polska policja

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tyle w polsce rozmaitych "autorytetów", ciągle nawija o prawach człowieka, a izby wytrzeżwień się ciągle toleruje?
Obłuda.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
strasznie nie lubie kiedy ludzia mowia ze policja jest zla itp tak naprawde tak mowia bo w piosenkach leca teksty typu "nienawisc do policji tak zostalem wychowany" <_< a prawda taka ze gdy przychodzi co do czego to pierwsi wyzywaja policje <_<
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie odkryje Ameryki jak napisze, że policjanci zdarzają sie lepsi czy gorsi. Problem z policją jest taki, że nie mamy wpływy jakich wezwiemy, albo jacy się do nas przyczepią.

A tak po za tym, ogólnie problem polega głównie na niedofinansowaniu i słabej ochronie prawnej. Policja boi się bandytów, nawet zwykłych nastoletnich oprychów (sam byłem światkiem). Nie chodzi o brak przewagi fizycznej. Jak bandzior zaatakuje policjanta łomem, To ten go może najwyżej gumową pałką.
Do tego niskie zarobki i brak poszanowania w społeczeństwie odziedziczony po MO. I nie ma co się dziwić, że są sfrustrowani.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
odwet..nie rozumiem co ma znaczyc ten link..o czym on mówi? o tym, ze policja rozdziela ojca z dziecmi? o tym, ze policja jest zła? nie..policja nie miała tu nic do gadania..oni mieli zadanie i przyjechali je wykonac..

policjant w Polsce ma ograniczone prawa..wykonuje ciężką, trudną prace..na kazdym kroku jest obrazany i nienawidzony tylko dlatego, ze nosi mundur..i to wszystko za marne grosze..
tak naprawde całą te nienawisc do policji nakrecają niezrównoważene 'dzieci ulicy', które mają pretencje do policji, ze raczyła sie pojawic i naruszyc ich wolność...

normalni, uczciwi ludzie nie musza sie obawiac policji..proste..
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
11 dorosłych, uzbrojonych mężczyzn w mundurach siłą zabiera dzieciaki z domu. Na szczęście żadnemu z funkcjonariuszy nic się nie stało.


Generalnie nie mam dobrego zdania o policji, a to dlatego, bo zarówno ja, jak i moi znajomi mieliśmy niemiłe przeżycia związane z policją. Trudno uwierzyć, ale we wszystkich przypadkach byliśmy Bogu ducha winni.


ACAB_Spagnoli.jpg
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
11 dorosłych, uzbrojonych mężczyzn w mundurach siłą zabiera dzieciaki z domu. Na szczęście żadnemu z funkcjonariuszy nic się nie stało.
dostali polecenie i je wykonali..sam bys był jednym z nich, gdybys dostał taki rozkaz..to nie wina tych policjantów, tylko tych, którzy ich tam wysłali..

Generalnie nie mam dobrego zdania o policji, a to dlatego, bo zarówno ja, jak i moi znajomi mieliśmy niemiłe przeżycia związane z policją. Trudno uwierzyć, ale we wszystkich przypadkach byliśmy Bogu ducha winni.
ACAB_Spagnoli.jpg
pewnie..siedzieliscie sobie spokojnie w bibliotece, popijaliscie rumianek i wpadła brygada antyterrorystyczna i rzuciła was na ziemie..zupełnie niespodziewanie..nie rozsmieszaj mnie..
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
dostali polecenie i je wykonali..sam bys był jednym z nich, gdybys dostał taki rozkaz..to nie wina tych policjantów, tylko tych, którzy ich tam wysłali..
pewnie..siedzieliscie sobie spokojnie w bibliotece, popijaliscie rumianek i wpadła brygada antyterrorystyczna i rzuciła was na ziemie..zupełnie niespodziewanie..nie rozsmieszaj mnie..


Sposób wykonania pozostawia wiele do życzenia.


Zazdroszczę Ci Twoich doświadczeń z policją. Wystarczy pojechać przynajmniej na jeden mecz wyjazdowy swojej drużyny, żeby wyrobić sobie zdanie o policji.


Zresztą dalsza dyskusja jest bezcelowa, bo i tak mnie nie przekonasz. Pozdrawiam.
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Powiem tak : są tam gdzie nie trzeba i w momencie kiedy ich nie potrzeba.Tyle
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
policja to tez ludzie i normalni i gnidy
to ze pracuja czasami na idiotycznych zasadach to juz inna sprawa
nie bronie ich ani nie tlumacze
a izba wytrzezwien? relikt stalinizmu
 

Czapka

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
284
Punkty reakcji
0
Miasto
BPN
Wszyscy przeciwnicy policji, ciekawi mnie jak wyobrażacie sobie jakiekolwiek społeczeństwo funkcjonujące bez niej? No comment.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
A czy ja napisałem, że chcę zlikwidować policję? Mimo wszystko, powinna zostać w pewnym stopniu zreformowana. Do tego po prostu mówię, że spotkało mnie sporo przykrości ze strony policjantów, dlatego też mam do nich uraz.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Mimo wszystko, powinna zostać w pewnym stopniu zreformowana. Do tego po prostu mówię, że spotkało mnie sporo przykrości ze strony policjantów, dlatego też mam do nich uraz.

jak zreformowana? policjanci mają sie nauczyc daru przewidywania i czytania w ludzkich myslach? policjant jest tylko narzędziem..ma okreslony przepis, którego sie ma trzymac i ma rodzine, którą musi utrzymac za pieniądze, które dostaje, za stanei na strazy tych przepisów.. żaden policjant nei bedzie w pojedynke zgrywał bohatera za marny grosz..tym bardziej, ze jesli nawet złapie kogos, to ten ktos za chwile wyjdzie na wolność..wiec po co ma sie narazac?

jestem bardzo ciekawy jakie to przykrosci spotkały Cie ze strony policji..
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
jak zreformowana?

Wuyeq'u. Sam sobie odpowiadasz w tym poście. Muszą dostać więcej pieniędzy, raz. A po drugie trzeba zreformować durne prawo, prokurature i sądy.

Policjanci nie zarabiają chyba tak najgorzej w porównaniu z resztą budżetówki, ale państwo marnuje pieniądze na różne debilne agencje restrukturyzacji rolnictwa. Dali by to policji. Najważniejszym obowiązkiem państwa jest zapewnienie nam bezpieczeństwa.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Wuyeq'u. Sam sobie odpowiadasz w tym poście. Muszą dostać więcej pieniędzy, raz. A po drugie trzeba zreformować durne prawo, prokurature i sądy.
a co to za reforma? dać wiecej pieniędzy? zreformowac prawo, prokurature, sądy? ale jak? konkrety..mowisz teraz tak, jak nasi politycy :)P).."jak dojdziemy do władzy, to bedziemy walczyc z przyczynami korupcji, a nie skutkami"(ani słowa o tym jak), "jak dojdziemy do władzy, to zaopiekujemy sie biednymi pielegniarkami i lekazami, reformując służbe zdrowia (ale jak?),...itd itd..kazdy wie, ze cos tam nie gra, ale zadnych wiekszych konkretów nie ma.

Policjanci nie zarabiają chyba tak najgorzej w porównaniu z resztą budżetówki, ale państwo marnuje pieniądze na różne debilne agencje restrukturyzacji rolnictwa. Dali by to policji. Najważniejszym obowiązkiem państwa jest zapewnienie nam bezpieczeństwa.
ARiMR to jest akurat dobry organ..poza tym nie podoba mi sie idea odbierania jednej grupie społecznej czegos, i dawanie tego drugiej..ale owszem zgadzam sie..w Polsce jest mnóstwo niepotrzebnych pierdół, mnóstwo niepotrzebnie zatrudnionych fachowców, którzy pobierają ciężkie pieniądze..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
armir to wq chwili obecnej de facto agenda minrol/ke - niepotrzebne skreslic
zajmuje sie rodzielaniem resztek kasy po spo i zaczyna z rpo i prow
kilkadziesiat tysiecy urzednikow zajmujacych sie obsluga tzw manny z we
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
a co to za reforma? dać wiecej pieniędzy? zreformowac prawo, prokurature, sądy? ale jak? konkrety..
Pisałem już wcześniej, że moim zdaniem policjia nie ma słabą ochrone prawną i małe wynagrodzenia.
Poza tym sam zauważyłeś:
policjant jest tylko narzędziem..ma okreslony przepis,
dlatego głównie trzeba zmieniać prawo i wymiar sprawiedliwości, a nie rwformować policje. Ale jak zmieniać prawo to temat na długą i osobną dyskusje.
Więc się z tobą zgadzam, ale
poza tym nie podoba mi sie idea odbierania jednej grupie społecznej czegos, i dawanie tego drugiej
tym mnie rozwaliłeś
Jakiej grupie społecznej.Policji i wojska, nie porównuj do rolników czy górników. Państwo ma mi zapewnić bezpieczeństwo bo płace podatki ciężko charując. I jak wracam do domu po pracy puźnym wieczorem to nie chce się bać. A jak państwo zamiast dać policji moje pieniądze, rozdaje je różnym grupom społecznym, Tylko po to, aby przy okazji utrzymywać bandę darmozjadów urzędników. To jest złodziejstwo!!!
 
Do góry