Polityka Donalda Trumpa zagrożeniem czy szansą dla Europy?

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kaagular napisał:
http://edition.cnn.com/election/results/exit-polls/national/president
Exit polle policzkiem dla piewców "liberalnej demokracji" (cokolwiek to jest).


Trump wygrał wśród białych mężczyzn i KOBIET!
Uzyskał całkiem niezły wynik wśród Latynosów (też kobiet) - mimo zmasowanego ataku medialnego.
Wygrał wśród starszych! Wbrew temu co "się mówiło", że media społecznościowe spowodują, że młodzi i niedoświadczeni ulegną mediom internetowym (gdzie Trump był mocny) i podejmą pochopną decyzję. Wychodzi na to, że wygrał sentyment do "dawnych czasów".
Trump przegrał wśród wyborców z wyższym wykształceniem ale, subiektywnie, nie z taką przewagą, którą można by uznać za ogromną (oprócz paplaniny marketingowej). -4% college i -21% postgraduate (college graduate - 9%).
Co ciekawe Trump wygrał wśród bogatych a Clinton wśród biednych
Trump wygrał wśród wyborców niezależnych.
8% kobiet demokratów zagłosowało na Trumpa i 8% kobiet republikanów zagłosowało na Clinton
Polecam zerknięcie na "religion" :]
Clinton wygrała wśród emigrantów (+33%)
Clinton wygrała wśród wyborców, którzy głosowali po raz pierwszy (+16%)
Trump przekonał do siebie wyborców w ostatnim czasie co chyba oznacza (przy nijakiej kampanii, z której Chińczycy chyba lali ze śmiechu), że Clinton ich straciła.
Trump wygrał bo wyborcy nie lubią Clinton (co oznacza, że błędem było spławienie Sandersa)
Trump wygrał: "can bring change 39%" 14% vs 83%!
Trump wygrał (oczywiście) wśród przeciwników Obamy, których jest aż 45%!
48% wyborców chce polityki bardziej konserwatywnej
Aż 15% wyborców, którzy nie lubią Trumpa zagłosowało na niego (republikanie?)
Trump wygrał wśród wyborców, którzy nie lubią ani jego, ani Clinton
60% wyborców uważa, że Trump nie ma kwalifikacji
Super ciekawe: 43% wyborców uważa, że Clinton nie ma temperamentu oraz 63%, że Trump nie ma! :eek:
Aż 29% wyborców było by przestraszonych zwycięstwem Clinton
Też ciekawe: Clinton wygrała wśród biednych i jednocześnie wśród tych, którzy uważają że gospodarka ma się dobrze (???)
14% homo zagłosowało na Trumpa - wydaje mi się to sporą liczbą
Trump wygrał debaty


Wyniki trochę poszarpane. Trudno jednoznacznie powiedzieć kto i dlaczego głosował na Trumpa i Clinton. Stawiam zwyczajnie na to, że był demokrata - jest republikanin. Tyle.
Wygrał też wśród wyborców religijnych.
Głosowali na niego wszystkie wspólnoty religijne .
Głosowali na niego nawet Katolicy.
Lokalny Kościół Katolicki jest strasznie liberalni obyczajowo.
Biskupi nie zapraszali do siebie Clintona za popieranie aborcji .
Teraz została zaproszona by pomóc zbierać pieniądze na cele charytatywne .
Trumpa głosowali Biali Chrześcijanie większości mieszkający wioskach , małych lub średnich miastach.
Wykształcenie średnie lub podstawowe.
Clinton Kobiety , Żydzi , Latynosi , Czarni , geje .

Herbatniczek napisał:
słabość kandydatury demokratów, to zadecydowało
Zdecydowało to że Clinton zignorowała istnienie Polonii Amerykańskiej a jej mąż
znieważył Węgry i Polskę że tych krajach panuje Putinizm a Demokracja jest zagrożona.
Trump spotkał się z Polonią i obiecał złożyć wniosek by znieść wizy.
Trump obiecał też wspólnotą religijnym obronę wartości Chrześcijańskich.
Organizację Katolickie przypominały też bracią wierzę że
rządy Obamy nie miały nic wspólnego z Chrześcijaństwem
a wolność religijna jest likwidowana.
Nie mogą głosować na Clinton.
Bez zgody społeczeństwa prowadzono śluby gejowskie .
Ten sposób Czarni nie głosowali wyborach .
Tego powodu sporo Latynosów głosowało na Trumpa .
Całkowicie obrzucają pomysły gejowskie .
Może mianować normalnych sędziów .
Dzięki temu prawnie uda się cofnąć decyzję prowadzającą śluby gejowskie.
Mogą się odbyć wybory stanowe które anulują ten pomysł.
Trump przeciwieństwie do Obamy nie będzie szykanował stanów
które odrzuciły ten pomysł.
Tą decyzję powinni potwierdzić przedstawiciele wszystkich Stanów
i tego nie zrobiono.
Przedstawicielom wspólnot religijnych obiecał też zabranie
pieniędzy Planned Parenthood która dostaje za mordowanie dzieci pieniądze.
Każdy płaci za puszczalskie kobiety które za pieniądze każdego puszczają się na
prawo i lewo a później na koszt każdego likwidują życie.
Handluje ich organami a to jest zakazane przez prawo tego kraju.
Pomimo nagrań to odkrywające nadal dostaje pieniądze
od państwa .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może więcej o tym co robi Trump i jaką prowadzi politykę jako prezydent ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Przede wszystkim nie będzie prowadził agresywnej polityki względem Rosji...a to oznacza, że Polska jest w "dupie".
Dlatego, że my jak zwykle mamy taką wrodzoną narodową cechę: nie umiemy trzymać jęzora za zębami.
Najpierw fikamy...jako jedyny kraj w UE żądając wzmocnienia sankcji wobec Rosji itd...a później jak w USA zmienia się prezydent na bardziej prorosyjskiego - zostajemy na lodzie jak głupi jasio.
Ostatni list Minister Zacharowej do naszego MSZ wszystko wyjaśnia...kompletna klapa dyplomatyczna.
Niestety wkrótce Euro po 4,70 ...dolar po 4,8....frank poleci do 5zł.
To są fakty...zostajemy w tyle świata.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Szansa rozwojowa - ponieważ kraje izolują się i jest szansa dla rodzimych wytwórców, jak na Polskę np: tak, ale nie ma co liczyć na technologię zaawansowaną, ponieważ jesteśmy na to zbyt biedni

Zagrożenie, ponieważ - po przez izolację tracimy na kontaktach politycznych właśnie po przez ich utratę w wymianie gospodarczej a to niesie konsekwencje zniesienia takich organizacji trzymających jak pokój typu NATO, ONZ i każdy będzie musiał bronić się sam :) Polska może zostać połknięta przez Rosję, potem Niemcy, Francję i Anglię będzie czekać o samo.
 
M

MacaN

Guest
ja znalazłem bardzo fajną, rzeczową analizę. Są za i przeciw, każdy znajdzie coś dla siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=okwN9_rm__k
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Ciekawe czy tym razem zniosą nam wizy. Nie wydaje mi się Interes ten się opłaca Wniosek o wizę kosztuje czy ci ją wydadzą czy nie KUUUUPA kasy
 
M

MacaN

Guest
Co z tymi wizami? Dostać się do USA to nie problem. Z wizą, czy bez, jak im się nie spodobasz, to i tak na lotnisku Cię zawrócą :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jakie wizy ? przecież on chce zamknąć USA przed obcymi, bedzie jeszcze trudniej się tam dostać, a z drugiej strony po co tam jechać ?
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem w USA nie ma niczego ceikawszego niż teraz w Anglii czy w Niemczech, ludzie też tam klepią biedę. Dobrze było kiedy PKB Niemiec czy USA rosły 10-15 % rocznie czyli 20-30-40 lat temu. Teraz PKB jest niskie tak jak w Polsce. Więc ludzie szybko się nie bogacą. A rachunki i koszta produkcji ciągle rosną. Moim zdanie moga zostać ofiarą swojego sukcesu, generalnie większośc krajów to czeka, prócz POLSKI,

Żartowałem - Polskę też to czeka, taki ironista ze mnie XD :D
 
M

MacaN

Guest
Dawidq napisał:
Żartowałem - Polskę też to czeka, taki ironista ze mnie XD
No, ubaw po pachy.



Herbatniczek napisał:
a z drugiej strony po co tam jechać ?
Ja bym pojechał. Na wycieczkę. A jak kiedyś zostanę fachowcem, to i popracowałbym z przyjemnością.



Dawidq napisał:
Moim zdaniem w USA nie ma niczego ceikawszego niż teraz w Anglii czy w Niemczech
Jest jeden plus - to nie sa Niemcy, ani Anglicy. Z biedą to głupoty opowiadasz. Kto nie pracuje, to zdycha z głodu i bardzo dobrze, ale w Stanach przeżyjesz za 600-700 $ miesięcznie. Są ludzie, którzy tyle zarabiają i mogą sobie kupić hamburgera w macu, Ty za 600 zł. miesięcznie nie zdołasz opłacić czynszu za mieszkanie, a jesli Ci się ta sztuka uda, to kasy wystarczy jedynie na kawałek sznurka i spacer do najbliższego lasu, bo na paliwo, żeby tam podjechać, już nie.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Tak zgodzę się z tobą. Alo to oni, amy to my. My tam nie mamy czego szukać. Chyba, że jesteśmy specjalistami w swoijej dziedzinie - i dlatego jak już wiadomo nasza "elita techniczna - od zawodówek po inżynierów" już dawo tam siedzą i maja więcej niż niemiec, anglik czy amerykanin. A ktoś kto nie uczył się, lub ma umiejętności, które sa teraz nie potrzebne np: psycholog, to nie ma tam czego szukać.

Pracuje w Niemczech i żeby kupić mieszkanie to musze z dziewczyną pracować aby kupic normalne mieszkanie np: w Essen czy w Kolonii musze pracować 10 lat bez kredytu z kredytem 20 lat lub więcej do tego dochodzi podatek od zakupu 15-25 % co daje kwotę 115 tys lub 125 tys. Gadam z ludżmi w Niemczech (znam Niemiecki) i oni sami mi to mówią. to nie jest mój wymysł. W mareyce czy w Anglii jest podobnie. Jeśli człowiek chce do końca życie wynajmować mieszkanie to da się żyć w Polsce już nie.

Ale za to w Polsce pracują przez 10 lat z dziewczyną mając takie dane jak jedna pensja odłożona 1500 zł x 12 miesięcy x 10 lat daje 180 tys. może nie kupie mieszkania w Warszawie, Krakowie czy Gadańsku. Ale moge już we Wrocławiu, Katowicach i w większości miast w Polsce.

Dlatego uważam, że poziom Polaków wzgledem Zachodu wyrównał sie już w proporcjach 1/2 zakładając, że Kowalski i dziewczyna żyjecie u rodziców, ponieważ, aby odłożyć podana kwotę, nie uwzględniam czynszu, ponieważ jak wiadomo najm mieszkania w Polsce to minimum 1000 zł lub więcej. w tedy proporcje Polski względem Zachodu to 1/3 i faktycznie w takim wypadku masz rację. Ale tak na czysto to 1/2 Ale to też zależy od jakiego produktu i tak np:
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Z tymi wizami to tak jak z paszportami w Europie. Chyba tylko po to się to wałkuje, bo o czymś mówić trzeba i trzeba jakiś sukces wałkować. Tak samo po Europie można było się poruszać bez paszportów tak samo można pojechać do USA z wizą. No i teraz "największym osiągnięciem UE jest ruch bez paszportów" : ]]]]]]]]
Zresztą z wizami do USA to są jaja jak berety. Przecież wystarczy, żeby % odmów spadł poniżej jakiegoś poziomu i automatycznie wizy są likwidowane. Nie?
Ogólnie na miejscu Trumpa raczej bym zmierzał do wzmocnienia roli wiz a nie ich znoszenia. No ale Polonii chyba obiecał, że je zniesie?

PS. w USA da się przeżyć za 600$ ale chyba licząc darmowe bony na jedzenie? :] http://www.pb.pl/3273925,77154,nadal-rosnie-wykorzystanie-kartek-na-zywnosc-w-usa
 
M

MacaN

Guest
Być może, nie wiem, wiem, że się da.

Jak wstawiasz linki do artykułu, to wstawiaj do takiego, który każdy może przeczytać... Nie mam zamiaru logować się na żadne strony.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle się mówi o tym amerykańskim podejściu do życia, odpowiedzialności i pracowitości

tymczasem prawda moze być trochę inna, ludzie bez szans na lepszą pracę, groszowe pensje, całe osiedla kartonowych czy samochodowych domków, Upadłe miasta jak Detroit z przewagą mieszkańców, gdzie facet w więzieniu a kobieta na utrzymaniu pomocy socjalnej
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Detroit to straszy. Oni tam się trzymaja te miasto jak wojsko na defensywie :/ I dlatego te domki kanadyskie się nie przyjeły, W polsce postawienie takiego domu to tyle samo co domku murowanego: "Panie bo to modne, bo to eko, bo to amerykańskie" Amerykański szajs, zgodzę się to tak XD

Jak by taki domeki na terenie zalewowym postawic, bo po małej powodzi, albo by zgnił, albo woda by go porwała.

Ponadto, dom ma być wielkpokoleniowy dla dzieci moich dzieci, aby miały majątek, a nie, że ja kupuje, potem musze zburzyć bo go grzyb czy korniki wtrąbiły, a dzieci muszą znowu brać kredyt. Masakra.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
tymczasem prawda moze być trochę inna, ludzie bez szans na lepszą pracę, groszowe pensje, całe osiedla kartonowych czy samochodowych domków, Upadłe miasta jak Detroit z przewagą mieszkańców, gdzie facet w więzieniu a kobieta na utrzymaniu pomocy socjalnej
Herbatniczku Detroit upadło przez politykę socjalną i związki zawodowe, które położyły na łopatki przemysł motoryzacyjny.
Jak tam była inna polityka podatkowa, imigracyjna i socjalna...oraz wolny rynek to przed rokiem 1967 w Detroit bezrobocie wynosiło 3,4%.
Byłem tam raz w 2010 roku - miałem wrażenie, że przyjechałem do Kongo i nie żebym sobie drwił z ludzi odmiennej rasy, po prostu tak się czułem.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale w tym mieście obecnie jest 93% czarnoskórych mieszkańców. Wcześniej biali stanowili zdecydowaną większość.
Ciemnoskórzy przybyli tam dzięki polityce socjalnej...masowo się rozmnażali, nie chcieli kształcić, robili tylko zamieszki i rozróby. Efekty znamy wszyscy, bo w 2013 miasto ogłosiło upadłość.
 
Do góry