Pierwszy raz Zabezpieczenia- Jakie?

kasiastawbery

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Jak się Najlepiej zabezpieczyć przed pierwszym razem.?




---------------------
OkRuTny ŚwiAt...OkrUtNa RzecZywiStośĆ
 

Attachments

  • images.jpeg
    images.jpeg
    3 KB · Wyświetleń: 45

strawberry1800

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
moze byc prezerwatywa ale jak bedzie juz prawie ku wytrusku to najlepiej jak z ciebie juz wyjdzie. oczywiscie tabletki anty ale ona dzialaja na 100% dopiero po 3 mies uzywania.
 

Egoistka21

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
.północny wschód.
że co?? dopiero po 3 miesiącach? bzdura.
na pierwszy raz, to zależy. jeżeli masz stałego partnera i nie masz 16 czy 17 lat to może tabletki to niegłupi pomysł. a jesli nie chcesz faszerować sie hormonami to może prezerwatywa i jakieś globulki.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
oczywiscie tabletki anty ale ona dzialaja na 100% dopiero po 3 mies uzywania.
ohoho widze ze ktos tu jest zle doinformowany i bzdury wypisuje...dla sprostowania tabletki antykoncepcyjne dzialaja od 1 tabletki ktora sie powinno przyjac pierwszego dnia krwawienia... co do zastosowania antykoncepcji,wydaje mi sie ze najlepsze na pierwszy raz bedzie prezerwatywa + globulki...
 

myszka_90

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce
Też pierwsze słyszę, ze po 3miesiącach. Jak się bierze tab w pierwszy dzień okresu to się jest na drugi dzień już zabezpieczonym.
Tak jak poprzedniczki-prezerwatywa, globulki lub tab. Możesz zawsze połączyć 2metody-większa pewność:).
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
mi gin wyraźnie powiedział, że pigułki działają od pierwszej.
a co do pierwszego razu- ja globulek nie polecam-sama miałam przy moim pierwszym razie i uważam, że to paskudztwo- jak już taka globulka się rozpuści to robi się okropnie mokro. zdecydowanie za mokro. blee...
radziłabym gumki albo tabsy.
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
gumki, jeśli to 1.raz chłopaka to on też w trakcie tego może odczuwać 'ból'
 

strawberry1800

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
prosze nie kłócic sie ze mne tez nie bylam przekonana ale moja kolezanka ktora ma 20 lat mi tak powiedziala nie uwierzylam jej ale gdy poszlam do gina to rzeczywiscie lekarz to potwierdzil.chodzi o to ze prawda jeststes zabezpieczona po 1 ale nie 100% !!!!!!!!! madrale to sobie jeszcze przeczytajcie w necie! nie chce nic mowic ale moja sistra po mies uzywania tabletek cilest zaszla w ciaze!a brala je regularnie! ja biore cilest od 2 lat .a mam 19 lat.pozdro ja to pisze dla waszego dobra a nie dla sciem!

bo po 3 mies twoj facet moze sie w ciebie spuszczac ile chce a po 1 mies jest pewne ryzyko i dodatkowo prosze uzywac kondomow. serio!
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
jeju :mruga: , rok biorę i póki co zdarzało się że wzięłam parę godzin za późno, to niczego się nie doczekałam :/

najlepiej używajcie tabletek, gumek, globulek, kalendarzyka i temperaturę jeszcze mierzcie to będziecie spokojne

chcę przypomnieć że niektóre leki oraz nawet za dużo Wit. c może osłabiać działanie, i zaszła w ciążę może dlatego a nie z powodu nieskuteczności tabletek
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
taa... ciekawe.... mi GINEKOLOG powiedział, że od pierwszej będę zabezpieczona i tak też napisane jest w ulotce. no i jakoś od kiedy biorę tabletki nie stosuję żadnego dodatkowego zabezpieczenia a kocham się bardzo często z moim chłopakiem i jakoś w ciąży nie jestem, mimo, że nie skończyłam jeszcze 3-go blistra.

ale moja kolezanka ktora ma 20 lat mi tak powiedziala
a to, że ma 20 lat ma jakieś znaczenie?? ja mam nieco więcej i jest tu sporo starszych osób jakby co.

osobiście nie znam nikogo, kto wpadłby stosując antykoncepcję hormonalną, a sporo moich koleżanek bierze tabletki bądź używa plastry.

najlepiej używajcie tabletek, gumek, globulek, kalendarzyka i temperaturę jeszcze mierzcie to będziecie spokojne
mam lepszy pomysł- nie uprawiajcie seksu!!
ee, ja zostanę przy moich pigułkach ;)
 

oneblue114

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Polska
najlepiej brać pigułki...ale prezerwatywy+globulki powinno wystarczyć
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
prosze nie kłócic sie ze mne tez nie bylam przekonana ale moja kolezanka ktora ma 20 lat mi tak powiedziala nie uwierzylam jej ale gdy poszlam do gina to rzeczywiscie lekarz to potwierdzil.chodzi o to ze prawda jeststes zabezpieczona po 1 ale nie 100% !!!!!!!!! madrale to sobie jeszcze przeczytajcie w necie!
prosze przestan wciskac ciemnoty!a wiesz dzecko,ze antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia??ohoho uczmy sie z
to w ogole bedziemy wiedzialy wiecej niz z ksiazek...
nie chce nic mowic ale moja sistra po mies uzywania tabletek cilest zaszla w ciaze!a brala je regularnie!
taa wlasnie widac jak brala regularnie
ja biore cilest od 2 lat .a mam 19 lat.pozdro ja to pisze dla waszego dobra a nie dla sciem!
pozwol slonce, ze my ocenimy co jest dla nas dobre i jakie informacje sa nam przydatne!
bo po 3 mies twoj facet moze sie w ciebie spuszczac ile chce a po 1 mies jest pewne ryzyko i dodatkowo prosze uzywac kondomow. serio!
aaa nie no tak ty wiesz lepiej, jakosc mialam pelny stosunek w dzien wziecia 1 tabletki i co w ciazy nie jestem! serio :D
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
na 1 raz polecam tabletki :) nie bedziecie zestresowani czy wam cos nie peknie ;p nie zsunie sie itp :) po prostu bedziecie sie rozkoszowac chwila :)
 

kasiula16

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
UK
Na pierwszy raz polecam tabletki i gumke....

strawberry1800
a co do tych 3 miesiecy, po ktorych rzekomo antykoncepcja ma zadzialac.. kto Ci takich bzdur nagadal???Jesli to ginekolog to go lepiej zmien, a najlepiej to poczytaj troche ulotke, ktora jest dolaczona do kazdego opakowania pigulek...
Tak w ogole to nie ma 100% pewnosci :p nie zaleznie czy zaczynasz wspolzycie zaraz po pierwszej tabletce czy tez po 3 miesiacach brania, ryzyko zawsze bedzie... Poczytaj na necie :p
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Te 0.02% ryzyka na ulotkach wynika zawsze z przyjętej możliwości błędu w przyjmowaniu, skuteczność jest 100% - to tak jakbyś była w ciąży i zaszła w ciążę drugi raz, naturalnie niewykonalne.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Jak na pierwszy raz to proponuję prezerwatywę, myślę że powinna wystarczyć. Ja sama to zastosowałam na pierwszy raz a raczej zastosowaliśmy i jakoś nic się nie stało, nie pękła ani się nie zsunęła nic z tych rzeczy. Ale jeśli chcesz czuć sie pewniej to możesz oczywiście dołączyć do tego jeszcze tabletki tyle tylko że musisz się liczyć z tym że już przez jakiś czas musiałabyś je brać bo z hormonami nie ma zabawy
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
ja podczas swojego pierwszego razu stosowalam prezerwatywe oraz moj chlopak wyszedł przed wytryskiem
 
Do góry