Podwyzszona billirubina

Dorotaaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gostyń
Witam. Nie moglam nigdzie znalezc tematu pt. Zdrowie, wiec znalazlam temat: Ciaza- To gdyby ktos mi mial za zle, ze nie pisze na temat;/ . Ale dobra. No wiec, Juz pol roku temu moja mama stwierdzila, ze mam zolte palce, choc mnie wydaja sie normalne. Z nerwow udalam sie na pobieranie krwi( wynik na zoltaczke [Asat,Allat,Billirubina) Asat i Allat w normie, Billirubina nie. Jednak lekarz stwierdzil, ze wszystko jest ok. Po dwoch miesiacach mialam kolejne pobieranie krwi, ale juz bylo gorzej bo billirubina znacznie sie podwyzszyla. Bralam jakies tabletki Rapacholin C, gdyby jednak to byl woreczek zolciowy. Po kuracji tabletkami dzisiaj mialam trzeci raz pobierana krew. I jest coraz gorzej!. Jesli ktos sie na tym zna, niech pomoze, czy mam zoltaczke? czy woreczek, moze watrobe? :/ ide jutro do lekarza ale on pewnie i tak nic mi nie powie ciekawego albo przypisze jakies leki. A najlepsze jest to, ze mnie nic nie boli i wydaje mi sie ze jestem zdrowa, a jednak wciaz to holerstwo sie poglebia.

Piszcie co myslicie.

Pozdrawiam
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
bilirubina jest to produkt uboczny procesu rozpadu krwinek czerwonych w organizmie. Jeżeli jesj poziom jest za wysoki to znaczy, ze za szybko hemolizujesz czyli rozkładasz krew. To niestety może być żółtaczka, ale oczywiscie nie musi. Radziłabym zmienić lekarza skoro ten bagatelizuje sprawę. Powodzenia i napisz proszę jak coś sie wyjaśni. pa

p.s
poproś mamę, żeby obejrzała ci oczy. Jeśli tęczówka czy wogóle gałka oczna nie jest lekko żółtawa to to raczej nie jest to żółtaczka, ale i tak musisz iść do lekarza.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Do mądrych słów Doroti dodam - takiego pytania nie stawiaj na forum, bo tutaj nikt nie powie ci co ci jest. Tak, może to być żółtaczka, idx do dobrego lekarza i poproś o szczegółowe badania i porozmawiaj z nim. Tylko twój lekarz może odpowiedzieć na pytanie co ci jest.
 
Do góry