Piesek do domu, jaki ?

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tematów takich byłapewnie masa. Ale...
Tak jak każdy zresztą od zawsze chciałem mieć psa, który mógł by mieszkać w domu , (nie takeigo żeby go wywalić na zewnątrz do budy).
Wiem że chce szczenie. Pieski pokroju Beagle, są bardzo ładne no i drogie niestety.
Myślałem o Labradorze ale duży pies musi dużo jeść. :/
Poradzcie jaki piesek jest dobry, do domu z dwulatkiem!
Łagody, KRÓTKOWŁOSY, średniej wielkości, takiego chciałbym mieć.
Co (nie co tylko kogo;)) wybrać:D
 

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja i tak polecam Labka. Jak się jemu gotuje to wychodzi taniej i wcale tak dużo nie je jak się wydaje. co prawda gdyby mogł to by jadł wszystko co popadnie. Jezeli chcesz taniego i małego psa to polecam jamnika, a najlepiej burka ze schorniska można pryznajmnije jakiegos psiaka uszcześliwic :]
 

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
wszędzie gdzie czytałem piszą że labradory bez rodowodu nie są juz tak przyjazne jak te z papierami.
że sa agresywne , i nie mają cech Labradora.
A ja nie ma 1000 zł od teraz na psa.
Lubie wszystkie psy ale jednak jamnik (z mojego doświadczenia wiem) jest trochę zbyt zadziorny, a nie oddam go jak mi sie znudzi, albo zacznie sprawiać problemy, nie?
Czy naprawde nie jest mądrze kupować Labradora bez rodowodu?
I czy dla Labradorka trzeba prowadzić oddzielną kuchnie czy może jadać prawie to co ludzie?

a lepiej kupić już "wychowanego" psa czy szczenie?

fajnie, po odpowiedzianych pytaniach zostało 10 piesków z których najlepszy wydaje mi się Beagle,
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
ja też była bym za labradorem to bardzo rodzinny piesek. Ale nie kupuj zadnej rasy psa mysliwskiego bo takie tylko mecza sie w domu. No kundelki tez sa kochane ;)
 

Flustracja

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mam w domu bokserke. Pieski te nie są drogie, a są wspaniałe. Od dziecka w moim domu były psy tej rasy, sa wspaniałymi towarzyszami i kochają dzieci. Są milutkie i czasem wydają się ciamajdowate ale potrafią bronić swojego właściciela. Pieski te są bardzo energiczne, ale jeśli będą miały zapewnione długie spacery idelnie nadają się do mieszkania. Możesz też pojechać do schroniska jest tam mnóstwo kochanych psiaków,a ich opiekunowie znają je i napewno pomogą w wyborze idealnego przyjaciela. Wiem z doświadczenia, że takie zwierzaki potrafią odwdzięczyć się za dobre serce, ciepły kąt i pełną miskę masą miłości.
 

Flustracja

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
bokser , nie będzie czasem agresywny dla dzieci?
Przeciwnie! Boksery to psy kochające dzieci!!! Proponuje, zebys wszedł na jakąś stronę poświęconą tej rasie tam dowiesz się trochę więcej i przekonasz się, że to idealny pies dla rodziny. :eek:k:
 

ON-ka

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląskie
Rodowód jest gwarancją ( a przynajmniej powinien być) eksterieru (wygląd) i charakteru (psychika) psa. A za to się płaci. Dlatego u wszystkich ras psów użytkowych przeprowadza się testy psychiczne. (róznie to wygląda w zależności od rasy). Dopiero po pozytywnym zaliczeniu pies może zostać reproduktorem a suka suką hodowlaną. Oczywiście muszą się jeszcze dobrze zaprezentować na wystawach.
Ale nie ma reguły, że kupując psa z papierami będzie ideałem dla dziecka i domowników. Wszystko zależy od Waszych "zdolności" dogadania się z psem. Są ludzie u których największe (z założenia) agresory chodzą jak w zegarku i są cielaczkami do innych ludzi i zwierzat, a są ludzie którzy nie umieją sobie poradzić z najmniejszymi bimbusiami. To jak się ten pies będzie w przyszłości zachowywał zależy od Ciebie.
Boksery są dobrymi, rodzinnymi psami ale przy małym dziecku nawet najbardziej niewinna zabawa z dużym psem może sie niewesoło skończyć, więc przy wyborze psa powinieneś kierować się też jego masą .
 

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tak, masa psa jest tu głównym warunkiem, wyboru psa.
Szukałem w internecie schronisk z moich okolic.
I myśle, że jeśli zabrałbym szczenie z schroniska, mogłoby to dać tyle radości temu szczeniakowi co i mi.
W końcu takiego kundelka, też można "wychować" na porządnego członka rodziny :D
 

Flustracja

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Tak, masa psa jest tu głównym warunkiem, wyboru psa.
Szukałem w internecie schronisk z moich okolic.
I myśle, że jeśli zabrałbym szczenie z schroniska, mogłoby to dać tyle radości temu szczeniakowi co i mi.
W końcu takiego kundelka, też można "wychować" na porządnego członka rodziny :D
Boksery są psami, z którymi wychowują sie dzici sama sie z takim wychowywałam, ale popieram twój wybór adocji pieska ze schroniska. Być może uratujesz mu życie, a napewno cała twoja rodzina będzie miała wspaniałego przyjaciela:). Trzymam kciuki.

wszędzie gdzie czytałem piszą że labradory bez rodowodu nie są juz tak przyjazne jak te z papierami.
że sa agresywne , i nie mają cech Labradora.
A ja nie ma 1000 zł od teraz na psa.
Lubie wszystkie psy ale jednak jamnik (z mojego doświadczenia wiem) jest trochę zbyt zadziorny, a nie oddam go jak mi sie znudzi, albo zacznie sprawiać problemy, nie?
Czy naprawde nie jest mądrze kupować Labradora bez rodowodu?
I czy dla Labradorka trzeba prowadzić oddzielną kuchnie czy może jadać prawie to co ludzie?

a lepiej kupić już "wychowanego" psa czy szczenie?

fajnie, po odpowiedzianych pytaniach zostało 10 piesków z których najlepszy wydaje mi się Beagle,
Nie karm pieska tym co jesz sam. Nie ma to znaczenia czy bedziesz miał pieska rasowego, czy kundelka. Zwierzeta mają zupełnie inny organizm niż ludzie i to co dla ciebie jest dobre psu może bardzo zaszkodzić. Odradzam też pokarmy pedigree i chappi chyba, że niemieckie. Te produkowane w Polsce przez Master food niestety nie są dobrej jakości.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
ja mam pekińczyka, ale jest agresywny :D :D :D
Reszte norm mógłby spełniac, mały, ładny nieduzo je (Mój jest wybredny <_< )
 

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
a czy żeby odebrać psa ze schroniska to trzeba mieć ukończone 18 lat?
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja mam beagla! :D
Boże jaki to słodki piesek i kochany.. naprawde polecam wcale nie jest agresywny nie raz tarmosza go dzieci mojej cioci, a on za nimi biega,bawi sie z nimi... strasznie pocieszny nie tylko jako szczeniak.. czasem mysle ze ten pies to take wieczne szczenie-tak sie zachowuje(bo ja swojego mam juz 6 latek)..
 

Flustracja

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
a czy żeby odebrać psa ze schroniska to trzeba mieć ukończone 18 lat?
W amłych, prywatnych schroniskach różnie to bywa, ale zgodnie z prawem i we wszystkich państwowych oraz wiekszych schroniskach lub tych, które są prowadzone przez odpowiedzialnymch ludzi trzeba mieć ukończone 18 lat, aby adoptować jakiekolwiek zwierze.
 

Flustracja

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
no to "malutki" problem:/
jeśli nie masz ukończonych 18 lat niestety nie będziesz mógł sam adoptować pieska, ale jeśli twoji rodzice są zdecydowani na kupno psa nie powinieneś mieś z tym problemu. Wystarczy, że poprosisz ich, aby pojechali z tpobą. Najlepiej, gdy cała rodzina jedzie, bo wtedy nałatwiej jest wybrać odpowiednigo towarzysza.
 

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
a kupić na jakiś targach czy giełdzie pieska sam będe mógł?
tu chodzi o niespodzianke
 
Do góry