Poleć dobry hip-hop!

Angelika997

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja najbardziej lubię :

Peja .
O.S.T.R.
Hemp Gru .
Firma .
Onar .
Molesta .
Małolat .
PIH .
:)
 

Oldravković

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Siema!
Zakochałam się w rapie i słucham go mniej wiecej od roku.
No i pytanie czy macie jakieś godne polecenia składy lub raperów, bo to co słucham już przeważnie znam na pamięć :)
A słucham:
*Kaliber 44
*Paktofonika
*Hemp Gru
*Fabuła
*Abradab
*Fokus
*Pezet
*Wwo
*L.u.c.
*troche nielegali, szczególnie z WWA
*pare pojedynczych piosenek (np. Jopel, Kejo, Ths Klika, O.s.t.r.)​

Wiem, że niedużo tego, ale nie staram się słuchać czegoś na siłe, a tylko to co naprawde mi się podoba

Tylko proszę o niepodawanie mi panów znanych pod ksywami Tede i Peja, bo odpadają u mnie na wejściu.:p (bez obrazy oczywiście:)).​
Z góry dzięki za pomoc! :)


Jeśli chodzi o rap to dla mnie pozycje obowiązkowe to są raczej te zza oceanu.W Polsce dobrych raperów można policzyć na palcach jednej ręki.Oczywistą rzeczą jest to ze młodszym słuchaczą podobać sie będzie co innego niż tym starszym .Weźmy np. taką Firmę dla mnie to po prostu żenada i te dzieci które spotyka sie na ulicy w koszulkach JP, śmiech na sali.Zawracają w głowach młodym ludziom wymyślając te durne ideologie.A sam kali(jeden z założycieli firmy )w wywiadzie nawet nie umiał powiedzieć dlaczego tak bardzo nie lubią tej policji;)Ale nie o tym mowa więc nie będę zbytnio odbiegał od tematu.

Jak ktoś decyduje sie na przygodę z rapem to nie może sie obyć bez

2pac,Ice T,public enemy,the game,DMC,Jay-z,nas,ice cube,method man,snoop dogg,redman,mobb deep

i można by jeszcze sporo wymieniać

Co do polskich to już jest trochę trudniej jeżeli chodzi o wybór,na pewno będzie to

ostr,eldo,peja i jezeli chodzi o mnie to będzie chyba tyle;)no może jeszcze Paktofonika za tą ich kinematografie.

Game Over.
 

halek22

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja to szczerze polecam DonGuralEsko, Peję, 3oda KRU!, GrubSon(również w 3oda kru jest), HEMP GRU, Rahim, Słonia, Sobotę, Piha,ELDA I O.S.T.R'ego (OSTRY :cenzura:) ;] pzdR.
 

Pacific

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
2
ode mnie : FOKUS PEJA PAKTOFONIKA KALIBER44 z polski i lubie głos Glona ale b.mało się udziela...
Eminem(ale starsze kawałki) Snoop Dogg , Mobb Deep, 2pac.
 

mariiox93

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
O.S.T.R
Molesta
Peja
Hemp Gru
Tede
Eldo
PIH
dongUralesko

Chcesz tego czy nie to są raperzy któzy zrobili najwięcej dla polskiej sceny HH


Najsmieszniejszy tekst ostatniego czasu?
Eminem najlepszym raperem
 

Pacific

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
2
Ta szczególnie tede dużo zrobił phee
Ze wzgórzem jedynie co mu wyszło reszta żenada...

Polski rap moim zdaniem jest świetny
Każdy skład coś wnosi
 

mariiox93

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Warszafski deszcz to co?
Drin za drinem?
Blask, to jeszcze nie koniec

Taki mały bonus


Kto wniósł o wiele WIECEJ do HH of Tedego?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Najnowsza płyta 52 Dębiec jest... zaskakująco dobra. Wręcz - :cenzura: dopracowana. Zawsze lubiłem Hansa (uważam i uważałem go za jednego z na prawdę nielicznych polskich raperów, którzy mają dobry głos), ale o coś takiego bym go nie posądził.

A ten teledysk uważam, że jest absolutnie najlepszy w historii polskiego rapu biorąc pod uwagę zarówno filmik, jak i samą muzykę:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kto wniósł o wiele WIECEJ do HH of Tedego?

Chociażby Paktofonika, Ascetoholix, Eldo.... mogę wymienić więcej jeżeli chcesz.
 

waldi94

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Według mnie najlepszy jest Peja PiH i najnowsza płyta 52 Dębiec zmienili styl ale i tak są dobrzy
 

mariiox93

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Zgodze się z paktofoniką... Dzięki temu że Magik wyskoczył przez okno wiele osób dowiedziało się o HH
Ascetocholix? Fakt "Suczki" biją wszystko na głowe <ironia>
 

Pacific

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
2
O magiku ostry z peja nakrecili kawałek a pozatym jak ktos twierdzi że PFK nie jest jednym z filarów polskiego rapu to albo urodził się w 2000r i nie poznał polskiej kultury hh albo słucha hiphopolo to także wiecie..
 

mariiox93

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Są jak wielu innych :)
Ale to typowe podejście... Słucham PFK to jestem super znawca HH
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pfk ma tę zaletę, że... ich kawałki wchodzą ludziom spoza hhowego krętu.
Nie ma stękaniny, muzycznie - ubogo ale nie prostacko, przyzwoite, uniwersalne teksty (a nie o srodowisku hh, dla srodowiska hh).
Podobnie Kaliber - z tym, że u nich teksty wypadają, a dochodzi oryginalnosc i nietypowosc.

Dla przykładu:
PiH - stęka (ostatnio sie poprawia, ale ja ciągle nie mogę go słuchać), Molesta i Hemp Gru - teksty czesto "srodowiskowe", muzycznie - trochę postękujący, mało wyrazisci.
 

mariiox93

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Mi tam PIH wchodzi
Zawsze bardziej podobał mi się K44 Za konfrontacje

Moje zdanie jest takie
PFK jest składem który zapisał się w polskiej kulturze HH
Byli (mówie o pfk jako całości) bardzo dobrymi raperami... Ale nie wyprzedzali wtedy swoich kolegów po "fachu"
 
Do góry