Polacy na złość Putinowi - społecznościowa akcja w sieci

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 446
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
MacaN napisał:
Rosja oficjalnie nie prowadziła sankcji . Wymyśliła sobie że Polskie towary nie spełniają norm Rosyjskich. To samo Polska powinna zrobić. Wymyślić sobie normy który węgiel Rosyjski nie jest wstanie spełnić.
Fajnie, tylko, że Ty jako konsument będziesz za Polski węgiel płacił kilkadziesiąt % więcej.
Rosyjski węgiel jest tani dzięki braku kontroli węgla Rosyjskiego. Nikt nie kontroluje węgla Rosyjskiego. Mieszają węgiel dobry z byle jakim. Większość stanowili byle jaki węgiel Rosyjski. Ludzie kupują byle jaki węgiel który jest mało wydajny. Obecny rząd PSL i PO przyczynił się do zwiększenia ceny Polskiego węgla i tym sposobem pomógł Rosji. Kopalnie przynosiły zyski i nagle ich nie mają np Ostatnia kopalnia w Sosnowcu przynosiła zyski i nagle nie przynosi zysków a ta informacja była ukrywana nawet przed posłami. Dlaczego nagle są straty. PSL sposób fanatyczny prowadził nepotyzm administracji w kopalni i zwiększył administrację do absurdalnych poziomów. Dyrektorzy mają bardzo wysokie zarobki ale nie wiadomo ile dostają pieniędzy bo informacja jest tajna. Posłowie chcieli odkryć ile zarabiają dyrektorzy spółkach które kontroluje państwo nie udało się uzyskać informacji. Nie ma pieniędzy na inwestycję bo administracja i dyrektorzy zabierają pieniądze. Sosnowcu Kopalnia mogła pracować ale nie ma pieniędzy na inwestycje która pozwoli zyskać nowe złoża i jest to nie opłacalne. Zwykłe firmy planują otworzyć kopalnie i jest to opłacalne dla nich. Obecny rząd pomaga Rosji i poprzednie też pomogły. Zlikwidowano za rządów Buzka kopalnie przynoszące zyski np Zagłębiu kopalnie przynosiły zyski ale powodu Buzka zlikwidowano je. Tym sposobem zostawiono nie wiele kopalń i nie były wstanie dostarczyć brakującego węgla i tym sposobem pojawił innych krajów węgiel. Polska która sprzedawała węgiel do innych krajów teraz musi go sprowadzać. Zamiast zlikwidować kopalnie których dochodzi do wypadków i otworzyć kopalnie które przynosiły zyski a powodu decyzji politycznych zostały zlikwidowane. Czechom opłaca się wydobywać węgiel i poprosi też o zgodę Polskie władze by pozwoliły wydobywać węgiel po Polskiej stronie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że ten temat jest związany z jabłkami a nie z węglem
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
tyle że ten temat jest związany z jabłkami a nie z węglem
No to aby pokazac ze jestem antyPutinowcem grzecznie dzisiaj wypije pare butelek cydru z jablek, taki patriotyczny antyrosyjski gest.
Mam nadzieje ze Frasunek to poprze.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
No to aby pokazac ze jestem antyPutinowcem grzecznie dzisiaj wypije pare butelek cydru z jablek, taki patriotyczny antyrosyjski gest.
Chalnie to niezwykle antyrosyjski gest...
 
Do góry