Pokój na.... strychu

malpa999

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2009
Posty
54
Punkty reakcji
3
mam parterowy domek,niestety za mały dla mnie i moich braci. zacząłem się zastanawiać czy nie zrobić sobie swojego małego kącika na strychu. odremontować i git.
Ale.... jak to na strychu ładny burdelik :p i nie ma normalnej podłogi w sensie są same belki i tu rodzi się problem i moje pytanie. Jak zabrać się do robienia podłogi? czy ciężar który się utworzy na górze nie będzie miał jakiegoś wpływu na sufit na parterze typu pęknięcie itp?;/
 

luśka

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
hmmm:) na budownictwie się nie znam ale wydaje mi się że to zależy od projektu waszego domu, czy uwzględniał zagospodarowanie strychu? no i kwestia stropu, czy to stabilna konstrukcja która utrzyma to wszystko:) nie ma co się zastanawiać i wezwać fachowca, bo pokój na strychu to świetna sprawa, aż zazdroszczę:)
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Szczerze mówiąc znam pewną osobę, która niegdyś rozważała nad planem zagospodarowania strychu na poddaszu i udało jej się ten plan zrealizować. Na poddaszu utworzono dwa pokoje, oraz dość niewielki salon ze schodami, gdzie umieszczono kanapę wraz z telewizorem i półkę, mało tego zostało jeszcze miejsca do pola manewru. Jeżeli masz dość solidną podłogę na strychu, to obciążenie nie powinno wpływać negatywnie na konstrukcję budynku. Większość osób marzy o własnym kącie na poddaszu, więc nic wam nie pozostało jak oszacować koszta i zacząć działać.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Nim się zabierzesz za ten remont lepiej poszukaj fachowca, który rzuci okiem na Twój strych i da zielone światło dla wszelkich zmian - bo możesz namieszać w konstrukcji domu i będzie nieszczęście. Jeśli będzie można go zagospodarować, to wskakuj na fora budowlane i czytaj co i jak - porad dot. strychów jest tam mnóstwo. Pamiętaj, że latem na strychu jest najgoręcej w całym domu, a zimą może tam nieźle przymrozić. Weź to pod uwagę.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
oj zazdroszczę Ci! Jeśli tylko uda Ci się wyremontować pokoik na strychu to możesz stworzyć sobie swoje królestwo. Ja mam straszną słabość do pomieszczeń na poddaszu. Uwielbiam mieszkania ze skosami: mieszkania na poddaszu pracuj dzielnie bo warto chyba się wysiliś aby otrzymać coś na kształt jednego z pokoi z linka...

Trzymam kciuki :eek:k:
 
H

Haan

Guest
Mnie też się strasznie podobają zaaranżowane poddasza i strychy:) Mam sentyment, bo gdy byłam małaaaaaa i mieszkałam z babciąąąą..;) to niemal całe wakacje spędzałam w pokoiku na strychu właśnie:) Stąd też wiem, że przy remoncie strychu może wypaść wiele niespodziewanych rzeczy...dlatego popieram opinię któregoś z przedmówców, że najlepiej będzie po prostu wziąć do tego jakąś ekipę. Wiem, że pierwsze skojarzenie jest jedno - drogo;) Ale znam ekipę, która dostosowuje się do Twoich wymagań cenowych i tak dobiera materiały - mówię o nich. Polecam, może podpowiedzą Ci też jakieś ciekawe zagospodarowanie tego pomieszczenia:)
 
A

ann han

Guest
Ja również uwielbiam aranżacje na poddaszu. takie miejsca mają swój klimat i urok:) Jeśli chodzi o sprawy związane z remontem podłogi to nie bardzo jestem w stanie ci pomóc bo na budownictwie nie bardzo się znam. Ale jeśli chcesz mieć piękny pokój i potrzebujesz pomysłu jak go urządzić mogę ci polecić sklep dekoria.pl. Znajdziesz tam inspiracje do wystroju wnętrza, i możesz u nich kupić zasłony, narzuty i inne rzeczy, które sprawią, że w nowym pokoiku będziesz czuła się super;)
 
A

Alternative Trippin

Guest
Musisz najpierw zrobić wylewkę, a jeśli jest, to zająć się podłogą - czyli najprościej będzie, jeśli po prostu położysz panele. Jeśli natomiast chodzi o samo wnętrze Twojego pokoju na strychu, to dobrze by było, gdybyś po prostu nie kupował ciężkich mebli. Dobrze byłoby zainwestować w jakieś proste, lekkie mebelki, które byłyby zarazem designerskie i funkcjonalne. Zajrzyj na myin.pl - tam takie mają. Dobrze by było, gdybyś skonsultował się też z jakąś firmą, która zajmuje się architekturą - czy w ogóle można taki strych zaadaptować. Ale myślę, że pewnie można. :) powodzenia!
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Myślę, że w takich sytuacjach najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz się z jakimś profesjonalnym biurem projektowym, które zajmuje się nietypową aranżacją. Mogę polecić Ci n-design - oni na pewno Ci pomogą. Są bardzo dobrzy. Widziałem ich projekty i przyznam, że byłem w szoku widząc, co oni potrafią wyczarować. Naprawdę warto czasami zapytać specjalisty.
 

Zambia

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
A myślałeś nad podłogami laminowanymi? Są najładniejsze wizualnie, a przy tym najpraktyczniejsze. Stosunek ceny do jakości, co najważniejsze, wypada bardzo pozytywnie. Prezentują się o wiele bardziej elegancko niż parkiet, a przy tym nie są tak drogie jak podłogi czysto drewniane. Łatwo się je czyści, są trwałe i wygodne.
Co do producenta, to mogę z czystym sumieniem polecić firmę Alloc i jej produkty. Przejrzyj sobie wzory – jest dużo ładnych i ciekawych: http://www.alloc.pl
 

lorry

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
A czy te belki nadają miejscu jakiś klimat? Bo u mnie też tak jest, że kilka lat temu robiony był pokój na strychu i stare belki pozostały, zostały tylko wymalowane na ciemno brązowy kolor. Nadaje to miejscu dużo klimatu i nie wyobrażam sobie jakby było gdyby ich tam nie było;).
 
M

margarita_3

Guest
Gdybym miała strych w domu to również z chęcią zaaranżowałabym go na wnętrze mieszkalne. Sama idea skosów jest w gruncie rzeczy bardzo wymagająca ale za to efekty pracy mogą być rewelacyjne. No i zarówno meble drewniane dobrze się wkomponują w takie wnętrze, jak i meble plastikowe, szklane czy wykonane z innych materiałów. No ale najpierw faktycznie trzeba sprawdzić wytrzymałość podłogi - to jest element niezbędny przed podjęciem jakichkolwiek prac dlatego nie radziłabym zabierać sie do tego samemu.
 
Do góry