"Płacę z Allegro" O co chodzi?

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Mam 15 lat. Założyłem sobie konto "junior" na allegro. Teraz chciałbym móc kupować jakieś przedmioty. Schody zaczynają się przy płatności. Niestety nie mam IzzyKonta ani nic z tych rzeczy, więc nie mogę (tak mi się wydaje) płacić z góry. Zobaczyłem ostatnio opcję "Płacę z Allegro". Piszą tam tak:

Płacę z Allegro za zakupy

Jeśli jesteś Kupującym, w prosty i najwygodniejszy dla siebie sposób płać za zakupy: e-przelewem, przelewem bankowym, kartą kredytową, w oddziale banku lub na poczcie. Jeśli jesteś Sprzedającym, jednorazowo skonfiguruj ustawienia usługi i automatycznie odbieraj wpłaty od Kupujących.

Teraz mam pytanie. O co chodzi z tym "...w oddziale banku lub na poczcie."? Czy mogę jako niepełnoletni dać pani na poczcie albo w banku załóżmy 50zł za moja transakcję, podać numer konta docelowego i wszystko gra? Czy możliwe są inne formy płatności dostępne dla mnie? Jak tak, to jak to zrobić?

Proszę o pomoc. Jestem w tych sprawach zielony : )
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Do placenia takiego niepotrzebne jest place z allegro ;)

Jeżeli coś kupisz na allegro to dostajesz dane do przelewu (nr konta, imię i nazwisko, jakim tytułem itd.) i chcesz zapłacić z góry, a nie masz konta bankowego to idziesz na pocztę, prosisz o druczek do przelewu/wpłaty na konto. Wypełniasz go, oddajesz w okienku i dajesz pieniądze. Opłata za taki przelew to 2,5zł. Taki przelew idzie do 3 dni roboczych. Jeżeli chcesz, aby szedł do 24h to idziesz do banku i tam prosisz o druczek do wpłaty na konto.


O ile sprzedawca wyraża na to zgodę to możesz prosić o wysyłkę za pobraniem, przy czym to się nie opłaca przy małych tanich rzeczach, bo nie raz wychodzi taka paczka drożej niż sam towar :] A w dodatku to co możnaby wysłać listem za np. 5-6zł sprzedawca musi wysłać jako paczka pobraniowa za 13zł- oczywiście koszt ponosisz ty. Jak bierzesz za pobraniem, to płacisz przy odbiorze paczki listonoszowi/kurierowi.

a tutaj masz przykład jak uzupełnić druczek do wpłaty na konto bankowe ;)

druk_bank.jpg
 
K

kinga_sc

Guest
Ehh.
I ty masz 15 lat?
Dobra Płacę z Allegro nie jest raczej dla Ciebie.
Możesz płacić normalnie w placówce banku, np PKO, ING...
Lub na poczcie.
Tylko w przypadku tego drugiego poczta ma 7dni na realizacje przelewu.
Poza tym proponuję założyć konto w mBanku tam masz całkowicie za free.
W razie pytań PW.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ehh.
I ty masz 15 lat?
Dobra Płacę z Allegro nie jest raczej dla Ciebie.
Możesz płacić normalnie w placówce banku, np PKO, ING...
Lub na poczcie.
Tylko w przypadku tego drugiego poczta ma 7dni na realizacje przelewu.
Poza tym proponuję założyć konto w mBanku tam masz całkowicie za free.
W razie pytań PW.

ale zawsze jak robilem przelewy to bylo rowne 3 dni :)
 
K

kinga_sc

Guest
Z PP różnie bywa.
Jak zamierzasz robić częstsze zakupy na serwisach aukcyjnych, sklepach internetowych to naprawdę polecam konto w banku.
Pogadaj o tym z rodzicami.
 

MonaBra

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam 15 lat. Założyłem sobie konto "junior" na allegro. Teraz chciałbym móc kupować jakieś przedmioty. Schody zaczynają się przy płatności. Niestety nie mam IzzyKonta ani nic z tych rzeczy, więc nie mogę (tak mi się wydaje) płacić z góry. Zobaczyłem ostatnio opcję "Płacę z Allegro". Piszą tam tak:



Teraz mam pytanie. O co chodzi z tym "...w oddziale banku lub na poczcie."? Czy mogę jako niepełnoletni dać pani na poczcie albo w banku załóżmy 50zł za moja transakcję, podać numer konta docelowego i wszystko gra? Czy możliwe są inne formy płatności dostępne dla mnie? Jak tak, to jak to zrobić?

Proszę o pomoc. Jestem w tych sprawach zielony : )

Hej,

Możesz zapłacić z Płacę z Allegro. Nie masz konta, więc drukujesz gotowy druczek ze strony płatności idziesz na pocztę i wpłacasz. Nic nie musisz wypełniać, druk będzie wypełniony.

W zakładce Moje Allegro › Moje zakupy › Aukcje i Kup Teraz: Kupione po prawej stronie klikasz podlinkowane Płacę z Allegro. System przeniesie Cię do karty płatności gdzie będziesz miał wpisaną kwotę zapłaty, wybierzesz sposób przesyłki i kwotę za przesyłkę. Potem wybierasz Przelew bankowy, Zatwierdzasz i drukujesz druczek :)

Pozdrawiam MonaBra
 

pisarka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Nie polecam wpłacania pieniedzy na poczcie jeśli zależy Ci na szybkim zakonczeniu transakcji. Kupuje i sprzedaje na allegro, czasami przelew z poczty idzie 5 dni, klienci się denerwuja itd. Polecam wybieranie płatności przy odbiorze bo wtedy sprzedajacy od razu pakuje towar i wysyla. Nie musi czekac na przelew. Oczywiscie najlepiej by było założyc konto bankowe na siebie lub rodziców i placic poprzez Płace z Allegro, bardzo usprawnia to wszystkie transakcje. Pozdrawiam
 
K

kinga_sc

Guest
BB)
Masz co najmniej 3 wyjścia
- zapłacić poprzez "Płacę z Allegro" z konta rodziców
- załozyc e-konto rodzicom (przelewy za darmo)
- załozyc sobie izzy konto

W 2 i 3 przypadku skorzystaj
z PP mBanku

Masz pytania - napisz.
Chętnie pomogę.

:papa:
To do mnie?

Hej,

Możesz zapłacić z Płacę z Allegro. Nie masz konta, więc drukujesz gotowy druczek ze strony płatności idziesz na pocztę i wpłacasz. Nic nie musisz wypełniać, druk będzie wypełniony.

W zakładce Moje Allegro › Moje zakupy › Aukcje i Kup Teraz: Kupione po prawej stronie klikasz podlinkowane Płacę z Allegro. System przeniesie Cię do karty płatności gdzie będziesz miał wpisaną kwotę zapłaty, wybierzesz sposób przesyłki i kwotę za przesyłkę. Potem wybierasz Przelew bankowy, Zatwierdzasz i drukujesz druczek :)

Pozdrawiam MonaBra
Pamiętaj, że nie każdy sprzedawca udostępnia PA.
Dla nas są to tylko dodatkowe koszty.

Nie polecam wpłacania pieniedzy na poczcie jeśli zależy Ci na szybkim zakonczeniu transakcji. Kupuje i sprzedaje na allegro, czasami przelew z poczty idzie 5 dni, klienci się denerwuja itd. Polecam wybieranie płatności przy odbiorze bo wtedy sprzedajacy od razu pakuje towar i wysyla. Nie musi czekac na przelew. Oczywiscie najlepiej by było założyc konto bankowe na siebie lub rodziców i placic poprzez Płace z Allegro, bardzo usprawnia to wszystkie transakcje. Pozdrawiam
Wiadomo PP ma swoje widzimisię.
Ile transakcji przeprowadziłeś na allegro?
Mam na myśli sprzedaż.
Ja w płatności przy odbiorze widzę same minusy:
- droga zabawa
- możliwość nieodebrania przesyłki
- narażenie na dodatkowe koszty
- długie oczekiwanie na przesyłkę
- zarówno długie na kasę
itd
 
K

kinga_sc

Guest
BB)

Najlepiej założyc e-konto w mBanku
i mieć przelewy za darmo.
Przecież prawie kazdy sprzedawca
ma to konto i wtedy przelew to kilka minut

:papa:
Czytałaś mój wcześniejszy post?
Tak, to przeczytaj jeszcze raz.

EDIT: ok już widzę niebieską strzałeczkę.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
O jezu, z allegro to ja już szczerze powiedziawszy zrezygnowałem. Oni mają strasznie zawiły i skomplikowany system tych wszystkich rozliczeń i aukcji. Także wolałem sobie tego całego zamieszania wokół zakupów przez internet zaoszczędzić. Już lepiej korzystać ze sklepów internetowych, albo np. z dobij.to - przynajmniej jest taniej niż na allegro.
 
K

kinga_sc

Guest
O jezu, z allegro to ja już szczerze powiedziawszy zrezygnowałem. Oni mają strasznie zawiły i skomplikowany system tych wszystkich rozliczeń i aukcji. Także wolałem sobie tego całego zamieszania wokół zakupów przez internet zaoszczędzić. Już lepiej korzystać ze sklepów internetowych, albo np. z dobij.to - przynajmniej jest taniej niż na allegro.
Jakoś mało ciekawy serwis.
Allegro milion razy lepsze.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
O jezu, z allegro to ja już szczerze powiedziawszy zrezygnowałem. Oni mają strasznie zawiły i skomplikowany system tych wszystkich rozliczeń i aukcji. Także wolałem sobie tego całego zamieszania wokół zakupów przez internet zaoszczędzić. Już lepiej korzystać ze sklepów internetowych, albo np. z dobij.to - przynajmniej jest taniej niż na allegro.
Wątpię. Kontraktowa kurtka M-65 ACU UCP w sklepie internetowym bywa rzadko, a jak coś to około 400 - 450 PLN. Ja swoją wyrwałem na Allegro za 249 z przesyłką. Dodatkowo trafiłem na gościa co przesłał mi ją w 2 dni po przelewie. Sklepy realizują różnie. Mój rekord to jeden miesiąc i jeszcze dostałem zły rozmiar. Wolę Allegro.
 
K

kinga_sc

Guest
Poza tym za każde podbicie płacisz, co jest chore.
I jest strasznie ograniczony asortyment.
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Mnie też to podbij nie kręci, wogóle nie przepadam za aukcjami, wolę kiedy jest klarownie, jasno i łatwo. Jeśli korzystam z allegro to najczesciej z kup teraz, albo całkiem innych serwisów, najlepiej takich darmowych jak sprzedajemy.pl, zwłaszcza jeśli chodzi o wystawienie do sprzedaży rzeczy.
 
Do góry