Płatności Allegro

Verona

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam. Nie wiedziałem gdzie to napisać wiec sorry :/

Jak kupuję coś na Allegro to zawsze "płatne przy odbiorze". To dla tego że na poczcie są straszne kolejki, i sporo drogi. Przelewu przez internet nie mogę zrobić, bo nie mogę się zalogować :( No ale mam konto dla nieletnich w banku WBK i kartę Visa. Czy opcja "Płatności Allegro" jest dobra dla mnie? Czy wystarczy że mam kartę i pin aby zapłacić? :p

Proszę o wytłumaczenie co do tego potrzebuje, i czy sama karta mi wystarczy :)

Pozdrawiam
 

Verona

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ale pytam sie Was :) Nie wiadomo ile musiał bym tam czekać, i nie zależy mi na jakieś fachowej odpowiedzi, tylko o proste wytłumaczenie.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Na odpowiedź od nich czekałem 1 dzień. Jasna i klarowna odpowiedź.
 

Verona

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
No tak, ale weź pod uwagę że mam konto dla nieletnich, co oznacza ze nie mam 18 lat, co jest wymagane na Allegro. Nie chcę mieć problemów z administracją, wiec wole się pytać kogoś innego :/

Kupuje z konta brata...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jak wygląda płatność allegro:
strona allegro przeniosi cie do strony logowania w twoim banku. wpisujesz haslo i login, na stronie juz masz wszystko wypełnione tak jak trzeba, tylko podajesz kod jednorazowy, klikasz ok i strona automatycznie cie wylogowuje.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
a PayPal na eBay też działa na tej samej zasadzie, com?
bo allegro mi się coraz częściej zaczyna nie podobać, nie jest już wcale tak tanio a jak zobaczyłam na eBayu, ze za niektóre markowe rzeczy z zagranicy są przesyłki za darmo, to normalnie szlag mnie trafił. czyli tan PayPal to jakby odpowiednik płatności allegro?
 

Liss

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
a PayPal na eBay też działa na tej samej zasadzie, com?
bo allegro mi się coraz częściej zaczyna nie podobać, nie jest już wcale tak tanio a jak zobaczyłam na eBayu, ze za niektóre markowe rzeczy z zagranicy są przesyłki za darmo, to normalnie szlag mnie trafił. czyli tan PayPal to jakby odpowiednik płatności allegro?

tak. paypal to taka forma platnosci, ktora dziala jak posrednik, zeby jak najmniej szczegolow na temat twojego kontoakart kredytowych szlo do osob z ktorymi robisz zakupy. 3 kliki i payPalem zaplacone. szybko i bezpiecznie przede wszystkim.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
hm.. to fajnie. a muszę mieć koniecznie kartę kredytową? nie mogę mieć zwykłej visa debetowej? w sumie założenie drugiej karty tylko że kredytowej nie jest problemem, ale jednak. jak na razie, bom cykor, poprosiłam 2 razy kolegę, zeby mi coś na eBayu kupił i spoko, ale jak widzę, to chyba jednak będę częstszym klientem eBaya i wolałabym już sama wszystko robić a nie tak jojczyć nad uchem koledze jakby chłopak nie miał co robić ;]
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
hm.. to fajnie. a muszę mieć koniecznie kartę kredytową? nie mogę mieć zwykłej visa debetowej? w sumie założenie drugiej karty tylko że kredytowej nie jest problemem, ale jednak. jak na razie, bom cykor, poprosiłam 2 razy kolegę, zeby mi coś na eBayu kupił i spoko, ale jak widzę, to chyba jednak będę częstszym klientem eBaya i wolałabym już sama wszystko robić a nie tak jojczyć nad uchem koledze jakby chłopak nie miał co robić ;]

Założenie takiej karty kredytowej nie jest uciążliwe a potem naprawdę się przydaje - czasem tylko trochę kusi do większych zakupów, hehe. Ja jestem bardzo zadowolona z tego rodzaju płatności przez paypal i (odpukać!) do tej pory nie miałam żadnych nieprzyjemności.
Tutaj podaję Ci link do spisu kart, których można używać w paypalu. spis kart Nie będziesz już musiała meczyć kolegów, staniesz się kobietą wyzwoloną;) Powodzenia!
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
świetny artykuł - dzięki :)
i nawet nie muszę sobie zakładać karty mimo że nie mam kredytowej ale w spisie tych, które można widnieje i moja, więc w ogóle cudnie i fantastycznie, nic nie muszę robić. zaraz sobie zakładam konto PayPal!

"BlueRain" napisał:
staniesz się kobietą wyzwoloną
bucheche no ba
tylko mam jedną dość sporą obawę - że mój portfel (czyt stan konta) na tym ucierpi, bo często tak było, że przeglądałam rzeczy na eBayu i strasznie mi się podobały ale powstrzymywało mnie przed kupnem tylko brak konta i to właśnie że nie chciałam męczyć kolegi za bardzo. a teraz? hulaj dusza! nie wiem, kto mnie powstrzyma a ja się szybko uzależniam od takich rzeczy - zwłaszcza jak wszystko idzie jak po maśle. cóż, trzeba będzie sie nauczyć troszkę samokontroli. postawię sobie zakaz wchodzenia na eBay przed opłaceniem wszystkich rachunków ;)
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
e bay jest fajny, do poki sie nie uzaleznisz od kupowania tych wzystkich rzeczy, ktore u nas sa jeszcze niedostepne:p. wszak to jest najwiekszy sklep, gdzie mozna kupic produkty z calego swiata.
 
Do góry