Polska "państwem totalitarnym"?

Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Głośno było ostatnio w mediach na temat dość niefortunnej wypowiedzi ojca dyrektora: "To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm (...) To, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj." Opinia o. Rydzyka jest mocno przesadzona, choć tkwi w niej ziarno prawdy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę jeżącą włos na głowie reakcję ministra Sikorskiego, który zapowiedział... odwet przy użyciu aparatu państwowego. Zachęcam do lektury oraz dyskusji: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-Sikorski-wsadzi-Rydzyka-do-wiezienia,wid,13537398,komentarz.html

Czy minister Sikorski swoją reakcją nie potwierdził słuszności oskarżeń o. Rydzyka? Czy Polska pod rządami PO nie zaczyna przypominać w pewnej mierze Białorusi, gdy weźmie się dodatkowo po uwagę takie incydenty jak akcja ABW w mieszkaniu autora strony ANTYKOMOR.PL, albo wlepianie mandatów i aresztowanie kibiców którzy ośmielili się źle wypowiedzieć na temat Donalda?
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Jak się wszyscy nabijali i jeździli po prezydencie Kaczyńskim to jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy się śmiali, dodawali nowe kompilacje/filmiki na youtube. Jakoś ABW nikomu nie wkroczyła do mieszkania. Był ubaw po pachy.
To dlaczego PO zaczęło się przejmować takimi sprawami i zatrudniać ABW ? Odpowiedź jest prosta. Tusk i jego świta chcą powoli przekształcać naszą ojczyznę w totalitarny reżim. Prezydent jest tylko lalką, którą ciągnie za sznurki Tusk. W Polsce jest nieciekawie. Wolność słowa została ograniczana, politycy by ich nie obrażać nasyłają i bronią się ABW. To dopiero początek. Jeśli powiesz coś złego na temat prezydenta i rządu zostaniesz należycie ukarany! Niedługo takie sytuacje będą na porządku dziennym. Martwię się, że PO znowu przejdzie. Jak powiedział ktoś mądry - nie ważne kto oddaje głosy, ważne kto je liczy. Mnie już nic nie zdziwi w tym kraju. Mieliśmy być Irlandią ? Tak. Będziemy, ale tą po kryzysie. Chyba już nikt nie wierzy w te kłamliwe obiecanki rządu. Chociaż nie wiem z jakiej paki wielu ludzi popiera Tuska co jest dla mnie kompletnym bezsensem. Jak można popierać kogoś takiego. Jeszcze słowo apropo kibiców. Zamieszki piłkarskie były od zawsze. Wiadomo, burdy na stadionach i poza nim. Teraz nagle wiadomości są tym pochłonięte (kibole to, kibole tamto, to jest zło, które należy tępić) To służy jednemu celowi - uciszyć sprawy związane z rządem i zrobić nagonkę na kiboli. Uważam, że tylko całkowita zmiana rządów w tym kraju może coś zmienić.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Coś w tym jest ale jak zawsze biznesmen Rydzyk przesadza.
 
M

MacaN

Guest
totalitarnym? białoruś? o czym wy w ogóle piszecie? czy wy macie pojęcie co jest na białorusi? rządy są złe - to fakt cały sejm ( łącznie z po i pis ) powinno się wysłać na księżyc, ale akurat reakcję sikorskiego popieram w 100% a to dlatego, że nie może być tak, że jedzie sobie taki rydzyk do europarlamentu i nadaje na własny kraj! w państwie totalitarnym geniusze jedni to by rydzyka wrzucili do więzienia za zdradę narodu albo coś w tym stylu a potem by go pałowali tak długo, że po wypuszczeniu z więźnia by słowem nie pisną.
 
S

serwor

Guest
Daj to tego badania psychiatryczne ktore sad zlecil J Kaczynskiemu.
To juz pachnie ZSSR.

Tam tez sady to robily.

a to dlatego, że nie może być tak, że jedzie sobie taki rydzyk do europarlamentu i nadaje na własny kraj!

Dobre to mi przypomina kawal o tym jak prezydent amerykanski tlumaczy sekretarzowi parti w ZSSR co to demokracja.
Demokracja u nas mowi amerykanin polega na tym ze kazdy moze mowic o prezydencie USA najgorsze slowa i nikt mu tego nie zabroni.

A radziecki sekretarz ,u nas demokracja polega na tym samym ,kazdy moze mowic najgorsze rzeczy o prezydencie USA.
 
M

MacaN

Guest
aha, a wg. was to dobrze, ze może mówić rydzyk o swoim kraju to, co najgorsze?? poza tym co wy tu pierd###cie? jak tak wszędzie widzicie totalitaryzm to jazda na białoruś i do rosji.. wrócicie to od razu wam się polska demokracja spodoba. pozatym apropo rydzyka uważacie, że on jest godny nazywać się polakiem? ja nigdy nie obsmarowałbym swojego kraju przed innymi. co to za patriota, który oświadcza wszem i wobec, że żyje w kraju totalitarnym, podczas kiedy sam okrada dziesiątki tysiące ludzi i to głównie emerytów. oraz jest człowiekiem cholernie bogatym. piszecie o decyzji sądu ws. kaczyńskiego.. ale po 1 nie było jeszcze orzeczenia psychiatry w sprawie kaczora, po 2 jest to raczej w jego interesie ( jeśli chodzi o tą sprawe ) i po 3 ja od maja ur. mówiłem, że jego powinien zbadać psychiatra, ponieważ sposób, w jaki on się wypowiada świadczy o jego niepoczytalności . TYLE.

Obyś się nie doczekał
ufam, że się nie doczekam poniewarz żyję w państwie demokratycznym, niestety aż za bardzo. ponieważ zobacz np. jak banda gówniarzy odzywa się do policji, a ci sobie z tego nic n ie robią. w państwie totalitarnym taki człowiek wyzywający policję przesiedziałby bardzo długo w pierdlu.
 
S

serwor

Guest
To wedlug ciebie patriota powinien wziac ruki po szwom i chwalic wielkiego wodza , slonce Peru Donka, ktory ma Tole?
Dla mnie Rydzyk jest takim samym polakiem jak kazdy inny i nie slyszalem aby kogos zmuszal do placenia.
Ale jesli ktos ma kaprycho dac na jego radio jakies pieniadze to nie nasza sprawa.

Ja sie Rydzyka nie wstydze ,wstydze sie ministra rzadu Polskiego, ktory jest dozorca u przedsiebiorcy z Niemiec.

Wstydze sie ze zyje w kraju gdzie robi sie lody na sluzbie zdrowia,wstydze sie ze Rychu ,Zdzichu i im podobni rzadza nami.
 
M

MacaN

Guest
no dobrze, ja sie zgadzam, że rządzą nami barany i że jest syf ;) ale nie zgadzam się, by nazywać polske krajem totalitarnym! bo to 2 różne rzeczy.zresztą ja już napisałem wystarczająco dużo dowodów na to że krajem totalitarnym nie jesteśmy. ale przytoczę jeszcze jeden - ostatni. czy ktokolwiek z was dostał po twarzy od organów państwa za to, że skrytykował rząd, policję, służbę medyczną itp.? tak czy nie? bo jeśli nie, to sie zamknijcie i nie piszcie głupot że u nas panuje system totalitarny.
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Polska jest krajem z wadliwą demokracją gdzie szerzą się praktyki totalitarne. Takiego zdania jest min. ojciec Tadeusz Rydzyk, który w Parlamencie Europejskim skarżył się na rządy PO , ale także europoseł PiS. Zbigniew Ziobro stanął w obronie założyciela Radia Maryja. W tygodniku "The Economist", była wzmianka na temat 'wadliwej demokracji' panującym w naszym panstwe.


Dwadzieścia lat temu w Polsce obalono komunizm i zmienił się ustrój z komunistycznego na demokratyczny. Rzekomo od dwudziestu lat żyjemy w wolnym, praworządnym i demokratycznym państwie. Jak to więc możliwe, że w wolnej Polsce od dwudziestu lat w Sejmie, Senacie, a często i w rządach zasiadają ci sami ludzie (Kalisz, Tusk, Płażyński, Kaczyński, Niesiołowski itd.). Cóż, inni kandydaci, zwłaszcza spoza partyjnych układów nie mają szansy się przebić , zwłaszcza przy tej ordynacji wyborczej. W związku z czym poza nielicznymi wyjątkami rządzą ci sami. Jednakże to nie do nich należy realna władza w kraju. Od dwóch dekad, z niedużymi przerwami prawdziwymi władcami Polski byli i zapewne dalej są ludzie z tajnych służb PRL (SB, WSW) i ich nowych wcieleń (WSI, UOP, ABW, AW). Do tego dochodzą jeszcze wierni tym służbom politycy i mafia złożona z byłych milicjantów, esbeków, tajnych współpracowników.


Pozdrawiam.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Nie miał bym do nich żadnych zastrzeżeni gdyby umieli rządzić i nie byli sterowani przez SB. Niestety w demokracji mogą władać te same osoby jeżeli tylko zostaną wybrane nawet jak rządzić nie umieją.
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ta wypowiedź jest bzdurna, gdybyśmy mieli totalitaryzm ojciec Rydzyk już by dawno został zamordowany przez władzę

Dziwie się, że ten człowiek nie potrafi ważyć słów i gada takie głupoty, wszak to jeden z najbogatszych Polaków, sprawny przedsiębiorca z tzw. ,,głową do interesów". Nie jest więc oszołomem w stylu księdza Natanka więc tym bardziej dziwią mnie tego typu wypowiedzi jakie padają z jego ust.
 
M

MacaN

Guest
Dwadzieścia lat temu w Polsce obalono komunizm i zmienił się ustrój z komunistycznego na demokratyczny. Rzekomo od dwudziestu lat żyjemy w wolnym, praworządnym i demokratycznym państwie. Jak to więc możliwe, że w wolnej Polsce od dwudziestu lat w Sejmie, Senacie, a często i w rządach zasiadają ci sami ludzie (Kalisz, Tusk, Płażyński, Kaczyński, Niesiołowski itd.)
jak to możliwe? proste - ludzie na nich głosują bo inni nie mają kasy na reklame.

Ta wypowiedź jest bzdurna, gdybyśmy mieli totalitaryzm ojciec Rydzyk już by dawno został zamordowany przez władzę

Dziwie się, że ten człowiek nie potrafi ważyć słów i gada takie głupoty, wszak to jeden z najbogatszych Polaków, sprawny przedsiębiorca z tzw. ,,głową do interesów". Nie jest więc oszołomem w stylu księdza Natanka więc tym bardziej dziwią mnie tego typu wypowiedzi jakie padają z jego ust.
brawo, jeden, który myśli jak należy ;)
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
To wedlug ciebie patriota powinien wziac ruki po szwom i chwalic wielkiego wodza , slonce Peru Donka, ktory ma Tole?
Dla mnie Rydzyk jest takim samym polakiem jak kazdy inny i nie slyszalem aby kogos zmuszal do placenia.
Ale jesli ktos ma kaprycho dac na jego radio jakies pieniadze to nie nasza sprawa.

Ja sie Rydzyka nie wstydze ,wstydze sie ministra rzadu Polskiego, ktory jest dozorca u przedsiebiorcy z Niemiec.

Wstydze sie ze zyje w kraju gdzie robi sie lody na sluzbie zdrowia,wstydze sie ze Rychu ,Zdzichu i im podobni rzadza nami.
Świat staje na głowie! Zgadzam się z Tobą, trzeba to gdzieś odnotować.

Działanie ministra Sikorskiego jest po prostu głupie. Stolica Apostolska, nie odpowiada za Kościół jako taki jednostkowo, ale jako podmiot prawa międzynarodowego. Takie noty mogły by mieć jakieś reperkusje, gdyby były wystosowane do papieża jako głowy Kościoła Katolickiego. Stolica Apostolska odpowiada za Kurię Rzymską, a nie za całość Kościoła, chociaż umowy z nią zawarte mają przełożenie na statusy prawne poszczególnych Kościołów lokalnych. Bardzo to zawiłe, szczególnie biorąc pod uwagę Watykan, jako odrębny podmiot państwowy. Inną sprawą jest, że trudno w ogóle dobrać się do d*py(mówiąc kolokwialniez) zakonom na drodze hierarchiczności KK, bo podlegają bezpośrednio pod papieża(zakony są wyłączone spod jurysdykcji biskupów lokalnych), więc Episkopat Polski również nie może być adresatem. Tylko papież i odpowiednie szczeble zakonne mogą być adresatami takich skarg i zażaleń.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
serwor, miłe zaskoczenie, wręcz oklaski! może w paru miejscach przesadziłeś (Rydzyk też przesadził)
proflatformianym, proponuję rozejrzenie się za słownikiem, jak już przeskoczycie trudne słowa, jak totalitaryzm i czym się różni od dyktatury (przydałby się też skrócony kurs historii) zapraszam ponownie
ps. co do samego Rydzyka, dzieli mnie z nim wszystko, od religii po poglądy, ale palnięcie nawet takiej przesady (chociaż nie tak wielkiej), nie usprawiedliwia prawdziwego skandalu, czyli zachowania Sikorskiego
ps.2 ninawiść do Rydzyka (niezależnie czy autonomiczna czy wdrukowana) nie usprawiedliwia...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
serwor, miłe zaskoczenie, wręcz oklaski! może w paru miejscach przesadziłeś (Rydzyk też przesadził)
proflatformianym, proponuję rozejrzenie się za słownikiem, jak już przeskoczycie trudne słowa, jak totalitaryzm i czym się różni od dyktatury (przydałby się też skrócony kurs historii) zapraszam ponownie
ps. co do samego Rydzyka, dzieli mnie z nim wszystko, od religii po poglądy, ale palnięcie nawet takiej przesady (chociaż nie tak wielkiej), nie usprawiedliwia prawdziwego skandalu, czyli zachowania Sikorskiego
ps.2 ninawiść do Rydzyka (niezależnie czy autonomiczna czy wdrukowana) nie usprawiedliwia...

za to cie lubię i szanuję ...
ja sam w wielu wypadkach nie potrafię złapać takiego dystansu ...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
aha, a wg. was to dobrze, ze może mówić rydzyk o swoim kraju to, co najgorsze?? poza tym co wy tu pierd###cie? jak tak wszędzie widzicie totalitaryzm to jazda na białoruś i do rosji.. wrócicie to od razu wam się polska demokracja spodoba. pozatym apropo rydzyka uważacie, że on jest godny nazywać się polakiem? ja nigdy nie obsmarowałbym swojego kraju przed innymi.
No tak, Rydzyk nie jest patriotą, bo krytykuje rząd. A taki Tusk z Pawlakiem, którzy dali nas wydymać Gazpromowi i w ogóle robią wszystko żeby Rosjanin z Niemcem krzywo nie spojrzeli to są dopiero patrioci.
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A i jeszcze sprawa reakcji ministerstwa spraw zagranicznych: muszę przyznać, że gdy się o tym dowiedziałem chciało mi się śmiać, Sikorski wydawał się wytrawnym dyplomatą a tu takie żenujące posunięcie. Czego on właściwie oczekuje ? Że papież wyda ekskomunikę albo, że z okna swojej rezydencji podczas błogosławieństw pogrozi palcem i powie ,,ostrzegam ojca Tadeusza Rydzyka z Polski, jeszcze jedno takie zachowanie i wylatujesz z Kościoła". Bzdury, jeśli już ministerstwo nie ma się czym zajmować i reaguje na takie pierdoły powinno zwrócić się do Episkopatu Polski albo przełożonego redemptorystów nad Wisłą. Ale i tak to działanie bez sensu bo nikt na Zachodzie nawet nie zwrócił uwagi na te słowa, kogo to interesuje ?
 
Do góry