Polska pod ostrzałem i ustawa 447.

S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Ale zastanawiam się dlaczego TVN nie wyemitował tego materiału 7 miesięcy temu?
Dlaczego to trzymali "w szufladzie" skoro sami uważają że to był czyn zabroniony powinni to zgłosić niezwłocznie do Prokuratury. Dlaczego akurat teraz gdy toczy się debata o Holokauście?
Akurat to co było w tym materiale TVN nie było zabronione.
Zabronione jest propagowanie faszyzmu u rozpowszechnianie.
W tym wypadku nie może być o tym mowy bo spotkanie było prywatne o czym informowano pisemnie, bardzo dyskretne bo zrobione w lesie i nikt z uczestników nie rozpowszechniał materiałów z imprezy.
Jedynym który to propagował i rozpowszechniał był TVN.
To w zasadzie TVN powinien odpowiadać karnie. Na dodatek nagrali bez zgody ludzi ich prywatne spotkanie , ci ludzie powinni oskarżyć TVN do sądu za takie coś.

Czy to było mądre to inna sprawa ale ludzie prywatnie mogą robić co chcą ich sprawa są dorośli. TVN wspiera różne patologie a przeszkadza im coś co ludzie robią prywatnie i dyskretnie.


Herbatniczek napisał:
jeden ostry telefon z USA i TVN wolny od kary, to jakim cudem ma być ukarany za ten film, amerykański biznes jest poza naszą jurysdykcją bo dostaniemy po łapach i będzie bolało, w końcu USA to podobno nasz główny sojusznik.
Nie sojusznik tylko PAN. USA nie ma sojuszników tylko wasali. Zresztą USA zdradza tych wasali kiedy tylko chce.
Nas też już kilka razy zdradzili i sprzedali.
Aktualnie sprzedali Turków i wspierają Kurdów największych wrogów Turcji. Wysyłają Kurdom broń którą Kurdowie zabijają żołnierzy NATO, bo Turcja jest w NATO.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, nasz rząd się tak podnieca że ma przyjaciela w USA a tymczasem Polacy mieli "wsparcie" Roosevelda, który sprzedał nas Stalinowi bez mrugnięcia okiem

Nasz rząd to jak rząd sanacyjny, wierzy w gwarancje, które nie są warte papieru, na którym sa napisane
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Czy na podstawie nowych przepisów będzie można pociągnąć do odpowiedzialności cudzoziemca, który popełnia czyn za granicą?
PRAKTYCZNIE NIE. Artykuł 55b ustawy o IPN stanowi co prawda, że art. 55a stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu. Pytanie tylko, jak to się ma do ogólnych przepisów k.k. Te stanowią, że w przypadku obywateli polskich prawo polskie „podąża za obywatelem”, natomiast w odniesieniu do cudzoziemców warunkiem pociągnięcia ich do odpowiedzialności za czyn popełniony za granicą jest istnienie tzw. podwójnej karalności. Innymi słowy, w kraju, gdzie taki czyn popełniono, musiałby istnieć przepis, który również penalizowałby publiczne i wbrew faktom przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za nazistowskie zbrodnie."
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/567727,wyimaginowane-strachy-i-iluzoryczna-skutecznosc.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to tylko potwierdza sens tej ustawy, nowsza wersja ROTY, żeby polskie "patrotyczne" siły mogły śpiewać jak to wstają z kolan
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ja przypuszczam że jest coś o czym nie wiem. Chciałbym wierzyć że maja jakiegoś "asa w rękawie". W przeciwnym razie jakaś poczytna gazeta w USA napisze o "polskich obozach śmierci" tylko czekając na polski pozew. Gdy już takowy sie pojawi wynajmie najlepszych adwokatów (bo przecież ich na to stać)a ci przed sądem tak Nas poniżą tak Nas zmieszają z błotem takie z Nas pośmiewisko zrobią
że "polskie obozy śmierci" to będą przy tym Pikuś zaś pomysłodawcy ustawy przejdą do historii pokazując "jak najlepiej z siebie bałwana zrobić". Jeżeli w tej ustawie nie ma jakiegoś "Wunderwaffe" to My sami z siebie robimy pośmiewisko sami siebie wystawiamy na strzał.
Tyle się pisze jaki niedobry jest Putin. A czy on przeforsował ustawę zabraniająca w Polsce mówić że Katyń to dzieło ZSRR? A My taką forsujemy! Czegoś równie głupiego to chyba nawet Platforma by nie wymyśliła. Inna sprawa o co chodzi Żydom? Przecież tego że wśród Polaków byli szmalcownicy nikt nie kwestionuje. Oni powinni się raczej śmiać z tej ustawy a nie ją kwestionować. Jeśli ktos na Zachodzie powie o "polskich obozach śmierci" to co mu zrobią?Porwą jak Eichmanna? I co wtedy? Polskie kk określa czyn zabroniony jako "czyn popełniony na terenie Polski" a nie całego świata. Czyli pomimo porwania nie może być sądzony bo w myśl kk czynu nie ma. Prawda Panie K? Poprosimy jakąś mądrą wypowiedź.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skłaniam się do tego że się ośmieszamy, to byłaby taka nasza polska tradycja
właśnie media podały że narodowcy dostali zgodę na manifestację protestacyjną przed ambasadą Izraela a szef MSW Brudziński kazał to uniemożliwić

haha nic tylko kupić popcorn i lepszego kina się nie zobaczy, PIS walczy z Narodowcami w obronie Żydów, miód malina widowisko
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
to tylko potwierdza sens tej ustawy, nowsza wersja ROTY, żeby polskie "patrotyczne" siły mogły śpiewać jak to wstają z kolan
To jest oczywiste że tobie ta ustawa nie podoba się. Bo jak można karać za banderyzm? To bestialstwo! Przecież UPA to organizacja kulturalno-oświatowa według ciebie.
Wielokrotnie tutaj pisaleś że na przykład ukraińcy nie mordowali podczas Powstania Warszawskiego. A na Wołyniu to była tylko wzajemna walka. Tak walka dzieci z bandytami z UPA.
Dzieci uzbrojone w rózgi a UPA w widły, karabiny.

No i ty też pewnie uważaz że to Polska zbudowała i trzymała tam więżniów.
Tak przy okazji w tych obozach siedziało praktycznie tyle samo Polaków co żydów. Między innymi mój dziadek, były policjant.



Herbatniczek napisał:
właśnie media podały że narodowcy dostali zgodę na manifestację protestacyjną przed ambasadą Izraela
Aj waj, to według ciebie to zbrodnia? Pewnie antysemityzm? Aj waj straszne, manifestacja antyizraelska czysty antysemityzm, no gdyby to było przed ambasadą Rosji to oczywiste..... ale przed Izraelską.....zgroza.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka, ale skoro nie wytrzymujesz kilku postów bez ulubionego tematu o banderowcach to proszę bardzo

pisałem o tym że ta ustawa jest martwa na zewnątrz Polski i o to chodziło, wczytaj się czasem a nie krytykuj na starcie

ale ja jestem za ta manifestacją, uważam że powinien się odbyć wielki marsz Narodowców przez nikogo nie zakazywany
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka, ale skoro nie wytrzymujesz kilku postów bez ulubionego tematu o banderowcach to proszę bardzo pisałem o tym że ta ustawa jest martwa na zewnątrz Polski i o to chodziło, wczytaj się czasem a nie krytykuj na starcie
Pisze o tym o czym jest ta ustawa. Ta ustawa jest między innymi o karaniu za propagowanie banderyzmu. I ta afera wyszła prawdopodobnie od ukrainskich żydów.
Sama ukraina jest słaba więc poprosili o pomoc Izrael. Ukraina szykowana jest jako kraj gdzie żydzi z Izraela będą mogli uciec w razie gdyby Izrael upadł.
A Izrael upadnie zaraz po tym jak USA przestanie być żandarmem świata, ten czas powoli się zbliża, USA jest coraz słabsze. Za kilkanascie max kilkadziesiąt lat USA będzie już tylko regionalnym mocarstwem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może skomentujesz to że jestem za ta manifestacją ? co tak cichutko ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a może skomentujesz to że jestem za ta manifestacją ? co tak cichutko ?
Ovczywiscie wiem dlaczego jestes za manifestacją.
Łatwo się domyślić , uwazasz że to może zaszkodzić Polsce na arenie miedzynarodowej, że Izrael znów będzie mówił o Polskim .antysemityzmie.
Dla mnie mogą sobie mówić co chcą, mam to głęboko w .........
Własnie czytałem że gazety z USA piszą ze ustawa jest niepotrzebna i głupia.
A co ciekawsze te gazety wielokrotnie pisały o polskich obozach śmierci.
Teraz gdy będzie obowiązywała ta ustawa będą narażone na procesy w Polsce.

Aha, co by Polska nie zrobiła już wiadomo że żydzi zawsze będą wrogami, tylko czekają na okazję.
Tak że to bez różnicy, mieć wroga widocznego czy takiego który czai się za rogiem.

Własnie dlatego żydzi są tak lubiani w całym świecie. W Chinach żydów praktycznie nie ma ale antysemityzm według żydów tam jest ogromny.
W Afryce są też lubiani inaczej. Nie ma zakątka świata gdzie by nie było miłości do żydów...... dlaczego? Ludzie są niewdzięczni, żydzi tyle robią dla świata a świat ich nienawidzi.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Najbardziej kuriozalny z całej Ustawy jest zapis o karaniu cudzoziemców głoszących w swoim własnym kraju, prawdę sprzeczną z naszą (polską lub pisowską) oficjalną wersją historii. Wyobraźcie sobie, że analogiczna ustawę uchwala rosyjska Duma. Wtedy każdy Polak, który kiedykolwiek w Polsce wspomni o tym, że Katyń był zbrodnią rosyjską (radziecką ?), zostanie zaocznie skazany w Rosji za przypisanie Państwu Rosyjskiemu wbrew faktom, odpowiedzialność za zbrodnię popełniona przez III Rzeszę Niemiecką. Może nawet Rosjanie skierują za nim potem do Interpolu list gończy.
Podoba wam się taka perspektywa ? To byłaby taka sama ustawa.
Fragment wpisu na salon24
Oni w tym Pisie po prostu zgłupieli.
https://www.salon24.pl/u/maruda/840507,ej-sluchajcie-knebel-wam-niosa
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Kneset już przygotował odpowiedź:

"Głosami 61 polityków partii rządzącej i części opozycji izraelski parlament przyjął projekt ustawy, w której polska nowelizacja zakazująca słów o „polskich obozach śmierci” uznana została za negowanie Holokaustu. To szykowana odpowiedź na ewentualne przyjęcie przez polski Sejm nowej ustawy o IPN. „The Jerusalem Post” pisze, że według nowego prawa „zaprzeczanie lub umniejszanie informacji o pomocy nazistom będzie traktowane jak przestępstwo”."

https://www.wprost.pl/swiat/10101323/nie-pozwolimy-schowac-sie-za-nazistami-izrael-odpowiada-polsce-projektem-wlasnej-ustawy.html
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jak przez wieki Żydzi uprawiali biznes oparty na nacjonalizmie bogacąc się na handlu i lichwiarskich pożyczkach, które były udzielane tzw. "gojom" czyli tzw. "nie żydom, osobom spoza Izraela" to było wporządku. Tymczasem "swoim" udzielano bezpłatnych pożyczek po to by doprowadzić "obcy" - czyli nie żydowski biznes do upadku.
To mniej więcej tak jakby dziś ciemnoskóry przychodził do banku po pożyczkę a tam oferta dla "czarnych" 50% w skali roku a dla "białych" 0%. Dziś byłby to wielki skandal, pisałyby o takie bankowej "ofercie" wszystkie gazety świata.
Dziś każdy człowiek, który odważy się powiedzieć prawdę na temat "działalności" Żydów polegającej na dzieleniu narodów, na nacjonalizmie, nierównościach, nietolerancji i ich obrzydzeniu do innych nacji jest nazywany "Antysemitą".
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Pisałem wcześniej że Pawłowicze czy Macierewicze to nie tylko polski wynalazek ale i w innych krajach też występują. Widać więc są w Knesecie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Żydami się zajmują buhahaha. Co Ci żydzi Polsce zrobili? Żyd to to samo co Świadek Jehowy czyli żyje na uboczu i w nic się nie wp..dala!
Wy się zajmijcie UKRAIŃCEM! To sto razy gorsze jak żyd bo Polski żyd za 8zł zap...dalać dla polaczka-cwaniaczka nie pójdzie!
Polski żyd co w Polsce zarobi to w polsce zostawi. A UKRAINIEC? Wysadzi Cię ze stanowiska w pracy a zarobiona kaskę wpakuje w domek który waśnie na Ukrainie buduje.
Wydyma Cię, wy--rucha konkretnie i będzie się śmiał. A czemu? Bo odbębni co swoje w PL i daje dyla na zachód a w jego meijsce przychodzi następny... który także zarobionej kasy w tym syfie nie zostawi.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Żydami się zajmują buhahaha. Co Ci żydzi Polsce zrobili? Żyd to to samo co Świadek Jehowy czyli żyje na uboczu i w nic się nie wp..dala! Wy się zajmijcie UKRAIŃCEM! To sto razy gorsze jak żyd bo Polski żyd za 8zł zap...dalać dla polaczka-cwaniaczka nie pójdzie!
Ależ nikt w Polsce żydami się nie zajmuje, odwrotnie to żydzi zajmują się Polską na prośbę swoich braci z ukrainy.
A co do ukrainców to własnie czytałem że średni zarobek ukrainca w Polsce jest już wyższy od średniej pensji Polaka na podobnym stanowisku.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I wiesz że masz rację? Gdybym sam nie doświadczył warsztatu samochodowego w Markach jakiś czas temu gdy chciałem dorobic to bym nikomu nie uwierzył. Mi lakiernikowi dawali 17zł/h, Ukrainiec miał 19zł!
Ukrainiec kładł pół tony betonu (szpachli) na maskę (serio, jechał warstwą około 2,00-2,50cm) i nikt pretensji nie miał. Ukrainiec robił maske cały dzień i też nikt nie płakał. Jeśli o mnie chodzi to za dnia obrobiłem 2 wozy na gotowca (tylne reperturki błotników od wspawania po polakierowanie) + trzeci grat na zaprawki. I to było za mało. U kumpla na Grochowie i u drugiego na Gocławku to Ukraińców już tłuką dlatego od xxx czasu chodzą we trzech minimum.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jako lakiernik pomyśl o własnej lakierni.
Niedużym kosztem to zrobisz a zleceń od zajebania jest na blacharstwo i lakiernictwo.
 
Do góry