Pis wyprzedzi PO?

Wercyngetoryks

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
39
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stolica kraju Polska
Ja jestem bardziej ciekaw, czy lewica przejmie władzę w Polsce, czy nadal będziemy popierać POPiS'y między złem, a złem mniejszym
Cały czas państwo trafia w ręce partii, która nie podejmuje żadnych realnych działań, a partii, która powoduje realne szkody
Napieral i lewica to też nie zbyt dobra opcja....

To co ja zrobię niedługo, gdy już dostanę przywilej oddania mojego głosu ?
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Jaka roznica czy rzadzi frakcja socjalistow z PO, PiS czy LSD ?
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Dla PiS byłoby lepiej gdyby w kolejnych wyborach minimalnie zwyciężyło PO. Dzięki temu po wybuchu afery euro 2012 będą mogli liczyć na samodzielne rządy. :p
 
Dołączył
5 Lipiec 2011
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Witam . Zgodzę się z Scipio . PO może nawet celowo oddać wybory , gdy PiS zwycięży wtedy cały problem z tym śmiesznym ustawionym Euro spadnie na barki PiS . Jestem neutralny jeśli chodzi o partie rządzące . Najważniejsze jest dobro kraju , inwestycje w młodzież , czy np we mnie . Nauka to podstawa w dzisiejszych czasach , nie dajmy się ogłupić mediom . Demokracja , wola ludu , he .. przestałem w to wierzyć . Teraz decyduje ten kto ma konto na kajmanach ;] Wielu rodaków nie wyobraża sobie jakie pieniądze co dzień przechodzą przez łapy polityków . Inne państwa europy chwalą polaków za to co osiągnęli po wojnie , no to teraz zapytam , co takiego właśnie zrobiliśmy ? Pojechaliśmy na wojnę do afganistanu super osiągnięcie :) rozumiem , dobudowa kraju po upadku , ale nie mamy się czym pochwalić na wysokim poziomie jest kultura w kraju , dobrze , lecz gdzie pieniądze na drogi ? gdzie pieniądze na rozwój uczelni , wszyscy chcemy żeby żyło nam się lepiej , ale nikt z tym nic nie robi . Przepraszam że odbiegłem od tematu .
Chciałem podkreślić że mam lat osiemnaście i interesuje się losami mojego kraju . To jest NASZ KRAJ my mamy prawo głosu !
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Niema znaczenie która partia sejmowa jest przy władzy to ci sami ludzie a w tych wyborach wygrają ludzie z PO choć mogą przejść do innej partii lub zmienić nazwę kiedy ta się skompromituje jak w latach 80
 
Dołączył
5 Lipiec 2011
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Wejdzie PiS obniży o jeden procent podatek potem wejdzie liberalne PO i podwyższy podatek a potem nazwie to reformom, wielka mi zmiana.

He . Wejdzie PiS obniży podatek :) potem niestety już PO nigdy nie dojdzie do władzy . Dziekuje za uwage :)
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam . Zgodzę się z Scipio . PO może nawet celowo oddać wybory , gdy PiS zwycięży wtedy cały problem z tym śmiesznym ustawionym Euro spadnie na barki PiS .

Euro to pół biedy, jakoś ten miesiąc zleci, potem cała Europa zapomni bo już w sierpniu odbędą się mega nowoczesne i wypasione Igrzyska w Londynie :p

Bardziej martwiłbym się o problemy gospodarcze jakie pojawią się za kilka lat jako owoc tych 4 lat bez żadnej realnej reformy. wtedy zapewne ekipa Donalda chciałaby być jak najdalej od kraju. Ale póki co nie widzę szans by PO oddała władzę, Tusk jest gotów przyjąć do partii każdego, nawet Macierewicza gdyby tylko ten wyraził taką chęć zgodnie z zasadą, że każda znana postać więcej = kolejne głosy dla jego partii.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Wejdzie PiS obniży o jeden procent podatek potem wejdzie liberalne PO i podwyższy podatek a potem nazwie to reformom, wielka mi zmiana.

He . Wejdzie PiS obniży podatek :) potem niestety już PO nigdy nie dojdzie do władzy . Dziekuje za uwage :)
Partia może nie, ludzie z partii na pewno, takie partie władzy potrzebują kłótni między sobą bo inaczej ludzie zorientowali by się że nie różnią się w większym stopniu a co za tym idzie zorientowali by się że rozkradają i marnują dużą części budżetu że bezprawnie rabują nas na dużą części tego co wytwarzamy i tym co obracamy.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Szczerze mówiąc życzę im wszystkim jak najmniejszego poparcia.
 
Dołączył
5 Lipiec 2011
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Partia może nie, ludzie z partii na pewno, takie partie władzy potrzebują kłótni między sobą bo inaczej ludzie zorientowali by się że nie różnią się w większym stopniu a co za tym idzie zorientowali by się że rozkradają i marnują dużą części budżetu że bezprawnie rabują nas na dużą części tego co wytwarzamy i tym co obracamy.


t dlatego w Polsce powinna być jedna partia , złożona z najlepszych uczonych .
 
T

TheWojtaSZ

Guest
Chciałbym aby tak się stało, ale żeby wybory wygrało SLD albo Janusz Korwin - Mikke. Za Kwaśniewskiego wszystko było okej i ludziom żyło się co raz lepiej.
 
Dołączył
5 Lipiec 2011
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa
He .. wydaje ci się . Teraz jest więcej niezależnych mediów , wszystko wychodzi na wierzch , moim zdaniem , kłopoty polski zaczęły się po obaleniu rządu Olszewskiego .
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A mi się marzy rząd ekspercki, ponad partyjny.
Taka propozycję postulował niedawno PiS i osobiście bardzo mi się ona podoba. wymaga ona jednak czegoś co jest praktycznie arealne w obliczu aktualnej sytuacji na scenie politycznej - kompromisu wszystkich partii posiadających reprezentację w parlamencie. Do tego dochodzi jeszcze żądza władzy Platformy, która aby oddać z własnej woli władzę musiałaby naprawdę być pod ścianą (przykładowo wyniki wyborów musiałby być bardzo zbliżone między wszystkimi partiami, np:. PO 35%, PiS 31%, SLD 22% itp.).

Wtedy może rząd ekspercki miałby jakieś szanse na zaistnienie, wtedy może w końcu byłoby jak należy jeśli chodzi o teki ministerialne tzn.:
minister obrony ---> emerytowany wojskowy z wysokim stopniem (a nie tak jak teraz psychiatra zwierząt...)
minister zdrowia ---> lekarz
minister edukacji ---> nauczyciel z dużym stażem
minister spraw zagranicznych ----> były wielokrotny ambasador, biegle porozumiewający się w kilku językach
i tak dalej

Ale szanse są nikłe
 
Do góry