Polemika ze Świadkami Jehowy...

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... nie mów że Jezus i Apostołowie nie mieli by nic przeciw temu ... bo Twoje słowa są niewiele warte gdy nie wspiera ich Słowo Boże ... więc podaj biblijne uzasadnie ... bo jeżeli biblia tego nie potwierdza to szerzysz odstępstwo od Słowa Bożego ....
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jarku proszę udowodnij mi - w świetle Pisma - że Jezus nakazał myć uszy. Jeżeli mi tego nie wykażesz to głosisz odstępstwo od Słowa Bożego.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Uważam że Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, z kilku zasadniczyćh, wymienionych juz w zasadzie poglądów. Po 1 nie wierzą w Trójcę Świętą, po drugie nie uznają Pana Jezusa za Syna Bożego , po 3 nie akceptuja zbawienia ludzi poza swoja strukturą i nie uważają innych chrześcijan za współbraci w wierze. Ja mimo ze np. jako protestantka nie zgadzam się z KrK czy Kościołem Prawosławnym w wielu kwestiach dogamtycznych to uznaję ich za współbraci, a SJ uważają że tylko oni maja "objawioenia" i monopol na rację. Pozatym struktura organizacyja jest strikte sekciarska, metody działania i sposób inwiglacji, ja mój kościoł moge w każdej chwli opuścić, tam nie jest to takie proste !
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Uważam że Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, z kilku zasadniczyćh, wymienionych juz w zasadzie poglądów. Po 1 nie wierzą w Trójcę Świętą, po drugie nie uznają Pana Jezusa za Syna Bożego , po 3 nie akceptuja zbawienia ludzi poza swoja strukturą i nie uważają innych chrześcijan za współbraci w wierze. Ja mimo ze np. jako protestant nie zgadzam się z KrK czy Kościołem Prawosławnym w wielu kwestiach dogamtycznych to uznaję ich za współbraci, a SJ uważają że tylko oni maja "objawioenia" i monopol na rację. Pozatym struktura organizacyja jest strikte sekciarska, metody działania i sposób inwiglacji, ja mój kościoł moge w każdej chwli opuścić, tam nie jest to takie proste !
Bardzo mądry post.
Mało tego - odejście z organizacji świadków jehowy według ich wierzeń kończy się tym, że Bóg Cie zabije...nie ważne co by się działo i jak często byś się modliła i jakie zasady moralne wyznawała.
 

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
danielr9 dokłanie... Moja koleżanka jest świadkiem jehowy. Jak mi opowiedziała o swojej religii to nie mogłam wierzyć własnym uszom :bag:
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... Judy "1 Juda, niewolnik Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, którzy są umiłowani w związku z Bogiem, Ojcem, i zachowani dla Jezusa Chrystusa" ...... '5 Pragnę wam przypomnieć — mimo iż wszystko raz na zawsze wiecie — że Jehowa, chociaż wybawił lud z ziemi egipskiej, potem zgładził tych, którzy nie okazali wiary. 6 Aniołów zaś, którzy nie zachowali swego pierwotnego stanowiska, lecz opuścili swe właściwe miejsce mieszkania, zatrzymał wiekuistymi więzami w gęstej ciemności na sąd wielkiego dnia" ..... jakoś dziwnie nie pasują te wersety do waszych "mądrych" postów ... ale tak to jest jak się nie wie co Słwo Boże mówi o wybawieniu przez Boga ... polecam do przeczytania całego listu Judy i refleksji nad nim ...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
danielr9 dokłanie... Moja koleżanka jest świadkiem jehowy. Jak mi opowiedziała o swojej religii to nie mogłam wierzyć własnym uszom :bag:
typowa sekta religijna rodem z USA jakich tam pełno.

... Judy "1 Juda, niewolnik Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, którzy są umiłowani w związku z Bogiem, Ojcem, i zachowani dla Jezusa Chrystusa" ...... '5 Pragnę wam przypomnieć — mimo iż wszystko raz na zawsze wiecie — że Jehowa, chociaż wybawił lud z ziemi egipskiej, potem zgładził tych, którzy nie okazali wiary. 6 Aniołów zaś, którzy nie zachowali swego pierwotnego stanowiska, lecz opuścili swe właściwe miejsce mieszkania, zatrzymał wiekuistymi więzami w gęstej ciemności na sąd wielkiego dnia" ..... jakoś dziwnie nie pasują te wersety do waszych "mądrych" postów ... ale tak to jest jak się nie wie co Słwo Boże mówi o wybawieniu przez Boga ... polecam do przeczytania całego listu Judy i refleksji nad nim ...
polecaj dalej...
Problem w tym, że Ty i tak z tego nic nie rozumiesz...taka prawda Jarku.
Kompletnie nic nie kapujesz....zero.
Okazywanie wiary Bogu nie oznacza przynależność do organizacji świadków jehowy :)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... typowa wypowiedź przekupki na targu bez argumentów biblijnych ... nie martw się danie takich było już wielu przed tobą .... JUDY "17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie wypowiedzi, które poprzednio wyrzekli apostołowie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, 18 że do was mawiali: „W czasie ostatnim będą szydercy, postępujący według własnych pragnień tego, co bezbożne”. 19 Są to ci, którzy wywołują podziały, ludzie zezwierzęciali, nie mający usposobienia duchowego" ...
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Uważam że Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, z kilku zasadniczyćh, wymienionych juz w zasadzie poglądów. Po 1 nie wierzą w Trójcę Świętą, po drugie nie uznają Pana Jezusa za Syna Bożego

A za kogo uznają Immanuela ? Mat 1:23 :mruga:

Ps. Wiesz że zgodnie z 2 przykazaniem nie wolno wymawiać imienia Bożego. Jezus to Immanuel.
 

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A za kogo uznają Immanuela ? Mat 1:23 :mruga:

Ps. Wiesz że zgodnie z 2 przykazaniem nie wolno wymawiać imienia Bożego. Jezus to Immanuel.

" 3) Jezus Chrystus: Nie wierzą, że Jezus Chrystus wchodzi w skład Trójcy, lecz że – jak mówi Biblia – jest Synem Boga, pierwszym stworzeniem Bożym; wierzą, że istniał, zanim został człowiekiem, i że jego życie zostało przeniesione z nieba do łona dziewicy Marii; że jego złożone w ofierze doskonałe życie ludzkie umożliwia wszystkim wierzącym dostąpienie zbawienia i życia wiecznego; że od roku 1914 z upoważnienia Bożego Chrystus króluje nad całą ziemią. "
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
JUDY "17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie wypowiedzi, które poprzednio wyrzekli apostołowie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, 18 że do was mawiali: „W czasie ostatnim będą szydercy, postępujący według własnych pragnień tego, co bezbożne”. 19 Są to ci, którzy wywołują podziały, ludzie zezwierzęciali, nie mający usposobienia duchowego" ...
doskonały cytat adekwatny do świadków jehowy właśnie :)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
" 3) Jezus Chrystus: Nie wierzą, że Jezus Chrystus wchodzi w skład Trójcy, lecz że – jak mówi Biblia – jest Synem Boga, pierwszym stworzeniem Bożym; wierzą, że istniał, zanim został człowiekiem, i że jego życie zostało przeniesione z nieba do łona dziewicy Marii

Ja też nie wierzę w Trójcę ale wierzę w Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wielu tu na forum też nie wierzy w słowo Trójca bo ono w Biblii nie występuje. Czy też nie jesteśmy chrześcijanami ? ;)
Uważam że Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, z kilku zasadniczyćh, wymienionych juz w zasadzie poglądów. Po 1 nie wierzą w Trójcę Świętą, po drugie nie uznają Pana Jezusa za Syna Bożego

Jednak uznają Immanuela za Syna Bożego. Aleś mnie okłamała że nie są chrześcijanami. :(
 

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Ja też nie wierzę w Trójcę ale wierzę w Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wielu tu na forum też nie wierzy w słowo Trójca bo ono w Biblii nie występuje. Czy też nie jesteśmy chrześcijanami ? ;)


Jednak uznają Immanuela za Syna Bożego. Aleś mnie okłamała że nie są chrześcijanami. :(


Ja nic takiego nie mówiłam, że Wy nie jesteście :p
 
D

dyniek

Guest
Uważam że Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, z kilku zasadniczyćh, wymienionych juz w zasadzie poglądów. Po 1 nie wierzą w Trójcę Świętą, po drugie nie uznają Pana Jezusa za Syna Bożego , po 3 nie akceptuja zbawienia ludzi poza swoja strukturą i nie uważają innych chrześcijan za współbraci w wierze. Ja mimo ze np. jako protestantka nie zgadzam się z KrK czy Kościołem Prawosławnym w wielu kwestiach dogamtycznych to uznaję ich za współbraci, a SJ uważają że tylko oni maja "objawioenia" i monopol na rację. Pozatym struktura organizacyja jest strikte sekciarska, metody działania i sposób inwiglacji, ja mój kościoł moge w każdej chwli opuścić, tam nie jest to takie proste !

po pierwsze Świadkowie Jehowy uznają Jezusa za Syna Bozego, nie uznają go za boga! po drugie odejście z ich stowarzyszenia to indywidualna decyzja i nie ma z tym zadnego problemu...!
wiem z autopsji...
 
Do góry