Pierwszy biznes

adrianooo:)

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie. Mam 20 lat i chcialem zacząć przygodę z pierwszym biznesem. Chciałem sprzedawać tylko na allegro.pl i mam do Was pytanie. Jak zarejstrować ta działalność? Czytałem na internecie poradniki ale czarna magia. Może doradzicie mi co i jak zacząć. Dodam że bedzie to firma jednoosobowa. Chcialem sprzedawać małe części elektroniki lub części do aut.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Witaj,
Według mnie, musisz normalnie zarejestrować na siebie działalność gospodarczą. Wtedy będziesz mógł sprzedawać przedmioty na Allegro jako sklep. Pytanie tylko, czy warto poświęcać tyle kasy i czasu na działalność. Może spróbuj na początek sprzedać kilka rzeczy i zobacz jak na tym zarobisz. Potem przekalkuluj sobie, ile średnio miesięcznie zyskasz po odliczeniu opłat urzędowych (ZUS i podatek). Jeśli będziesz zadowolony z zysków- to zakładaj swoją firmę.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Możesz założyć jednoosobową DG. Wtedy ma się chyba niższe stawki za zus. Zresztą dla każdej nowej firmy płaci się przez dwa lata tylko 30% ZUSu. Generalnie najlepiej iść do miejscowego urzędu i tam Ci wszystko "kompetentne" panie powiedzą :wink:
 

oracze

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jeśli nadal masz pytania odnośnie zakładania działalności to zapraszam do kontaktu ze mną chętnie pomoge....
 

AnaM.

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem, że od razu powinieneś zainwestować w porządny, indywidualny szablon allegro, bo te "zwyczajne" strony się już ludziom przejadły i nie robią na nich wrażenia. Też sprzedaję na allegro, ale ciuchy i jak zmieniłam wygląd strony na bardziej profesjonalny, to automatycznie zwiększyła mi się liczba klientów:) Więc to działa. W necie funkcjonują bezpłatne szablony, ale według mnie są do niczego, bo wszystkie do siebie podobne ;/ Lepsze są takie wykonane na zamówienie i dobrane do branży. Ja robiłam taki i jestem zadowolona z efektów. Mogę Ci polecić  firmę http://www.skutecznyweb.pl, która mój szablon wykonała, bo dużo nie wzięli a efekt końcowy świetny.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Kupiłaś za kilka stówek szablon, ale hosting jest, powiadasz, darmowy. :-D LOL
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Hmm, zgadzam się co do wyglądu aukcji prezentującej ciuchy. Jestem kobietą a więc szybiej kupię rzecz jak jest ładnie "podana". Nie wiem jednak czy części elektroniczne potrzebują profesjonalnego super szablonu. Bo czy mężczyźni zwracają uwagę na otoczkę wizualną rzeczy którą chcą kupić?
 

MatyldaK

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wszytscy zwracają uwage na estetykę, to chyba jasne. Jedni mają mniejsze, drudzy większe jej wyczucie. Zresztą o gustach nnie powinno się dyskutować, bo to zbyt długa rozmowa by była i oczywiscie nie prowadząca do niczego konstruktywnego. Kto w dzisiejszych czasach sam z własnej nieprzymuszonej woli chce mieć np. brzydką stronkę www albo logo? No chyba nikt.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Jasne, że nikt nie chce mieć nieestetycznie wyglądającej aukcjI czy strony. Ale trzeba pamiętać też o tym, że dla mężczyzn w pierwszej kolejności liczy się chyba informacja a potem dopiero jak witryna www wygląda. Może się mylę dlatego też, przydałaby się w tym temacie opinia faceta:) Dlatego zadam pytanie do Panów- Na co zwracacie uwagę przeglądając aukcje/strony?
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
oj, przecież to mężczyźni są wzrokowcami:p A jak wiadomo kobieta musi mieć wszystko przejrzyście pokazane, żeby bez trudu odnalazła wszystkie potrzebne informacje ;) w dzisiejszych czasach przy tak ogromnej konkurencji nie można już sobie pozwolić na kiepską stronę internetową czy brak logo, bo nie przebijemy się z naszym produktem wśród setek tysięcy innych!
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
W sumie też prawda:) Nie ukrywajmy także, w akcjach bardzo istotne są zdjęcia sprzedawanego produktu. Ja osobiście w pierwszej kolejności zwracam na nie uwagę.Ale zresztą chyba nietylko ja;)
 

oracze

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
No właśnie allegro, ale trzeba dobrze przeanalizować stopy zwrotu z tego kanalu dystrybucji. Właśnie przygotowuje szkolenie, jak zoptymalizować pierwsze kroki w Allegro. Od wyboru dostawcy po tworzenie oferty, po finalizacje zamówienia i obsługę klienta.
 

Lady Vila

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Błędna Galaktyka
Na moim chomiku są materiały dotyczące zarabiania na allegro. Znajdują się w folderze Zarabianie/MLM i dałam na nie free transfer, więc możesz ściągać do woli :) Baner do chomika masz w stopce.

Życzę powodzenia w rozwijaniu biznesu :)
 

Zenek55

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Lepiej się w takim razie nie brać za prowadzenie firmy, skoro na każdym kroku jest tlyko "musisz i musisz" - a to konto w banku, a to promocja, a to szablon allegro. Na początek inwestycja z kilka tysięcy zł! Ludzie! Trcohę zdrowego rozsądku! Na dobrą sprawę nie trzeba aż tyle na początku wydawać.
 

AdamCh.

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hmmm konto bankowe przeciez jest wymagane przez prawo :) wiec tego nie da sie ominac :) a co do samego ksoztu kilka tysiecy.. to niestety albo potrzebne sa Ci jakies maszyny albo inwestycja na w towar ktory pozniej bedziesz sprzedawac :) jest wiele mozliwosci, zawsze mzona starac sie o dotacje. Jak ja otwiealem firme to musialem wydac kwote rzeczu 14000 zl na komputer i oprogramowanie, bez dotacji pewnie bym sobie nie poradzil
 
E

e-mlm

Guest
może źle zadałeś pytanie bo biznes to nie od razu zakładanie firmy,
może zgłoś się jednak do jakiegoś inkubatora przedsiębiorczosci - zmniejszysz koszty początkowe, zus i nakłady na reklamę,
jak Ci wyjdzie to zawsze możesz tą firmę otworzyć to najmniejszy z problemów
 

AdamCh.

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak biznes to nie zakładanie firmy :D? to jak ma niby to robic legalnie? Zakladasz firme i masz na poczatku 400zł zusu... minus jest taki ze placisz nawet jak nie zarabiasz ;-) po 2 latach ta stawka zwieksza sie do ok. 900-1000zl nie pamietam teraz.. no i do tego ksiegowa :) ja mysle ze najlepszym pomyslem jest znalezienie osoby ktora bedzie Ci mogla na poczatku wystawiac FV, jak zobaczysz ze towar schodzi i jest zainteresowanie wtedy otworzysz firme :)
I jeszcze jedna ciekawostka, jak zamierzasz sprzedawac towary osoba prywtna to nie musisz by c vatowcem jezeli nie przekroczysz 120 tys rocznie :) a to juz cos bo zarabiasz wiecej, nie wystawiasz fv a paragony :)
 

mszymczak

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
email marketing bracie, email marketing :)

W skrócie, zgadzam się z dalmacją, a ode mnie:

najpierw sprawdź czy Ci to idzie, jeśli jakoś idzie to:
dołóż do swojej działalności bloga z autoresponderem,
rozdawaj darmowe informacje tym ludziom, którzy się zapiszą,
a potem email marketing :)

O zakładaniu działalności pomyśl dopiero na końcu, a nie na początku.

To tak w telegraficznym skrócie, jeśli chcesz wiedzieć więcej, to w sieci jest cała masa
darmowych informacji na ten temat, np. YouTube :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
sama mam podobny plan. tyle, że ja chcę handlować chińskim towarem z wólki kosowskiej. na takie niedrogie rzeczy zawsze jest popyt, więc mam nadzieje, ze jakoś to rozkręcę z czasem :)
 
Do góry