Pogawędki Informatyków i komputerowców

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, na które powołuje się PCWorld, korporacja Microsoft szykuje się do zwolnienia być może nawet 15 tys. miejsc pracy na całym świecie. Wiadomość ma zostać oficjalnie ogłoszona 15 stycznia.
Nawet firmy hardware'owe teraz masowo zwalniają, ludzie powoli zaczynają kupywać to co dobre a nie to co ktoś im narzuca :p

Nie wiem czy wiecie, ale Windows 7 będzie wydany w 20 różnych edycjach. W du*ach się poprzewracało!
Kasa ... :p Ludzie najpierw kupią tą najtańszą edycje, potem sie okaże że nie ma w niej połowy niezbędnych rzeczy, które są w innej i będą zmueszeni do kupienia drugiego systemu.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
To żeś dowalił teraz! A co systemu zmienić nie możesz?
Polecam konfigurację systemu, u mnie Vista działa super. Poczytaj o optymalizacji systemu.

xp nie poradzi sobie z taką konfiguracją... A nie chce linuxa czy innego Mac osa;]

Czyli najprawdopodobniej masz nieskonfigurowany system i do tego bez SP1. Z tego co wiem i zauważyłem wyeliminował on problemy z hibernacją.

Mam teraz sp2 beta, wyszła niedawno.

W takim razie wytłumacz mi logikę. Po co Ci taki userbar? I skoro wstydzisz się Visty to dlaczego nie chcesz mieć nic innego? Visty się wstydzisz, OK. Geforce'a też? Intela?

...
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
xp nie poradzi sobie z taką konfiguracją... A nie chce linuxa czy innego Mac osa;]
Vista także nie obsłuży 8Gb ramu. Dobra koniec tematu o Twoim komputerze bo się z każdą wypowiedzią pogrążasz.

---
Co do Vista, ja jestem super zadowolony. Płynnie szybko działa, stabilna. Kilka godzinek konfiguracji i rakieta :) Pozdrawiam.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No właśnie wiem, że Vista ma problemy z obsłużeniem większej ilości RAM-u.
Mam teraz sp2 beta, wyszła niedawno.
Więc problem musi leżeć w konfiguracji komputera. Jak to możliwe, że Vista tnie się na komputerze, który nie ma prawa się zaciąć?
To wszystko tłumaczy ;)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
1. Przedewszystkim jest zasobożerna (wymagania 1GB ram mówi samo za siebie ...
Nie przesadzaj z tym "zjadaniem" pamięci. Po co Ci pusty ram który nie jest w ogóle wykorzystywany? Windows Vista "ładuje" programy od razu po uruchomieniu systemu w ram, abyś nie musiał czekać na ich włączenie. Tak samo jest na Linuksie. W Viście wykorzystywana jest pamięć w zależności od potrzeb (zwalnia ram innemu oprogramowaniu - nie jest sztywno pobierana). Poczytaj sobie na temat usługi SuperFetch.

2.

Źródło : vbeta.pl, DVLabs Blog

A miała być przecie bezpieczniejsza ? o_O
To już pojęcie względne. Bezpieczeństwo zależy imo od samych użytkowników. Linuks w 100% bezpieczny?


3. Wszystkie efekty graficzne (Aero itp.) maja również potężne wymagania, podczas gdy na Linuxie przy kompie sprzed kilku lat można uzyskać o WIEEELE lepsze efekty.
Dowód ? :
http://pl.youtube.com/watch?v=6AnKS9px_Dk
http://www.wvista.pl/Interfejs-Aero.php
Faktycznie "potężne" te wymagania.

4. Sterowniki, na Viście wszystko pojedyńczo trzeba instalować (nie wspomne juz o tym ile starszych sterów nie działa). Natomiast na Linuxie stery do większości urządzeń mamy juz po zainstalowaniu systemu ;]
Odkąd pojawił się service pack 1 jest tak samo. Większość urządzeń jest bez problemu wykrywana, a ze znalezieniem odpowiedniego sterownika nie ma problemu. Tak samo jak z instalacją sterowników i aplikacji, które o dziwo działają lepiej na 64bitowych wersjach systemu.

5. Live CD - tu chyba nie trzeba wyjaśniać
Trzeba. Poproszę o wyjaśnienie.

7. CENA ... (ciekawe kto z was zapłacił za ten cudny system) :p
Ja zapłaciłem - 350 zł za wersję Premium z SP1 OEM to wcale nie jest tak dużo jak na system.


Na Vistę nigdy się nie przesiądę... Mam do niej uraz i choćby nie wiem ile w niej naprawili nikt mnie nie przekona do tego, żeby spróbować ją... Gdy wyjdzie 7-ka będzie trzeba przetestować i albo zostanie XP albo 7-ka...
Szkoda, bo po wyjściu SP1 wiele się zmieniło.

W7 build 7000 od kilku tygodni jest dostępny w "kiosku" do przetestowania przez 30 dni.

Vista także nie obsłuży 8Gb ramu.
64bitowa wersja jak najbardziej obsłuży.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Oj i tak będziecie drąży i drąży moje kochane pajacyki. Żal mi was, naprawdę, koń by się uśmiał:)<hahaha> Kocham tą zazdrośc zawiśni Polacy!!!! Dalej, pokazujcie swoją zazrośc :klaszcz: :D
W życiu nie będziecie mieli takiego kompa, biedacy;] Róbcie sobie za 1200 zł<lol2> Pozdro pajace;]
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A zawsze wydawało mi się, że nie chcesz chwalić się sprzętem, bo masz go dla siebie. Więc jak to się ma do tego, że my jesteśmy "biedacy" i Ci zazdrościmy? Uwierz, że nikt Ci tutaj sprzętu nie zazdrości, raczej współczuje głupoty. No nic, nie udało Ci się zaszpanować sprzętem, którego nie masz to teraz będziesz obracał kota ogonem ;)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
A zawsze wydawało mi się, że nie chcesz chwalić się sprzętem, bo masz go dla siebie. Więc jak to się ma do tego, że my jesteśmy "biedacy" i Ci zazdrościmy? Uwierz, że nikt Ci tutaj sprzętu nie zazdrości, raczej współczuje głupoty. No nic, nie udało Ci się zaszpanować sprzętem, którego nie masz to teraz będziesz obracał kota ogonem mruga.gif

Zazdrościsz, pozdro, nie wbijam już na te forum bo są tu tacy ciemniacy, że aż żal. Twoje ip, nie obsługuje ddr3, hahahahahahhahahahahahahhahahhahhhaaaaaaaaaahahahahahhahaa
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie, nie zazdroszczę, nawet nie chciałbym mieć takiego kompa. Po pierwsze, RAMy by mi nie działały, a po drugie zasilacz by mi poszedł w pizdu od razu przy takim obciążeniu ;) A nawet jeśli konfiguracja byłaby poprawna to i tak nie potrzebuję takiego mocnego komputera i szkoda by mi było na niego kasy. A skoro obsługuje DDR3 to nam to udowodnij, ja Ci podałem link do konkretnej strony, na której jest jasno pokazane, że Twoja karta obsługuje ddr2 800 mHz.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Logiczne jest, że jakbym chciał skłamać, to bym nie ustawiał, jeju no!!! Wstydzę się visty i dlatego ustawiłem... To najgorszy syf(nieuporządkowane menu, zawieszki, zacinanie się hibernacji itd)
Nookie, mam wymieniać dalej? co do pajacykow, sami widzicie, używam zdrobnień, i to nie jest złoślwie, tylko żartobliwe, a jak ktoś się nie zna, to co ja mogę poradzić, powiedzcie no! :klaszcz: ;)

Wstaw ten cholerny screen i niech skończy się to pierniczenie na 3 strony, a jak nie masz takiego zamiaru to skończ pier*olić jaki to masz sprzęt. Skoro nie chcesz dać screena to takiego sprzętu nie masz, proste i logiczne...
Tolerowałem twoje zachowanie przez pewien czas, bo zaczynałeś dobrze. Ale teraz jestem zmuszony dać Ci 20% za trolling i lepiej popraw się, bo poleci 7dni urlopu od forum.



Co do postów dotyczących Wiśty, to jako Linuxiarz muszę się nie zgodzić :p
[...]

Wiesz tylko zwykłych laików komputerowych odstrasza trochę instalacja po przez konsolę. Tak to linux śmiało może konkurować z Windowsem :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Dzieciak szpanuje kompem którego nie ma, żałosne. Każdy argument żałosny. Koniec tematu. Jeszcze jedna wypowiedź proxy92 na temat Twojego komputera i tydzień wolnego. Zgadzam się z Master6x6.
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Wiesz tylko zwykłych laików komputerowych odstrasza trochę instalacja po przez konsolę.
No wiesz, zawsze można pobierać z neta paczki deb, rpm, (to takie coś jak w windowsie installka exe.) albo robić tą samą czynność co w konsoli, tylko że, przez program z graficznym środowiskiem. A chyba przyznacie że samo wpisanie nazwy programu, jest o dużo wygodniejsze niż szukanie na necie installek :p
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Linuxa dużo razo instalowałem dla waszej świadomości.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Linuxa dużo razo instalowałem dla waszej świadomości.

A jak to się ma do naszej rozmowy?
Kit z kompem nie przeszedł to teraz będziesz się chwalił, że instalowałeś linuxa?
Może jeszcze instalowałeś oprogramowanie dla NASA ?
Skończ pierniczyć (czyt. off topować).
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ja miałem Ubuntu 7.10 bodajże, kilka razy korzystałem, jednak zostałem przy Vista, niedawno usunąłem linuxa.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ja korzystam z Mandriva 2008, ale szczerze mówiąc to ostatnio nie zaglądałem do niego. Jednak z Windowsem życie jest łatwiejsze :D
Ciekawe czy 09 mi pójdzie, czy nadal komputer spełnia wymagania :)
 
Do góry