Polemika ze Świadkami Jehowy...

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
My nie znamy Biblii ???????????
jej... ! idę sprawdzić czy to się kwalifikuje jeszcze jako błąd rzeczowy czy już perfidne kłamstwo.
Kto nie zna widać na wielu stronach tego wątku. Już nie będę wskazywać palcem kto ma największe braki...
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... Dork ... Jana 17:"3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa". ..... Efezjan 4: " 5jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest" .... jak może być jedna wiara gdy każdy ma inne zdanie ..... Izajasz 25: " 8Pochłonie on śmierć na zawsze i Wszechwładny Pan, Jehowa, otrze łzy z każdego oblicza. I hańbę swego ludu zdejmie z całej ziemi, bo tak rzekł Jehowa.
9I w owym dniu powiedzą: „Oto nasz Bóg. W nim pokładamy nadzieję i on nas wybawi. To Jehowa. W nim pokładamy nadzieję" ...... Izajasza 11 : "6I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. 7Krowa i niedźwiedzica będą się paść; ich młode będą leżeć razem. I nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. 8I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. 9Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze". ...... dla Ciebie to utopia .... to już nie Świadkom Jehowy zaprzeczasz ale odrzucasz Biblie jako Słowo Boże ..... więc nie przeciw ludziom występujesz ....
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
..... od dawna wiedziałem że bardziej Cię pociągają demoniczne anioły i ich nauki niż przesłanie biblii ....
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
.... Vengo prędzej głuchy usłyszy a ślepy zobaczy niż ci zaszufladkowani ludzie ..... dla nich Świadkowie Jehowy to nie ludzie z krwi i kości wywodzący się z każdej warstwy społecznej z róznych religii a nawet ci którzy byli ateistami o bardzo szerokim światopogladzie i ogromnej wiedzy duchowej .... tylko "sekta" ..... to czyni z nich automaty i szablony bez możliwości otwartego i szczergo myslenia ..... oni nie analizuje tylko osądzają i potępiają .... przede wszystkim nie znają Pisma Świetego .... a nawet jak coś lizneli to i tak nie jest ono dla nich autorytetem ..... jak ich zapytasz kim jest Bóg to każdy odpowie co innego ..... wystarczy przeanalizować temat Świadków Jehowy a wszystkie ich odpowiedzi sprowadzają się do jednego stwierdzenia "sekta" ..... ale przecież tak też mówiono o pierwszych naśladowcach Pana Jezusa wiec to nie dziwi ..... no i ta agresja w wypowiedziach .... a przecież wiadomo tylko człowiek zagubiony lub niezrównoważony jest agresywny .... pocieszać może tylko to że wielu ze Świadków Jehowy było właśnie takimi ludzmi zamin Jehowa Bóg otworzył ich serca ... więc kto wie kto wie ....
słuszna uwaga...Jarku
wchodzą na ten wątek nie po to aby coś sie dowiedzieć lub ewentualnie polemizować z ludzmi !![[ a nie z workami treningowymi! ]]....więc efekt jest taki że oblewają słowną smołą i obsypują pierzem.........dzika radość potęguje sie tym że wiedzą iz ŚJ prędzej nadstawi drugi policzek niz odda tym samym........
pocieche mamy w tym że czujemy to jak Jezus odbierał niezasłużone cięgi od zaślepionego tłumu było nie było jego braci oraz oprawców.....

PS.ale tak jak nadmieniłeś może(...) kto wie?
pozd.
=
miło że nie używasz personalnie obraźliwych zwrotów.......to umożliwi nam wymianę poglądów.
Tyle, że Kościół traktuje to jako ciężki grzech i potępia takie zachowania, w Ostrowcu jest jeden świadek o imieniu Nataniel - pije na umór, ma na koncie drobne kradzieże i czy jego postawa daje mi prawo do mówienia, że śJ to złodzieje i pijacy? Zastanów się.
...na umór nie pije SJ nie mógłby byc nie zauważony przez innych ŚJ ....a jesli cos takiego ma miejsce zapewniam cię OŚJ również to POTĘPIA!...nie wspominając o drobnych kradzieżach.......w przypadku braku chęci poprawy taka osoba jest wykluczana ze społeczności ŚJ.... .ale najgorszą karą jaką ponosi człowiek za czynienie zła jest ta którą poniesie od samego Boga (1Kor.6:9-10)
..nie mam w zwyczaju wytykania cudzych błędów..ale jak czytam wypowiedzi obciążające moją wspólnotę religijną muszę takiego usera otrzeźwić!
"Osoby, które rozmyślnie rozpowszechniają (uporczywie popierają lub głoszą) nauki sprzeczne z prawdą biblijną, tak jak nauczają Świadkowie Jehowy, są odstępcami." Czyli śJ musi przestrzegać prawdy biblijnej TAK JAK NAUCZAJĄ ŚJ czyli nie może samemu interpretować Biblii, czyli nie może myśleć :p
..są inne religie możesz wybierając odpowiadającą tobie !!...chyba wiesz że jest tylko jedna droga do Boga a nie wiele dróg prowadzących do Boga
ŚJ wybrali ta którą wykłada OŚJ,,,,ty nie musisz ani inni tobie podobni...ale reszcie ludzi nie należy wypominać lub co gorsza zwalczać ich własnej decyzji!!...to zakrawałoby na kołtuństwo....lub totalitaryzm religijny rozpychający się szerokim zadem!!==
PS......à propos SEKT.....wg.Dominikanów....http://cia.media.pl/...icki_jest_sekta
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
srata...tata.. a coś bliższego prawdy ?
.... Maszkowa powiedziała... "Moim marszałkiem Metatron" ..... " a ja się z nim lubię już 15 lat. I dobrze nam razem... I nie zamierzam zmieniać na innego anioła" .... "... na razie jesteśmy na etapie gry wstępnej" .... "ja jestem deistką...I ulubienicą Boga. Taki paradoks..... oto cała prawda o Tobie .... ale co to ma wspólnego z naśladowaniem Jezusa i życiem zgodnym z tym co pisze w Słowie Bozym biblii? .... NIC ....
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Prawda wygląda tak, że choćby za działania mające na celu wynarodowienie obywateli naszego kraju Strażnica powinna mieć zakaz wszelkiej działalności.

:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz:

Miszczu... Dorku

Jareczku drogi...
Dopóki nie dałeś śię podpuszczać Vengo i myślałeś samodzielnie to przynajmniej odpowiadałeś z sensem albo z godnie z prawdą Ci znaną
A teraz wypisujesz tylko i wyłącznie bzdury.
Co to za zarzut jest ????
Ja nie jestem chrześcijanką ani katoliczką. Przyjmij to wreszcie do wiadomości. Równie trafnie możesz mi zarzucać, że nie mam dredów jako murzynka
Nadal nie udowodniłeś że czczę anioły. Każdy prokurator dostałby czkawki ze śmiechu na takie "dowody".
Równie dobrze możesz twierdzić, że czczę jelonka Bambi... też go dobrze znam.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Przez wynarodowienie mam na myśli oderwanie od tradycji i poczucia tożsamości z własnym krajem. Z Polaków robicie "świadków Jehowy urodzonych w Polsce". Jesteście gotowi jedynie do poświęceń jedynie względem własnej organizacji i doktryny, ba jest ona dla was ważniejsza nawet niż własna rodzina.

Z resztą państwo Polskie to w końcu część Wielkiego Babilonu czyż nie ?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Prawda wygląda tak, że choćby za działania mające na celu wynarodowienie obywateli naszego kraju Strażnica powinna mieć zakaz wszelkiej działalności.

:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz:

Miszczu... Dorku
Dork dołączam się do klaskania :)
:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: :klaszcz:

Przez wynarodowienie mam na myśli oderwanie od tradycji i poczucia tożsamości z własnym krajem. Z Polaków robicie "świadków Jehowy urodzonych w Polsce". Jesteście gotowi jedynie do poświęceń jedynie względem własnej organizacji i doktryny, ba jest ona dla was ważniejsza nawet niż własna rodzina.

Z resztą państwo Polskie to w końcu część Wielkiego Babilonu czyż nie ?
Właśnie tutaj widać też działanie szatana - wszystko aby stworzyć światowe państwo którym będzie rządziła strażnica - bez narodów, tylko z członkami sekty śJ.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
.....na str.=odpowiedz =zostało wysłane przeze mnie doniesienie na siebie...sprawdź!......a z post pod postem automatycznie wpadającym do poprzedniego w ciągu 4,59min. (..tutto è chiaro! :)
pozd.
=
doniesienie, oznacza raport (złoszenie) poprzez klinięcie "zgłoś"


Noooo... być świadkiem to również znaczy nie myśleć samodzielnie bo to grzeeeech!!!
precyzyjnie nazywając to "odstępstwo"


Jak już koniecznie będzie trzeba to wynajmiemy Brave niech nam jakąś biblię pod nasze potrzeby przetłumaczy. Albo do spółki go weźmiemy. Co myślisz?
nida rydy, raz, że zanim bym przetłumaczył to zajęło by pewnie parę latek, dwa ja niestety pies ogrodnika jestem...


"Osoby, które rozmyślnie rozpowszechniają (uporczywie popierają lub głoszą) nauki sprzeczne z prawdą biblijną, tak jak nauczają Świadkowie Jehowy, są odstępcami." Czyli śJ musi przestrzegać prawdy biblijnej TAK JAK NAUCZAJĄ ŚJ czyli nie może samemu interpretować Biblii, czyli nie może myśleć
wg. terminologii świadków odstępcą jest osoba mająca inne zdanie niż Ciało Kierownicze

Prawda wygląda tak, że choćby za działania mające na celu wynarodowienie obywateli naszego kraju Strażnica powinna mieć zakaz wszelkiej działalności.
tutaj akurat widać wpływ prądów marsistowskich, wszyscy świadkowie to jedna rodzina... (Jezus ujmował to jednak inaczej, braterstwo tak, ale w inny sposób), separacja i alienacja wobec reszty społeczeństwa...
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No to skoro ustaliliśmy już że świadkowie są narzędziem szatana to wracajmy do Biblii...

Świadkowie jak mantrę powtarzają, że ich Biblia jest "czysta" i najbardziej prawdziwa. Katolikom zarzucają, że ich wiara opiera się w dużym stopniu na treściach niebiblijnych bądź dorozumianych. Świadkowie jak widać na przykładzie Jacka paranoicznie boją się treści apokryficznych.
No to ja takie pytanko mam do Ciebie Jaruś.
O czym mówi Św. Paweł w 2 Tymoteusza 3:8 ? A ponieważ odnosi się do Starego Testamentu to jak byś był tak uprzejmy i mi wskazał odpowiedni cytat w Biblii Hebrajczyków.

PS
Brave odrzucasz pozycję gółwnego teologa? Trudno... skorzystamy z translatorów... :p
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
..... Maszkowa jaby co to ustaliliśmy że to Ty zajmujesz się demoniznem .... masz opętany umysł przez Twojego demona .... Dork mam pytanie do Ciebie ... gdyby dzisiaj ży Pan Jezus to za jakim krajem by sie wstawił gdyby wystąpił konflikt międzynarodowy .... a np. w czasie 2 wojny światowej po czyjej był stronie .... jak odpowiesz to porozmawiamy o wynarodowiemiu ..... Maszkowa i jeszcze jedno do Ciebie nie wypowiadaj się na temat biblii bo nie masz zielonego pojecia co w niej jest napisane ..... a jak chcesz potępiać Przekład Nowego Świata to powiedz ile razy go przeczytałaś i z czym porównałaś .... bo jeśli nie robiłaś tego to jesteś .......... myślę że Ty żadnego całego przekładu Pisma Świetego nie przeczytałaś ..... co dobitnie wynika z Twoich pustych niemajacych nic wspólnego z biblią wypowiedzi ... tacy z was właś nie experci ..... tylko prymitywni ludzie osądzaja coś z czym się dokładnie nie zapoznali .... Powtórzonego Prawa 30: "15„Oto ja dzisiaj kładę przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. 16[Jeśli będziesz słuchał przykazań Jehowy, twego Boga], które ci dzisiaj nakazuję, byś miłował Jehowę, twego Boga, chodził jego drogami oraz zachowywał jego przykazania ........................ "17„Lecz jeśli twe serce się odwróci i nie będziesz słuchał, i dasz się zwieść, i będziesz się kłaniał innym bogom, i im służył, 18to mówię wam dzisiaj, że nieuchronnie poginiecie.........."
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Maszkowa jaby co to ustaliliśmy że to Ty zajmujesz się demoniznem .
Ja myślałam, że jelonkiem Bambi...
A oprócz opowiadania kłamstw to coś do tematu będzie Jaruś?

Ponawiam
O czym mówi Św. Paweł w 2 Tymoteusza 3:8 ? A ponieważ odnosi się do Starego Testamentu to jak byś był tak uprzejmy i mi wskazał odpowiedni cytat w Biblii Hebrajczyków.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
..... tylko prymitywni ludzie osądzaja coś z czym się dokładnie nie zapoznali ....
Skoro dopuszczasz taką słowna krytykę to pozwalam sobie nazwać Ciebie prymitywem, nie zapoznałeś się z poważnymi pozycjami medycznymi a wypowiadasz się o szkodliwości krwi, i co Panie prymitywie?
Używasz też takich słów jak gówno, więc powiem Ci, że nie trzeba gówna zobaczyć, żeby poczuć śmierdzący zapach i podobnie jest z przekładem nowego świata (znów nowy świat - hasło masonerii). Czytałem artykuły porównujące przekład nowego świata z tym co przyjmujemy za oryginalne Pismo Święte, ogromna ilość zmian i powstawianych nowych słów, tłumaczyliście to pod dyktando pomysłu na doktrynę, prawdziwi chrześcijanie opierają doktrynę na Piśmie, a nie odwrotnie :p
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Dork mam pytanie do Ciebie ... gdyby dzisiaj ży Pan Jezus to za jakim krajem by sie wstawił gdyby wystąpił konflikt międzynarodowy ....


Oficjalnie zapewne za żadnym. On zajmował się raczej sprawami związanymi z jego "królestwem" niż konfliktami międzynarodowymi.

Chociaż jednoznacznie ciężko ocenić.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... Dork podpowiem Ci pytaniem .... co Jezus zrobił gdy Jego rodacy chcieli obwołać go królem .... Vesemirus .... uderz w stół a nożyce sie odezwą ... więc ile razy i jaki przekład Pisma Świętego przeczytałeś ... rozumiem te artykuły przeczytałeś w "Pani Domu" i "Claudi" .....
 

artemida1

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Maszkowa i jeszcze jedno do Ciebie nie wypowiadaj się na temat biblii bo nie masz zielonego pojecia co w niej jest napisane ..... a jak chcesz potępiać Przekład Nowego Świata to powiedz ile razy go przeczytałaś i z czym porównałaś ...

Nawet jak przeczytała go raz to chociaż stara się używać własnego rozumu do interpreatcji oraz podpierać się wiedzą ze źródeł sprawdzonych i nie zmieniających zdania co jakiś czas. Niestety Strażnica jest źródłem które kilkakrotnie zmieniło zdanie np. koniec świata. Nikt zapewne nie narzuca jej własnej interpretacji i nie zmusza do głoszenia rzeczy których sami nie rozmumie do końca bo tak trzeba. Co z tego że wałkujecie Biblie dwa razy w tygodniu na każdym spotkaniu skoro z góry macie narzucone zdanie i nie wolno się Wam wychylić. Uważacie się za znawców Biblii a w rzeczywistości często postępujecie wbrew jej przykazaniom

Jesteście gotowi jedynie do poświęceń jedynie względem własnej organizacji i doktryny, ba jest ona dla was ważniejsza nawet niż własna rodzina.

Jeżeli członek z rodziny nie jest w zborze to nie można się z nimi kontaktować. A jak jeszcze małżonek byłby innego wyznania to klękajcie narody bo rozwód murowany już starszyzna się o to postara.
Więc gdzie w tym wszystkim jest samodzielne myslenie? wyrzec się dzieci dla zboru? Tylko u ŚJ jest to możliwe żeby dzicko minąć na ulicy i udać że się go nie widzi, bo Starszy brat zauważy jeszcze
 
Do góry