Polemika ze Świadkami Jehowy...

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
danielr9....................czy te materiały ,dokumenty,są na 100% uwierzytelnione?
Za głupka mnie uważasz?
Celowo podaje tytuł, rocznik, nawet numer strony.
Jeśli nie masz dostępu do tej literatury proponuję na początek Muzeum Narodowe Warszawa. Trzeba się troszkę wysilić aby dojść do prawdy o Bogu....tak jak i o religiach w które wierzymy (ślepo).
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Data, czyli dzień, , rok?
Nigdy oficjalnie nie ogłaszano jakiegoś roku, rokiem końca świata.
Choć przyznajemy, że po pewnych latach spodziewaliśmy się więcej, niż należało.
To nie jest zgodne z prawdą Jamsen. Przykro mi to mówić, ale albo wiesz i świadomie kłamiesz w tej sprawie - albo nie znasz faktów a się wypowiadasz.
Oba stany nie są dobre, zważywszy to, że jesteś ŚJ.
Mam głównie na uwadze młodszych czytelników, jeszcze Ci uwierzą :D
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Za głupka mnie uważasz?
Celowo podaje tytuł, rocznik, nawet numer strony.
Jeśli nie masz dostępu do tej literatury proponuję na początek Muzeum Narodowe Warszawa. Trzeba się troszkę wysilić aby dojść do prawdy o Bogu....tak jak i o religiach w które wierzymy (ślepo).
sprawdzone: ,,,,,,,,tysiąc razy Jemsen ci wyjaśniał że ŚJ PRZYZNALI SIĘ DO POMYŁKI
jeżeli nie chcesz dalej robić z siebie głupka to idż z tymi strażnicami do sądu i pozwij Śj o to że śmieli popełnić błąd i przyznać się do pomyłki 100 lat temu TYM SAMYM wytrącając ci argument z ręki w walce z sektami,,,albo przestań galopować po forach ze skrawkami wiekowych strażnic które mają tylko wartość muzealną,,.Nie ma ludzi nieomylnych,,,ŚJ przede wszystkim studiują Biblie i skupiają się na ogłaszaniu dobrej nowiny o Królestwie Bożym ,z tego są znani nie z „Nostradamusowych” przepowiedni Jest dziś najważniejsze aby ludzkość doceniła wartość ofiary Chrystusa, która zapewnia ludziom przeżycie Wojny Bożej.


Teraz twoja”prawdomówność;
CYTAT(Pawian @ 19.07.2009, 13:59) *
Odnośnie tych jak piszesz "podejrzeń' biorą się one z faktu,że osoba nie mająca kontaktu ze Zborem SJ.nie ma takiej wiedzy o ich wierzeniach,zwyczajach a zwłaszcza o strukturze organizacyjnej i praktyce codziennej jaką posiadasz.Zatem musiałeś być co najmniej tzw.zainteresowanym,aby te sprawy poznać

Po drugie to nigdy nie byłem świadkiem jehowy...nie wiem skąd podejrzenia, że ja kiedykolwiek świadkiem jehowy byłem
W temacie świadków jehowy siedzę w sumie 8 lat w tym 6 spędzając na wnikliwej analizie tej organizacji.

Witam Was kochani!
Po pierwsze to każda sekta działa destrukcyjnie (tutaj nie ma wyjątków).
To co pisze kaznodzieja to jest 100% racji i kto się z tym nie zgadza to znaczy, ze sam nie zna problemu. Miałem styczność ze Świadkami Jehowy przez ponad 10 lat więc możecie mi wierzyć na słowo.
plus 2 lata=12lat,,,,,,,,,,,,,poślizg=4lata post pisany 2007
'siedzisz ;od 6lat?,,,,,,,,,,w poście#653099 piszesz że miałeś studium Biblijne
nie mialeś styczności? ,,,w poście#652278 piszesz że o mało nie zostałeś ŚJ
nie wspominając postu w którym zmiksowałeś wersety Biblijne na poparcie własnych oszczerstw pod adresem ŚJ
wniosek:NIE MA LUDZI NIEOMYLNYCH
studiowałeś i śledziłeś no no..........nowiny ,,,,,,,,,,,nowiny

A to zaledwie dwie strony twoich postów.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
skupiają się na ogłaszaniu dobrej nowiny o Królestwie Bożym ,z tego są znani nie z „Nostradamusowych” przepowiedni
Masz rację znani są z nagabywania ale także z mnogości końców świata.
Kilka razy gdy spytałem nosicieli 'nowiny" kiedy przewidują następny nauczanie kończyło się natychmiast.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW

Po pierwsze to Jemsen napisał, że nifdy żadnych dat świadkowie nie zapowiadali...więc co się czepiasz?
Odpisałem post w którym wyraznie widać, że głosili konkretne daty w imię Boga - Biblia jednoznacznie takich ludzi skreśla.
Po drugie zarzucasz mi kłamstwo a jesteś bałwanem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Mieć styczność....a "Siedzieć" w temacie to są dwie różne rzeczy.
Oczywiście mam styczność ze świadkami jehowy od 14 roku życia i oczywiście prawie nim nie zostałem mając ok 18 lat...wtedy nie "siedziałem" w tej kwestii, nie miałem pojęcia o tej organizacji. Od ok 8 lat wnikliwie badam tą organizacje.
Od 6 lat bo od roku 2003 pisałem już poważne artykuły w tym temacie. Do tego forum dołączyłem w roku 2007 o ile mnie pamięć nie myli. Mam Ci pisac całą biografię na swój temat?
Próbujesz w ten głupi sposób odkręcić sedno sprawy, że Organizacja Świadków to KŁAMCY i fałszywi prorocy opisani w Biblii.
Możesz to tłumaczyć pomyłkami, że ludzie są niedoskonali itd..jak to Was tam uczą...ale pamiętaj, że w ten sam sposób samego Szatana można wytłumaczyć z winy.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
name='danielr9' date='27.07.2009, 17:29' post='2073832']
Po pierwsze to Jemsen napisał, że nifdy żadnych dat świadkowie nie zapowiadali...więc co się czepiasz?
Odpisałem post w którym wyraznie widać, że głosili konkretne daty w imię Boga - Biblia jednoznacznie takich ludzi skreśla.
Po drugie zarzucasz mi kłamstwo a jesteś bałwanem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Mieć styczność....a "Siedzieć" w temacie to są dwie różne rzeczy.
Oczywiście mam styczność ze świadkami jehowy od 14 roku życia i oczywiście prawie nim nie zostałem mając ok 18 lat...wtedy nie "siedziałem" w tej kwestii, nie miałem pojęcia o tej organizacji. Od ok 8 lat wnikliwie badam tą organizacje.
Od 6 lat bo od roku 2003 pisałem już poważne artykuły w tym temacie. Do tego forum dołączyłem w roku 2007 o ile mnie pamięć nie myli. Mam Ci pisac całą biografię na swój temat?
Próbujesz w ten głupi sposób odkręcić sedno sprawy, że Organizacja Świadków to KŁAMCY i fałszywi prorocy opisani w Biblii.
Możesz to tłumaczyć pomyłkami, że ludzie są niedoskonali itd..jak to Was tam uczą...ale pamiętaj, że w ten sam sposób samego Szatana można wytłumaczyć z winy.

ja nie jestem twoim prześladowcą rob co do ciebie należy.My jesteśmy świadomi ze nadejdą oszczercy i prześladowania,,,,, Nie jestem matematykiem od co . Z postu 65376 wynika że masz obecnie 26lat ,nie potrzebne są całki aby dostrzec niezgodności.Zobacz jak nieprzyjemnie wytykać błędy przed nosem. Ja nie oczekuję od nikogo doskonałości bo i u mnie jej brak ,dlatego zasypiam spokojnie,czytając Biblię(różne przekłady)Dreszcz mnie przeszedł że tyle nienawiści zrodzilo do religii ŚJ która przede wszystkim pielęgnuje miłość do bliżniego.Historia lubi się powtarzać,Jezus powiedział :Mnie prześladowali i was będą prześladować , to fakt,pytanie,,za co?,,,,,uczciwość,miłość,łagodność,panowanie nad sobą,dobroć,wiara,cierpliwość,pokój....które ci się nie podobają ?za które nienawidzisz Organizacji mającej swój wkład?po owocach poznacie prawdziwą religię,powiedział Jezus.Czy twoja grupa wyznaniowa pracuje nad tymi owocami ducha Bożego?TO NIE ŚĄ KŁAMSTWA ,TO FAKT.znasz nas od 14lat wiesz,że tak jest.
Szatana nie można niczym wytłumaczyć, on w twarz Bogu zarzucał ze jest niesprawiedliwy(Hioba 1:6-8)zadał Bogu kłam już w Edenie(Wj.3:4-6,studiowałeś to wiesz cz ŚJ mówią prawdę zgodną z Biblią czy nie....
Biblia skreśla zatwardziałych grzeszników ,którzy świadomie grzeszą a nie tych którzy naprawiają swoje błędy(grzechy),innaczej ofiara Jezusa nie miałaby sensu.
Zastanów się -jak można być fałszywym prorokiem i jednocześnie miłować Boga,przestrzegać Jego przykazań,nieraz kosztem własnego życia? z ktorych ty właśnie kpisz.tj.świętość krwi głoszenie,miłość.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kolego nie bedę z Tobą rozmawiał gdyż takie głupie zagrywki to możesz sobie wobec własnej babci stosować.
Napisz coś konkretnego w temacie, poddaj dyskusji jaką nauke świadków jehowy a nie cwaniakuj głupimi postami, które niczego dobrego do forum nie wnoszą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
vengo jeszcze 1 post bedacy tylko i wylacznie wycieczkami osobistymi i "leci" warn
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Kilka razy gdy spytałem nosicieli 'nowiny" kiedy przewidują następny nauczanie kończyło się natychmiast.

Kiedy przewidujemy?
odpowiedź: niedługo.

A to, że nie chcieli z tobą dalej rozmawiać....
Z prześmiewcami nie gadamy, co zastosuję również i ja w stosunku do ciebie.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
A to, że nie chcieli z tobą dalej rozmawiać....
Z prześmiewcami nie gadamy, co zastosuję również i ja w stosunku do ciebie.

Jamsenie drogi, czy uważasz za wyśmiewanie pytanie (niezwykle istotne dla naszego istnienia) zadane ludziom którzy się tym zajmują?
Uznajesz tylko nauki bez zadawania pytań?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW


Kiedy przewidujemy?
odpowiedź: niedługo.

A to, że nie chcieli z tobą dalej rozmawiać....
Z prześmiewcami nie gadamy, co zastosuję również i ja w stosunku do ciebie.
Dla świadków jehowy każdy kto zadaje konkretne pytania jest niewygodny do nauki i dlatego nauczanie się "kończyło".
Co do końca świata:
Niedługo to taka fajna odpowiedz...bo niezależnie w którym wieku żyjemy to zawsze będzie "niedługo"...
I tak za 100 lat też będą nauczać, że "niedługo"..za 200 też....za 500 też...aż może kiedyś trafią, że wybuchnie jakaś katastrofa cywilizacji i powiedzą.."no wreszcie"...
 

Beit

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
0
Co ŚJ piszą w tym swoim notesiku gdy weźmie się od nich te broszurki lub zamknie się im drzwi przed nosem?
 
P

Pawian

Guest
Dla świadków jehowy każdy kto zadaje konkretne pytania jest niewygodny do nauki i dlatego nauczanie się jakaś katastrofa cywilizacji
Danielu,ale przecież Apostołowie zadali Jezusowi także konkretne pytania:"kiedy się to stanie.."i konkretnej odpowiedzi co do daty nie uzyskali.Usłyszeli natomiast,jakie będą"znaki"końca oraz aby ich wypatrywać.Znaki takie są od czasów wojen światowych widoczne.Dlaczego więc SJ maja tu nie stosować się do informacji podanych przez Jezusa?Znaki te to właśnie jak piszesz raczej symptomy masowe,katastroficzne.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Co ŚJ piszą w tym swoim notesiku gdy weźmie się od nich te broszurki lub zamknie się im drzwi przed nosem?
Piszą, żeby zapamiętać, z kim rozmawiali (płeć, wiek, imię).
Piszą, o czym rozmawiali.
To pomaga, gdy ktoś zgodzi się na odwiedziny.
Odwiedzamy naprawdę sporo osób i ciężko byłoby ich wszystkich zapamiętać.

Notujemy też, gdy ktoś stanowczo nie życzy sobie naszej wizyty.
Szanujemy czyjąś decyzję.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Danielu,ale przecież Apostołowie zadali Jezusowi także konkretne pytania:"kiedy się to stanie.."i konkretnej odpowiedzi co do daty nie uzyskali.Usłyszeli natomiast,jakie będą"znaki"końca oraz aby ich wypatrywać.Znaki takie są od czasów wojen światowych widoczne.Dlaczego więc SJ maja tu nie stosować się do informacji podanych przez Jezusa?Znaki te to właśnie jak piszesz raczej symptomy masowe,katastroficzne.

Drogi kolego...
Jakbyś dobrze znał Pismo Święte to byś wiedział jakie są znaki. Otwórz kronikę dziejów i przejrzyj sobie 20 wieków a zauważysz, że wiek 20 jest wiekiem tak naprawdę oświaty i pokoju.

Świadkowie Jehowy przy pomocy oszustw zmawiają ludziom, że wiek 20 jest jakimś szczególnym wiekiem...
Co sądzą naukowcy?

"Czy ilość wojen wzrasta, jak wielu naukowców i laików naszego pokolenia sądzi? Odpowiedź wydaje się być jednoznacznie negatywna. Czy spojrzymy na liczbę wojen, ich powagę czy moc, nie odnajdziemy żadnej tendencji ani zwyżkowej, ani zniżkowej w okresie minionych 150 lat"
- J. David Singer i Melvin Small, "The Wages of War 1816 - 1965". Statistical Handbook, Nowy Jork, Londyn, Sydney, Toronto 1972.

"Osiągnięciem najbardziej godnym uwagi w dwudziestym wieku może być wytępienie wielkich pandemii, które niegdyś rozciągały się na całe narody i kontynenty okaleczając, paraliżując, raniąc i zabijając miliony"
- James Cornell, "The International Disaster Book", Nowy Jork 1979, s. 182.

"Ci, którzy walczą z zarazami osiągnęli największe zwycięstwo, które kiedykolwiek zdobyto w ciągu sześciu tysięcy lat w światowej historii: zwycięstwo nad przedwczesną śmiercią"
- Herbert L. Schrader,"Und dennoch siegte das Leben", Stuttgart 1954, s. 278.

"Pewne ugrupowania religijne wskazują na dość niefortunny czas rzekomego wzrostu ilości trzęsień ziemi. Po części są oni wprowadzani w błąd przez zwiększoną ilość małych trzęsień ziemi, które są katalogowane i wykazywane przez nowsze, bardziej czułe stacje rozsiane po całym świecie. Warto wspomnieć, że ilość wielkich trzęsień ziemi od 1896 do 1906 r. była większa niż kiedykolwiek w innym okresie dziesięciu lat".
- prof. Charles Richter w "National History", grudzień 1969, s. 44.

"Nie ma żadnych wskaźników, że aktywność sejsmiczna wzrosła lub zmalała znacząco w dziejach świata"
- sejsmolodzy J. Milne i A. W. Lee, "Earthquakes and Other Earth Movements", wyd. siódme, Londyn 1939, s. 155.

"W każdym wieku, na każdym obszarze ludzie głodowali... lecz wydaje się, że człowiek, biorąc pod uwagę przeciętne dane, stopniowo odżywia się coraz lepiej... z pewnością ludzie dzisiaj są lepiej odżywiani niż 100 lat temu".
- The Biology of Human Starvation" - A. Keys, J. Bozek, A. Henschel, O. Michelsen i H. Longstreet Taylor (St. Paul, 1950), s. 3, 12.

"Klęski głodu poprzez stulecia były częstym zjawiskiem i zwykle traktowane były jako mniej lub więcej normalna niedola... Ale wszystko wskazuje na to, że zasięg głodu (we wcześniejszych czasach) był znacznie większy niż jest dzisiaj w prawie we wszystkich zamieszkałych miejscach na świecie".
- Bruce F. Johnston w swoim artykule na temat "głodu" w Colliers Encyklopedia, Editorial Director William D. Halsey, cz. 9 (Nowy Jork, 1979), s. 552, 553.

Są konkretne dowody ewidentnych kłamstw Strażnicy która celowo manipulowała statystykami wprowadzając świadków jehowy w błąd. Jest to czysta propaganda po to aby wymóc na szeregowych głosicielach większe posłuszeństwo i wyższą aktywność głosicielską w czasach rzekomego końca....a prawda jest taka, że im więcej głosicieli tym więcej kasy i jak nie wiadomo o co chodzi to już każdy się domysla o co...

Zajrzyj teraz do Biblii..porównaj znaki...porównaj to z faktami naukowymi poszczególnych wieków.
Nie wierz kłamcom i manipulantom którzy celowo piszą nieprawdę bo mają w tym konkretny cel.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Świadkowie Jehowy przy pomocy oszustw zmawiają ludziom, że wiek 20 jest jakimś szczególnym wiekiem...
to wiek szczegolny, to wiek wzrostu zwyciestwa socjalizmu jako doktryny i pod koniec staczania sie jej w rozne schizmatyckie odlamy, a przeniesiona na wiek 21, to wiek bezprzykladnej w historii swiata manipulacji masami, to wiek, zarazem bezprzykladnego rozwoju technilogicznego, to wiek tez bezprzykladnego wykwitu braku szacunku do czlowieka o ironio w imie walki o prawa czlowieka
to i zarazem wiek bezprzykladnego ludobojstwa w historii (dziwnym trafem czynionego przez ateistow?)
mozna dlugo...
jesli idzie o tzw zjawiska naturalne to w niektorych przypadkach mozna by wrecz powiedziec o spadku katastrof... chociaz dzieki tv wygladalo by to inaczej...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Skoro każdy pozostaje przy swoim zdaniu, więc pozostaje tylko poczekać na to, co przyniesie przyszłość.
problem w tym, że wy nie czekacie tylko głosicie nieprawdę ludziom po domach...a w imię tej fałszywej religii jakiej wyznajecie zasady pozwalacie na śmierć tysięcy dzieci.
 
Do góry