująca od Gródka :D
Zwłaszcza ten "parking", na którym jest masa samochodów i autobusów... Ogólnie klimat Prypeci ( o ile mi wiadomo) jest o wiele bardziej "mroczny" niż tego Gródka, ponieważ tam jest duży obszar takiej, że tak powiem "strefy ciszy", a dopiero potem dojeżdża się do miejsca gdzie było to miasto.
Pewnie niedaleko Gródka jest hałaśliwa autostrada.. ;P


juz skonczylas 18 lat i bys tam ??
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Ostr
No to trzeba planowac urlop na lato by tam pojechać :) Moje marzenie to odwiedzić Czarnobyl, ale to się wiąże z większymi funduszami, których zbieranie przychodzi mi z trudem, ale taki Gródek :D
 

SystemBrzesko

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Okolice Krakowa
Tyle ze to by była wycieczka krajoznawcza, niema tam nic strasznego, poza pustymi murami..
trzeba historii..

Ale na taki pikniczek bym sie tam wybrał :)
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
To miasto Gródek prawie jak Czarnobyl lubię takie miejsca ponieważ mają klimat. Ahh szkoda że to tak daleko od Łodzi ech pochodziłbym tam po zmroku i z latarką wrażenia bezcenne najlepiej z kimś ale samemu lepiej mi jest przeszukiwać opuszczone bloki, fabryki itd.
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
Miejscówka jest świetna, jeszcze rok temu dopiero zaczynali burzyć... Miejsca są dwa - Gródek i Borne Sulinowo, w Gródku stały ciągle bloki, ściana od kina z namalowaną Mateczką Rasiją, boisko zarośnięte, gdzie grillowaliśmy, kilka innych butynków... ogólnie robi wrażenie...
 

baranek123

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zdjęcia HPR http://www.sandra-kuba.pl/portret/justyna-w-klimacie-apokalipsy-hpr-porabka-kozubnik.html to niesamowite miejsce
 
Do góry