Polemika ze Świadkami Jehowy...

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
7 ?Nie dlatego, że byliście najliczniejszym ze wszystkich ludów, Jehowa was pokochał, tak iż was wybrał, byliście bowiem najmniejszym ze wszystkich ludów". ...
Tak ześ to napisał, jakby ten cytat odnosił się wyłącznie do śJ...
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Tam gdzie Swiadkowie Jehowy nie dotrą z Ewangelią tam dotrzemy my wolni chrześcijanie by głosić Jezusa zmartwychwstałego. Bóg nie będzie czekał z Armagedonem aż ostatni człowiek usłyszy o Zbawieniu w Jezusie bo to nie możliwe gdyż rodzą się co chwile niekumate dzieci i starzeją ludzie z chorobami Allzheimera. Co roku też umiera mnóstwo tych co nie słyszało właściwej ewangelii jakakolwiek by ona miała być.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Tak ześ to napisał, jakby ten cytat odnosił się wyłącznie do śJ...
... bo ten cytat odnosi sie tylko do Swiadków i sług Boga Jehowy ... "Jesteś bowiem ludem świętym dla Jehowy, twego Boga. Ciebie Jehowa, twój Bóg, wybrał, abyś był jego ludem, szczególną własnością" ... Swiadkowie Jehowy czyli lud żyjący dla Jehowy Boga ... Izajasza 43: 10 „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. 11 Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”. ... kto poza Swiadkami Jehowy ogłasza że Jehowa Bóg jest wybawcą ... jak więc możliwe żeby do kogokolwiek innego odnosiły się te słowa ...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
.... wielu musi tu zrozumieć jedno ... Swiadkowie Jehowy to ludzie z róznych warstw społecznych .. narodowościowych .. religijnych .. byli ateiści .. biedni i bardzo bogaci .. to jedni z was .. to ludzie którzy w pewnym momencie swego życia postanowili czcić Boga Wszechmocnego Jehowe ...
hmm..raczej dali się nabrać na świadkowską propagande.

Bóg bowiem oznajmił Powtórzonego Prawa 7: 6 "Jesteś bowiem ludem świętym dla Jehowy, twego Boga. Ciebie Jehowa, twój Bóg, wybrał, abyś był jego ludem, szczególną własnością, ze wszystkich ludów, które są na powierzchni ziemi.
powiedz mi jedno...czytasz czasami Biblię? Zastanów się do kogo Bóg powiedział te słowa...a nie pisz głupot, że w domysle chodzi o świadków jehowy bo przecież się scyzoryk w kieszeni otwiera.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... daniel jeżeli ty nie czytasz biblii to ci zacytuje ... Rzymian 15: 4 "Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy przez naszą wytrwałość i przez pociechę z Pism mieli nadzieję".
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
... bo ten cytat odnosi sie tylko do Swiadków i sług Boga Jehowy ... "Jesteś bowiem ludem świętym dla Jehowy, twego Boga. Ciebie Jehowa, twój Bóg, wybrał, abyś był jego ludem, szczególną własnością" ... Swiadkowie Jehowy czyli lud żyjący dla Jehowy Boga ... Izajasza 43: 10 „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. 11 Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”. ... kto poza Swiadkami Jehowy ogłasza że Jehowa Bóg jest wybawcą ... jak więc możliwe żeby do kogokolwiek innego odnosiły się te słowa ...
to się tyczy do wszystkich ludzi wierzących idioto.
A to że w przekładzie zamiast ludem boga napisaliście sobie lud Jehowy wbrew oryginałowi to wiesz...inny temat.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
7 „Nie dlatego, że byliście najliczniejszym ze wszystkich ludów, Jehowa was pokochał, tak iż was wybrał, byliście bowiem najmniejszym ze wszystkich ludów". ...
Bóg wybrał LUDZI a nie kilku z nich, Wy natomiast dokonaliście wyboru Boga i odrzucili resztę.
Ale co tam, niech Wam ziemia lekką będzie.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... "to się tyczy do wszystkich ludzi wierzących idioto". ... daniel a czy ciebie i mnie też dotyczą te słowa ... bo jeżeli tak to dlaczego nazywasz mnie idiotą ... :mruga:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zostawcie wycieczki personalne i wróćcie do tematu bardziej "na chłodno".
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... ja daniela rozumiem ... nie ma argumentów biblijnych więc posługuje się prymitywną bronią cechującą słabych ludzi ... tak więc nie widzę problemu ...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
to się tyczy do wszystkich ludzi wierzących idioto.
A to że w przekładzie zamiast ludem boga napisaliście sobie lud Jehowy wbrew oryginałowi to wiesz...inny temat.

W oryginałach jest ''świadkowie JHWH'' a nie ''świadkowie Boga''. Tam jest tetragram imienia Bożego.
My także jesteśmy świadkami Jahwy ponieważ go uznajemy za naszego Ojca choć nie należymy do Zboru SJ bo mamy swój Kościół.

Ps. Ile razy mam Wam pisać że z imieniem Bożym nie macie szans wygrać. Tutaj Świadkowie Jehowy są niepokonani od lat bo mają najsilniejsze argumenty na świecie po swojej stronie. :) Słabsi są w innych tematach. Choćby Pamiątkę czyli Wieczerzę Pańską powinni spożywać wszyscy godni i to pod oboji czyli wino i chleb.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
... ja daniela rozumiem ... nie ma argumentów biblijnych więc posługuje się prymitywną bronią cechującą słabych ludzi ... tak więc nie widzę problemu ...
jak to nie mam..człowieku nawet z Toba nie chce dyskutować na argumenty bo oczywiscie uciekniesz....
Wybierasz cytaty, które mówią zupełnie o czym innym jak np. powt prawa..i przyrównujesz to do organizacji świadków jehowy..no trzeba być kompletnym idiota aby nie widzieć rażącego błędu logicznego.
Podajesz cytaty mówiące o ludzie Boga...czyli osobach wierzących a nie ludzie wybranym wśród ludzi wierzących...
Biblia nazywa ludzi wierzących świadkami Boga - ale na czym to świadczenie polega?..pomyslałeś o tym?
Świadczenie polega na tym, że Ci ludzie byli świadkami Boga, świadkami tych wydarzeń...świadkami tego jak Bóg do nich przemawia...
Natomiast kilka tysięcy lat pózniej powstaje w USA sekta o nazwie świadkowie jehowy...a Ty bierzesz ich przekład Biblii i stwierdzasz - no tak..Biblia mówi o mojej sekcie i nikim więcej jako o ludzie bożym
....no czysty idiotyzm.
Pociskasz takimi głupawymi wersetami i rządasz argumentów?
No człowieku...z kim ja rozmawiam z dzieckiem 5 letnim?
Jak się zapytałem gdzie Biblia głosi, że to właśnie organizacja świadków jehowy została wybrana na "niewolnika" to milczysz..
Albo gdzie jest napisane że wsród 144 000 to tylko obecnie świadkowie jehowy się znajdują...
Robisz sobie jakiś sztuczny patent na prawdy biblijne to jest PROFANACJA PISMA.
Nie wiem czy sobie z tego zdajesz sprawe.
Poczytaj Rzymian bodajże 8 rozdział..tylko CAŁY....to może zajrzysz.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... o czym ty chcesz dyskutowac jak twoj bog jest bezimienny ... biblia to Słowo Jehowy Boga ... Przypowieści 18: 10 "Imię Jehowy jest potężną wieżą. Wbiega do niej prawy i doznaje ochrony".
 
P

Pawian

Guest
.... o czym ty chcesz dyskutowac jak twoj bog jest bezimienny ... biblia to Słowo Jehowy Boga ... Przypowieści 18: 10 "Imię Jehowy jest potężną wieżą. Wbiega do niej prawy i doznaje ochrony".
Podobnie jak dla wyznawców Judaizmu Jahwe Bóg był jedynym i wymagającym wyłącznego oddania Bogiem,który wymagał przestrzegania bardzo wyraźnie przedstawionych zasad moralnych,dzisiaj Świadkowie Jehowy również badają poznawalne umysłem prawa dla Chrześcijan dotyczące nowego Przymierza opisane w Nowym Testamencie.Bóg który objawia swoje Imię w Biblii nie jest Bogiem bezimiennym,który naucza niejasnych,niezrozumiałych "tajemnic wiary",Jego prawa są napisane dla naszego pouczenia,codziennego rozważania,wychowywania w sprawiedliwości na co dzień,nie tylko od "wielkiego dzwonu",kilka razy w roku.Wydaje się,że SJ starają się tak właśnie do tego podchodzić,żyć tym każdego dnia.Zwolennicy bezimiennego Boga relatywizują również przykazania rozmywając i zamętniając jego konkretne i wyraźne zastosowanie,uniwersalny,ponadczasowy i ogólnoludzki a zarazem zrozumiały dla każdego charakter.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to ze wiekszosc uwaza ze cytat mowi o imieniu jahwe (po przetlumaczeniu)
wcale nie oznacze ze slowa po hebrajsku to znacza..
jak dla mnie bog niejako z definicji jest bezimienny (btw allah to tez nie imie wlasne a arabska wersja slowa chwala bogu =el/al)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Przypowieści 18: 10 "Imię Jehowy jest potężną wieżą. Wbiega do niej prawy i doznaje ochrony".
Pojęcia nie masz nawet o tym co sam cytujesz...śmieszne i żałosne.
Nie chodzi tu o literalne imie i to na pierwszy rzut oka widać...rozum kontekst to dojdziesz do takich samych wniosków.

to ze wiekszosc uwaza ze cytat mowi o imieniu jahwe (po przetlumaczeniu)
wcale nie oznacze ze slowa po hebrajsku to znacza..
jak dla mnie bog niejako z definicji jest bezimienny (btw allah to tez nie imie wlasne a arabska wersja slowa chwala bogu =el/al)
dokladnie.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... Psalm 83: 18 "aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa,
ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią" ... nie wiem czy mam pojęcie ... ale w przeciwieństwie do ciebie potrafię czytać biblie... a może ten werset powinien brzmieć aby wiedziano ze ty który masz na imię OBOJĘTNIE jak jestes najwyższym nad całą ziemią ... człowieku bezimiennego boga ...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
... Psalm 83: 18 "aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa,
ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią" ... nie wiem czy mam pojęcie ... ale w przeciwieństwie do ciebie potrafię czytać biblie... a może ten werset powinien brzmieć aby wiedziano ze ty który masz na imię OBOJĘTNIE jak jestes najwyższym nad całą ziemią ... człowieku bezimiennego boga ...
to niby ma być jakiś argument? :p
 
Do góry