Płyty oryginalne

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Tak się zastanawiam, jak większość z was myśli, czy lepiej dać zarobić artystom i kupić płytę czy może lepiej i prościej wg was ściągnąć mp3 z internetu ? Jak sądzicie ?
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Jak coś mi się bardzo podoba to kupuję płytę nie tyle z szacunku do artysty co by mieć cały album, z książką w środku i w dobrej jakości. Ale jak jest jedna dwie piosenki co mi się na płycie podobają to ściągam mp3.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Jeżeli to mój ulubiony zespół, to bez zastanowienia idę do sklepu i kupuję każdą nową płytę - tak jest np. z Linkin Park.
A jeśli podoba mi się piosenka jedna, bo wpadła mi w ucho, a reszta jest przeciętna, to ja podziękuję, ściągam mp3. (;
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
haha jaka cisza w temacie:p

przyzwyczaiłem się do ściągania mp3 ale jak osłucham się z jakąś płytą to chce mieć ją materialnie. wtedy zamawiam. są artyści gdzie wiem, że jak będę miał za dużo pieniędzy to kupię dyskografię, czekam tylko na ten moment z kasą (za dużo to u mnie wcale nie znaczy dużo;p)
 

samanta23

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ja też staram się kupować oryginały, sporo jest płyt które po prostu chce mieć :) zwykle przy poważniejszych zakupach (ostatnio odkurzacz :)) na agito dorzucam sobie jedną czy dwie płytki, to już nie robi aż takiej różnicy, a za przesyłkę raz płacę.
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
A gdzie kupujecie płyty ? korzystacie ze sklepów internetowych czy raczej tradycyjne formy tzn. zakupy w empiku np ? :)
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
A kupował ktoś z was kiedyś w sklepach internetowych płyty ? Zastanawiam się czy jest taniej, niż normalnie
 

3trufla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
za siedmioma górami

rockgirl9045

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Moi rodzice mają oryginalne płyty (nie było wtedy Internetu) a ja mam tylko 2 oryginalne wygrane w konkursach radiowych Foo Fighters i Seethera. Resztę poprostu ściągam przez neta :D
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
Oryginalne płyty kupuje tylko jednego zespoły: Myslovitz. Takto korzystam z internetu :) np. z wrzuty. Szkoda mi kasy, aby tylko posłuchać pare razy kilka pisoenek.
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ze mną jest tak samo jak z wami ; )
Gdy szczególnie lubię jakiś zespół - to kupuję oryginalną płytkę. No ale jak chcę posłuchać jakiejś pojedynczej piosenki to wtedy ściągam.
Co do kupowania to nie próbowałam jeszcze zamawiać przez neta.
 

kropek3632

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Kuzyn to juz tak ma ze wsio musi miec orginalne gry muze itp ale jesio chodzi o mnie to raczej wole z neta w koncu po cos ten internet jest no nie ale jakby mnie urzekl jakis wykonawca i mial fajne kawalki to moze bym sie skusil zalezy tez od ceny :D:D
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Może sprawdzaliście jak to wygląda cenowo, czy tak samo jak sprzęt RTV/AGD płyty są tańsze przez sklepy internetowe niż normalnie ?
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Sprawdziłem i ceny są tylko nieco niższe, więc chyba najlepiej zamawiać płytę przy okazji, tzn np podczas zamawiania jakiejś mp3 czy innego sprzętu pokroju RTV/AGD przez internet
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Też powinienem wyrazić swoją opinię :) praktycznie jest podobna do waszych wypowiedzi na ten temat, też ściagam mp3 z internetu, jeżeli podoba mi się 1-2 piosenki z płyty danego wykonawcy, w przeciwnym wypadku kupuję
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Jeśli spodoba nam się jakaś jedna piosenka usłyszana w radiu, to bardziej opłaca nam się ją pobrać z internetu, ale jeżeli mamy jakiegoś muzycznego idola i kochamy jego piosenki, to możemy chyba wynagrodzić mu jego pracę i kupić krążek w muzycznym niż nielegalnie ściągać cały album przez internet.
 
Do góry