Polska piłka nożna jest jak reprezentacja w "drodze do euro" czy jak kluby w europejskich pucharach?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Jaka jest polska piłka nożna?
Czy jest jak reprezentacja czyli przegrane z Mołdawią i Albanią?
A może jest jak kluby czyli duże szanse na grę na wiosnę w pucharach
Legii i teoretycznie może jeszcze Rakowa?
Co sprawia że gra reprezentacji tak różni się od występów klubowych?
Kiedy ostatnio dwie polskie drużyny grały w fazie grupowej europejskich pucharów?
Kiedy ostatnio widzieliśmy polską drużynę klubową która w dwumeczu z angielska remisuje 4:4?
Czy ten przypadek stanie się czymś powtarzalnym?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Obecnie to nie ma nic dobrego w polskiej reprezentacji i to trzeba powiedzieć szczerze.
Nawet jak Polska się dostanie na Mistrzostwa Europy w przyszłym roku, to trafi tam na mocne zespoły z którymi przegra i nie wyjdzie z grupy.
Nie wiadomo jeszcze czy w barażach wygrają i się dostaną na EURO...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Na wypadek gdyby inni forumowicze tak jak wyżej Stalowy też mieli problemy ze zrozumieniem istoty tematu powtórzę jeszcze raz.

Co sprawia że polskie drużyny klubowe potrafią wygrywać czy remisować z klubami dalece wyżej od nich notowanymi takimi jak Aston Villa,
Strurm Graz czy Sporting Lizbona zaś reprezentacja słynie z przegranych bądź remisów z Mołdawią czyli drużyną o sile porównywalnej do klubów Legia czy Rakowa?
Jak to się dzieje że Raków w 81 minucie zdobywa zwycięską bramkę zaś Polska w Kiszyniowie ją traci co decyduje o jej przegranej.
Jak to jest że niektóre kluby potrafią "się postawić" silniejszemu od siebie lecz Polacy jako reprezentacja przegrywają z "leszczami"?
Przecież to ten sam kraj a w klubach teoretycznie występują słabsi piłkarze niż w reprezentacji.
W klubach się chce a w reprezentacji nie?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Teraz już wiadomo z kim drużyna polska, według informacji zmierzy się na EURO w Niemczech, gdyby przeszła przez baraże w marcu.
I było to do przewidzenia.
To będą same... silne zespoły: Austria, Holandia i Francja.
I Polska chciałaby na Mistrzostwach Europy zmierzyć się z najlepszymi zespołami w Europie i wyjść z grupy?
Będzie: powtórka z rozrywki i znowu nie będzie: wyjścia z grupy, bo wiadomo, że Holandia to jest piłkarska potęga ( zresztą, polska się już mierzyła w eliminacjach z Holandią i przegrała ).
A Francja to już nawet nie ma o czym gadać...
Najlepszy obecnie zespół w całej Europie, gdzie: ograć Francję jest niezwykle trudno.
I po co w ogóle zespół polski na Euro pojedzie? Żeby przegrać tam, wziąć dużą kasę za sam występ i mieć z głowy Mistrzostwa Europy?
Ja, jako piłkarz polskiej drużyny, zrezygnowałbym z wyjazdu na Euro i wolałbym nie otrzymać żadnych pieniędzy, prawie za nic.
Bo płacą zawodnikom już tylko dlatego, że tam pokażą się w telewizji, publicznie, a można grać fatalnym stylem i można przegrać.
Imprezy takie, sportowe mają to do siebie, że płacą jakieś sumy za samo "pokazanie się".
To tak, jakby się prawie za darmo otrzymało pieniądze, i to nie małe.
Dla mnie lepiej, żeby Polska przegrała w barażach i niech tam po prostu nie pojadą i tyle.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Tak się zastanawiam jaki sens jest zakładać tutaj jakiś nowy temat.
Znowu przyjdzie Stalowy i "pochwali się" że nie potrafi napisać nic związanego z założonym wątkiem.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Moje zdanie jest takie, że ( było losowanie grup piłkarskich na Euro 2024 i wiadomo już, kto i z kim tam się zmierzy ), aby nie płacić dużych sum tym zespołom, które nie tylko nie grają dobrze, słabo stylowo, ale też nie wyjdą z grupy na każdych Mistrzostwach.
To powinny być tylko sumy pocieszające, ale jakieś duże sumy.
No bo nie tylko Polska gra słabo w piłkę.
No i wiadomo też, że w barażach Polska zagra z Estonią ( a to raczej jest słaby zespół piłkarski i Polska może wygrać ). No ale potem będzie drugie spotkanie: albo z Finlandią, albo z Walią.
Finowie grają też już coraz lepiej, no a Walijczycy wcale nie są słabsi od Polaków.
Wolałbym, żeby Polska w barażach przegrała i nie pojechała na EURO tylko po to, żeby tam pokazać słabą grę i za to otrzymać nie małe sumy.
Raz jak Polska nie wystąpi na EURO, czy ŚWIATA to się nic nie stanie.
Ile zespołów piłkarskich w Europie i na Świecie przez długie lata nie dostaję się na żadne... Mistrzostwa i nie dostają żadnych pieniędzy za udział?
A mogą tylko marzyć... o występach na największych imprezach sportowych.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Akurat Polskie kluby to są dużo słabsze niż Polska reprezentacja , ostatni raz Legia w 2016 roku awansowała do ligi mistrzów .
Polska reprezentacja jednak raczej na mistrzostwach świata i mistrzostwach europy gra tyle , że nie osiąga na nich rezultatów , lepszych.

Poza tym osobiście uważam, że Polska raczej powinna awansować do mistrzostw europy , baraż z Estonią a potem Finlandia/Walia to uważam , że raczej powinna Polska te zespoły przejść.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Moje zdanie jest takie, że ( było losowanie grup piłkarskich na Euro 2024 i wiadomo już, kto i z kim tam się zmierzy ), aby nie płacić dużych sum tym zespołom, które nie tylko nie grają dobrze, słabo stylowo, ale też nie wyjdą z grupy na każdych Mistrzostwach.
To powinny być tylko sumy pocieszające, ale jakieś duże sumy.
No bo nie tylko Polska gra słabo w piłkę.
No i wiadomo też, że w barażach Polska zagra z Estonią ( a to raczej jest słaby zespół piłkarski i Polska może wygrać ). No ale potem będzie drugie spotkanie: albo z Finlandią, albo z Walią.
Finowie grają też już coraz lepiej, no a Walijczycy wcale nie są słabsi od Polaków.
Wolałbym, żeby Polska w barażach przegrała i nie pojechała na EURO tylko po to, żeby tam pokazać słabą grę i za to otrzymać nie małe sumy.
Raz jak Polska nie wystąpi na EURO, czy ŚWIATA to się nic nie stanie.
Ile zespołów piłkarskich w Europie i na Świecie przez długie lata nie dostaję się na żadne... Mistrzostwa i nie dostają żadnych pieniędzy za udział?
A mogą tylko marzyć... o występach na największych imprezach sportowych.
Ale nie awansowanie do mistrzostw europy to strata kasy bo brak awansu , poza tym też spadek w rankingach itp. , potem będzie trudniej awansować bo polska spadnie np. w koszyku ligi narodów , gorsze rozstawienie z rankingu fifa.

Poza tym na mistrzostwach europy zapewne , będzie wiele zespołów. które będa grały słabo , inie bedzie to tylko Polska i nie bedzie w tym nic nadzwyczajnego , ze POlska gra słabo.

Na kazdych mistrzostwach świata lub europy jest często kilka zespołów które spisały się bardzo słabo , poza tym Polska nie jest Francją albo Brazylią ,wiec często nie ma też aż takich wielkich oczekiwań co do Polskiej reprezentacji.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ale nie awansowanie do mistrzostw europy to strata kasy bo brak awansu , poza tym też spadek w rankingach itp. , potem będzie trudniej awansować bo polska spadnie np. w koszyku ligi narodów , gorsze rozstawienie z rankingu fifa.

Poza tym na mistrzostwach europy zapewne , będzie wiele zespołów. które będa grały słabo , inie bedzie to tylko Polska i nie bedzie w tym nic nadzwyczajnego , ze POlska gra słabo.

Na kazdych mistrzostwach świata lub europy jest często kilka zespołów które spisały się bardzo słabo , poza tym Polska nie jest Francją albo Brazylią ,wiec często nie ma też aż takich wielkich oczekiwań co do Polskiej reprezentacji.
Pewnie masz rację.
Tylko że nawet jak Polska się dostanie na Euro, to już wiadomo, że zmierzy się z trzeba bardzo silnymi zespołami, bo nawet Austria już gra bardzo dobrze i "ograli" obecnie słabych Niemców w spotkaniu towarzyskim.
Poza tym nawet nie wiadomo czy Polska awansuję, poprzez baraże na Euro... ? Bo może nie wygrać albo z Estonią, albo z Finlandią lub Walią.
To, że Estonia jest słaba piłkarsko, to jeszcze nie oznacza, że "fartem" może nie wygrać z Polską.
Bo może wygrać, a los pokazuję, że czasem nawet bardzo słabe zespoły piłkarskie potrafią wygrywać ze znacznie mocniejszymi.
Piłka nożna to jest nie tylko trening i praca, ale i: fart... szczęście...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Akurat Polskie kluby to są dużo słabsze niż Polska reprezentacja , ostatni raz Legia w 2016 roku awansowała do ligi mistrzów .
Polska reprezentacja jednak raczej na mistrzostwach świata i mistrzostwach europy gra tyle , że nie osiąga na nich rezultatów , lepszych.
Jak zatem wyjaśnić to że taka Legia wygrywa z Aston Villą
Raków remisuje ze Sportingiem czy wygrywa z Grazem
Jak to jest że być może dwa remisy tych drużyn w ostatniej kolejce
sprawią że obie wystąpią w pucharach jeszcze wiosną.

Tymczasem reprezentacja ostatni raz poważnego przeciwnika ograła na wyjeździe
za Michniewicza i była to...Walia.
W tym roku z wyjazdów tylko wygrana z Wyspami.

Jak to jest że kluby mogą a reprezentacja już nie?



Poza tym osobiście uważam, że Polska raczej powinna awansować do mistrzostw europy , baraż z Estonią a potem Finlandia/Walia to uważam , że raczej powinna Polska te zespoły przejść.
Dla tematu nie jest to istotne bo nie powstał on by oceniać szanse awansu i ewentualny występ Polaków na turnieju.
Niestety do Stalowego wciąż to nie dotarło.
No ale wiadomo jakim stalowym jest Stalowy.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Jak zatem wyjaśnić to że taka Legia wygrywa z Aston Villą
Raków remisuje ze Sportingiem czy wygrywa z Grazem
Jak to jest że być może dwa remisy tych drużyn w ostatniej kolejce
sprawią że obie wystąpią w pucharach jeszcze wiosną.

Tymczasem reprezentacja ostatni raz poważnego przeciwnika ograła na wyjeździe
za Michniewicza i była to...Walia.
W tym roku z wyjazdów tylko wygrana z Wyspami.

Jak to jest że kluby mogą a reprezentacja już nie?
Bo piłka nozna jest takim sportem, gdzie czasem nawet słabszy zespół może urwać punkty lepszym , to jest powód.

Natomiast ja porównuje np. udział reprezentacji polski na turniejach , jeśli by Polska awansowała to byłaby 5 raz z rzędu na mistrzostwach , poza tym piłkarsko reprezentacja Polski jest ogólnie lepsza od drużyn klubowych polskich , patrząc np. jakich piłkarzy ma .

Od 2009 roku do 2017 roku było bardzo łatwo wejśc do fazy grupowej ligi mistrzów , udało się to tylko Legii w 2016 roku , blisko była Wisła w 2011 roku oraz też 2013 rok ze Steaua Bukareszt też nie byli bez szans , a tak poza tym to były kompromitacje oraz odpadanie ze średniakami , pamiętam , że chyba jedynie w 2015 roku Lech miał cięzko bo miał FC Basel a tak to odpadali praktycznie z każdym, od 2018 roku jest trochę trudniej awansować , ale też to nie są rywale pokroju Real Madryt czy Barcelona. NIe mówię że mają polskie kluby miec awans co roku , ale patrząc na przestrzeni lat to polskie kluby są raczej słabe w europejskich pucharach. Z jednej strony lech miał sukces rok temu z drugiej odpadł w pierwszej rundzie eliminacji z karabachem do ligi mistrzów.
Owszem polskie kluby pograja trochę w lidze eurpy albo lidze konferencji , ale uważam że to wszystko jest tak ledwo ledwo . Nie ma w polsce klubów pokroju nawet takich Tureckich typu Fenerbache albo Galatasaray , które zazwyczaj faze grupową mają zapewnioną bo jak nie awansują do LM to do LE a drugi klub np. do LKE.

Uważam, że jest to chwilowy kryzys , też jest trochę wymiana kadry , nie ma już np Glika , Krychowiaka. Z takiej starej gwardii to głównie Zielinski i Lewandowski , ewentualnie MIlik, z czego Lewandowski nie jest już w aż takiej dobrej formie. A tak poza tym to wiekszość to są piłkarze którzy od 2021 , 2022 i 2023 weszli do kadry.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Bo piłka nozna jest takim sportem, gdzie czasem nawet słabszy zespół może urwać punkty lepszym , to jest powód.
Słowo "czasem" nabiera tu nowego znaczenia.
Oto "czasem" Lech wiosną wygrywa w Sztokholmie i Florencji.
Ta ostatnia wygrana jest chyba pierwszą polskiego klubu nad włoską na terenie Włoch.
A jak wygląda "czasem" po stronie reprezentacji?
Porażka z Czechami miała prawo się zdarzyć ale jak można było przegrać w Kiszyniowie?
Czyli po stronie klubu dwie wygrane z poważnym przeciwnikiem a po stronie reprezentacji dwa razy wpier.....
Tak wygląda wiosenne "czasem".

Jesienią Raków eliminuje Agdam Karabach.
Ten sam który rok temu rozbił Lecha a w 2020 Legię.
Legia po karnych eliminuje Duńczyków.
Kiedy ostatnio mieliśmy dwie drużyny w fazie grupowej europejskich pucharów?
Do tego dochodzą sukcesy tych drużyn w grupie dzięki czemu
pewnie nasza liga jest w rankingu Uefy wyżej od polskiej reprezentacji.

A czego dokonała nasza reprezentacja jesienią?
A aż zremisowała ze słabą Mołdawią.
No jestem pod wrażeniem jej siły.
Od 2009 roku do 2017 roku było bardzo łatwo wejśc do fazy grupowej ligi mistrzów
I co z tego?
Ja nie wspominam historii tylko piszę o tym co tu i teraz czyli w tym roku.
Za historię w eliminacjach punktów się nie dostaje.
Owszem polskie kluby pograja trochę w lidze eurpy albo lidze konferencji , ale uważam że to wszystko jest tak ledwo ledwo
Jeśli kluby są ledwo ledwo lecz wygrywają z Aston Villą czy remisują ze Sportingiem to ja wybieram kluby a nie dziadów którzy leszczy z Mołdawii ograć nie potrafią.
Owszem polskie kluby pograja trochę w lidze eurpy albo lidze konferencji , ale uważam że to wszystko jest tak ledwo ledwo . Nie ma w polsce klubów pokroju nawet takich Tureckich typu Fenerbache albo Galatasaray , które zazwyczaj faze grupową mają zapewnioną bo jak nie awansują do LM to do LE a drugi klub np. do LKE.
Bo nie ma takich pieniędzy w polskich klubach dlatego Polacy grają w Turcji a nie Turcy w Polsce.
Ale na co to jest argument?
Ja pytam dlaczego polskie kluby mogą a pierdoły tylko z Wyspiarzami wygrywają.
Co wpis powyżej z tematem ma wspólnego?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Słowo "czasem" nabiera tu nowego znaczenia.
Oto "czasem" Lech wiosną wygrywa w Sztokholmie i Florencji.
Ta ostatnia wygrana jest chyba pierwszą polskiego klubu nad włoską na terenie Włoch.
A jak wygląda "czasem" po stronie reprezentacji?
Porażka z Czechami miała prawo się zdarzyć ale jak można było przegrać w Kiszyniowie?
Czyli po stronie klubu dwie wygrane z poważnym przeciwnikiem a po stronie reprezentacji dwa razy wpier.....
Tak wygląda wiosenne "czasem".

Jesienią Raków eliminuje Agdam Karabach.
Ten sam który rok temu rozbił Lecha a w 2020 Legię.
Legia po karnych eliminuje Duńczyków.
Kiedy ostatnio mieliśmy dwie drużyny w fazie grupowej europejskich pucharów?
Do tego dochodzą sukcesy tych drużyn w grupie dzięki czemu
pewnie nasza liga jest w rankingu Uefy wyżej od polskiej reprezentacji.

A czego dokonała nasza reprezentacja jesienią?
A aż zremisowała ze słabą Mołdawią.
No jestem pod wrażeniem jej siły.
Na obecną chwilę , kluby piłkarskie spisują się lepiej niż reprezentacja , tak jak pisałem reprezentacja Polski jest w kryzysie , njaprawdopodobniej jakas wymiana piłkarzy , część piłkarzy , która grała może jest gorszej formie itp.
Obecnie reprezentacja polski gra słabo.

Ja bardziej pisałem w wymiarze ogólnym , na przestrzeni iluś lat . Przykładowo reprezentacja Niemiec też jest w kryzysie od 2018 roku , ale i tak powiedział , że jest to nadal topowy zespół , tak samo miała Holandia jak przez ileś lat była w kryzysie co nie znaczy , że to nie był topowy zespół.
zobaczymy kiedy Polska wyjdzie z kryzysu.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
I co z tego?
Ja nie wspominam historii tylko piszę o tym co tu i teraz czyli w tym roku.
Za historię w eliminacjach punktów się nie dostaje.
Ja pisałem w szerszym kontekście , na obecną chwilę reprezentacja POlski jest słabsza a polskie kluby są lepsze. Natomiast w kontekście potencjału to reprezentacja POlski ma wiekszy potencjał na przyszłe lata , chociażby ze względu na to , że ma dopływ jednak lepszych piłkarzy niż Polskie kluby , bo jednak Polskie kluby nie kupią sobie piłkarzy po np. 15 mln euro .
Jesli reprezentacja wyjdzie z kryzysu to myślę , że jednak ma przewage nad klubami , natomiast na obecn\a chwilę kluby polskie są lepsze od reprezentacji.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Bo nie ma takich pieniędzy w polskich klubach dlatego Polacy grają w Turcji a nie Turcy w Polsce.
Ale na co to jest argument?
Ja pytam dlaczego polskie kluby mogą a pierdoły tylko z Wyspiarzami wygrywają.
Co wpis powyżej z tematem ma wspólnego?
Myślę , że trochę wymiana piłkarzy , część odeszło po mistrzostwach w Katarze , częśc nie jest w dobrej formie np. Lewandowski. Pewnie też nie trafiony wybór trenerów. Myślę , że to przejściowe problemy są...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Na obecną chwilę , kluby piłkarskie spisują się lepiej niż reprezentacja , tak jak pisałem reprezentacja Polski jest w kryzysie
Jest w kryzysie.
Polska do eliminacji euro była losowana chyba z pierwszego koszyka.
To oznacza że teoretycznie każdy jej przeciwnik jest od niej słabszy.
Popatrzmy więc na wyniki dwumeczów i pomińmy Wyspy Owcze.

Polska Czechy 2-4
Polska Albania 1-2
Polska Mołdawia 3-4

Gdzie tu jest kryzys?
Ja tu widzę dziadostwo!
Gdyby to był play-off europejskich pucharów nawet Mołdawia by nas eliminowała.
Jakby to powiedział klasyk "nie nazywajmy szamba perfumerią".
Ja bardziej pisałem w wymiarze ogólnym , na przestrzeni iluś lat
Ale to ja założyłem temat który dotyczy tylko tego roku więc proszę się do tego dostosować
bo historia w piłkę nie gra a dawne czasy forów Polsce nie dają.
Ja pisałem w szerszym kontekście , na obecną chwilę reprezentacja POlski jest słabsza a polskie kluby są lepsze
Brawo!
Nareszcie forumowicz coś dostrzegł.
Ale ja w temacie pytam dlaczego tak jest.
Forumowicz Ameryki tu nie odkrył.
Pytam dlaczego taka Legia losowana z trzeciego koszyka
czyli grupowy odpowiednik Albanii wygrywa z Aston Villą
z koszyka pierwszego czyli taką Polską?
Dlaczego skazany na pożarcie Raków przed ostatnim meczem wciąż może wyjść z grupy?
Dlaczego na występy tych drużyn dało się patrzeć a na występy reprezentacji już nie?
Jesli reprezentacja wyjdzie z kryzysu to myślę , że jednak ma przewage nad klubami , natomiast na obecn\a chwilę kluby polskie są lepsze od reprezentacji.
Nie z kryzysu lecz z dziadostwa i dobrze żeby wyszła.
Myślę , że trochę wymiana piłkarzy , część odeszło po mistrzostwach w Katarze , częśc nie jest w dobrej formie np. Lewandowski. Pewnie też nie trafiony wybór trenerów. Myślę , że to przejściowe problemy są...
No to niech się forumowicz w końcu zdecyduje czy pisze o Turcji jako o lidze
czy jako reprezentacji.
Ja odnosiłem się do klubów a przy okazji nazwa lokalnego rywala "Galaty" jest przez samo h.
Myślę , że to przejściowe problemy są...
Dobrze by było.
Ale w postawie reprezentacji widzę coś negatywnego czego forumowicz tu nie wymienił.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
A skoro forumowicz uparł się na wspomnienia

...zawodnik z numerem 9 na czerwonym stroju ustawił piłkę na jedenastym metrze
podrapał się po tyle głowy odchodząc na linię rozpoczynającą pole karne.
Następnie ruszył i kopnął piłkę w prawy górny róg bramki z taką precyzją że nie tylko
bramkarz zwany chyba "starym lisem" ale większość bramkarzy byłaby bez szans...


Kim byli strzelec i bramkarz i do jakiego zdarzenia opis nawiązuje?
Jeśli chodzi o datę to wtedy to wtedy też był piąty dzień miesiąca.
Można znaleźć na youtube ale trzeba wiedzieć czego szukać.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeszcze nie wiadomo czy Polska przejdzie przez marcowe baraże, bo może być tak, że nie przejdzie i się wtedy pożegna z Euro.
Estonia w barażach może być pokonana, ale potem będzie drugie spotkanie: Finlandia albo Walia.
Nie będzie łatwo pokonać tych, dwóch zespołów, bo Finlandia np. też już gra coraz lepiej.
Ale nawet gdyby Polsce udało się wygrać baraże, to cóż, pojadą do Niemiec w przyszłym, na EURO i tam mogą przegrać wszystkie spotkania w grupie.
Wiadomo, co to jest Holandia i wiadomo, co to jest Francja?
To są najlepsze zespoły piłkarskie w Europie, które mają pełną jakość w grze.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Brawo!
Nareszcie forumowicz coś dostrzegł.
Ale ja w temacie pytam dlaczego tak jest.
Forumowicz Ameryki tu nie odkrył.
Pytam dlaczego taka Legia losowana z trzeciego koszyka
czyli grupowy odpowiednik Albanii wygrywa z Aston Villą
z koszyka pierwszego czyli taką Polską?
Dlaczego skazany na pożarcie Raków przed ostatnim meczem wciąż może wyjść z grupy?
Dlaczego na występy tych drużyn dało się patrzeć a na występy reprezentacji już nie?
Ja odpoczątku ,uważałem , że z Polską reprezentacją jest coś nie tak , natomiast ja pisałem trochę o czyms innym , czyli o potencjale na przyszłość.
A to się wiąrze w dużej mierze z pieniędźmi , reprezentacja powołuje najlepszych Polskich piłkarzy , czesto grających w zagranicznych klubach , często całkiem dobrych , szkolenie piłakrzy też już jest lepsze niż kiedyś. Natomiast POlskie kluby nie są wstanie pozyskać piłkarzy o takim poziomie jacy są w Polskiej reprezentacji , często nawet wyszkolonych wychowanków nie są wstanie utrzymać na dłuzej bo zagraniczny klub da za takiego wychowanka np. 10 mln euro plus bardzo wysoką pensje.
POlskie kluby by musiały praktycznie regularnie grać w lidze mistrzów , zarabiać tam duże pieniądze , kupować lepszych piłakrzy , co by przyciągało lepszych sponsorów , coraz więcej klubów by musiało mocno podnosić styl gry , co by spowodowało , ze POlska liga by zdobyła renome , przez to by sponsorzy duzo płacili , premie za gre w lidze by były dużo wyższe itp.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Nie z kryzysu lecz z dziadostwa i dobrze żeby wyszła.
Dziadostwo z czegoś wynika , a moim zdaniem z wymiany piłkarzy na modszych , dużo starszych odchodzi , Santos nie potrafił zrobic druzyny z tych piłkarzy i potem ta gra tak wyglądała. Pamiętam , że wpierwszym meczu z Czechami wyglądali , jakby grali ze sobą pierwszy raz , zero zgrania zespołu.

Trochę lepiej grali z Probierzem , bo nie był już aż takiego chaosu , ale nadal , nie wygląda to jakoś super.
Jeśli uda się stworzyć zespół , a nie tylko grupkę piłkarzy to reprezentacja zacznie grać lepiej , często to kwestia złych powołań , złego ustawienia , zgrania piłkarzy ze sobą.
 
Do góry