Politechnika Slaska

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Witam, postanowiłem rozpoczac studia na politechnice śląskiej na kierunku : Zarzadzanie i inżynieria pracy.
Z racji tego, że nie byłem pewien, czy zdam mature, nie rejestrowałem sie w tym systemie rekrutacji. i tutaj jest problem, do pn do godz 12 oplata musi wplynac na konto uczelni i jakos nie wierze, ze tak szybko ona zostanie zaksiegowana, wplacalbym w pn rano. Jest moze mozliwosc, aby uiscic oplate w dziekanacie ?

2 pytanie : czy jest mozliwe dostanie sie na ten kierunek z 60 % z matematyki na pp ? slyszalem od kolegi, ze spokojnie, ale wolalbym sie jeszcze kogos poradzic ;) Mam nadzieje, ze dosc szybko odpiszecie, bo stres mnie zzera jak cholera.

Pozdrawiam
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Nikt nie wie nic na ten temat ? To dla mnie bardzo wazne :)
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
w dziekanacie nie można płacić, jak nie zdążysz zaksięgować to jest 2 i 3 nabór, spokojnie się dostaniesz
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
A czy mozna po zaplaceniu przedstawic jakies potwierdzenie zaplaty w dziekanacie, aby recznie zmieniono system tak aby bral mnie pod uwage ?
Czyli wyniki z matury powinny umozliwic mi studiowanie na tym kieunku ?
Sorry za te pytania, ale jestem w tym wszystkim calkiem zielony, za pozno sie za to wzialem :(
A chodzi mi o te wyniki, poniewaz teraz mozna wybrac tylko jeden kierunek i chcialbym startowac na taki, na ktory mam szanse sie dostac.
Pozdrawiam
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
Recznie chyba nie można tego zmieniać, jak przyjdzie później opłata to wezmą pod uwage na 2 nabór, choć można próbować dać potwierdzenie w dziekanacie. Nie miałam takiej sytuacji. Na ziip sie załapiesz, gorzej byłoby na mibm. Za moich czasów dostawał sie każdy i chyba dalej tak jest ;) te 60% masz to starczy, a były sytuacje, że brali z geografia podstawowa nawet. Mało chętnych jest i walczą o studentów.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
A macie moze jakas wiedze na temat tego kierunku ? Oczywiscie wiem, ze to nie technikum i w ogole, ale czy w porownaniu do takiej elktro telemunikacji(cos w ten desen :)) Moj kolega na to chodzi i mowi ze masakra i nie wiem czy juz teraz mam sie brac do roboty (fizyka) czy spokojnie dam rade na biezaco. Niestety nie mam kolegow na tym kierunku, tak wiec nie mam jak sie dowiedziec.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
wystarczy nauka na bieżąco, na 1 sem. koszą z matmy i mechaniki, ale nie ma co panikować i korzystać z wakacji. Nie jest tak trudno jak na tej elektronice
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Udało się, wpłata została zaksięgowana na czas. Teraz tylko kwestia przyjęcia bądź nie. :)
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
o to super, że się udało :) kiedy wam to podadzą?
 

marcin.055

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Witam.
Mam podobny problem. Przelew zrobiłem w niedzielę. Jak sprawdzam na koncie w banku to mam data zaksięgowania 04.07, mogę wydrukować potwierdzenie przelewu. Jednak w systemie rekrutacji nadal widnieje napis "Nie zapłacone".

Na stronie politechniki przeczytałem, że "Ważna jest data wpływu wymaganej kwoty na wskazane konto Politechniki Śląskiej.".

Skoro mam potwierdzenie przelewu to pieniądze powinny być już na koncie politechniki.

Mam rację czy się mylę i mogę już pożegnać się z uczelnią?
Dodam tylko, że wybieram się na energetykę.
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
Przyjdzie to jeszcze, przelew zrobiony to będzie :) dzis będzie pisać, że zapłacone albo jutro. Te nabory są 3, każdy zdąży :)
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja zrobilem przelew i jeszcze na wszelki wypadek dowiozlem potwierdzenie na uczelnie .
Moze mi ktos cos wytlumaczyc : 07.07 Ogloszenie listy osob przyjetych na studiach, listy rezerwowych i osob nie przyjetych na studia. To znaczy, że niekoniecznie można znaleźć się na liście rezerwowej ? Jezeli bym sie nie znalazl na takowej liscie, to znowu musze uiszczac oplte rekrutacyjna ? (sorry za moje pytania, ale nigdzie nie moge znaleezc progu na ten kierunek i troszke sie martwie (mam pkt : 73 z maty\2 i z ang\2))
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
można się nie dostać i wtedy już gorzej. Biorą tych z listy rezerwowej jako pierwszych. Jak odrazu się nie dostaniesz to potem znowu trzeba płacić, tak mi sie wydaje. To ja miałam 65 pkt i sie dostałam, ale wtedy liczono tylko matme, bez angola. Na ziip mało chętnych to problemu nie będzie. Teraz troche inaczej, bo matma obowiązkowa, to już nie jestem tak zorientowana. Na 3 roku na zip teraz 40 osób a miejsc 100. Tylko, że zip ma zawsze niskie progi, coś z 20 pkt :)
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
będzie dobrze! :) ważne, że opłata wpłyneła. U mnie na roku był taki co z podstaw miał 35% i się dostał :)
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Dostałem odpowiedź z pś na facebooku, że rok temu na ten kierunek próg wynosił 10 <lol2>. Sądze, że przy moich 73 mogę czuć się spokojny :)
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
no te 73 spokojnie wystarczą ;) raczej wiele się nie zmieni i będą podobne progi
 
Do góry