Pierwsze konto bankowe

ziomek12345pl

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak wyżej. Gdzie umieścić swoje pieniądze? W jakim banku? Jestem uczniem, nie mam stałych dochodów. Zamierzam wpłacić na początek niewielką sumkę, około 2 tysięcy. Interesują mnie niewielkie opłaty, możliwość płacenia przez internet. Coś doradzicie? :)

Cóż, zajrzałem po paru dniach nic się nie zmieniło. Pytanie nadal aktualne:)
 
P

profipro

Guest
Porównywarka kont osobistych

Dopasuj konto do swoich potrzeb. Wybierz jeden z przygotowanych przez nas profilów klienta i uzupełnij go danymi dotyczącymi twoich comiesięcznych operacji na koncie. Otrzymasz ranking rekomendowanych kont osobistych

- dane na podstawie których przygotowujemy porównanie są na bieżąco aktualizowane przez naszych specjalistów,
- zestawienie jest obiektywne i nie zawiera ofert sponsorowanych,
- użytkownik może wybrać jeden z pasujących do niego profili (internauta, aktywny, oszczędny, senior, student, małoletni) aby dobrać najlepszy rachunek bankowy,
- w celu lepszego dopasowania oferty można dodatkowo wskazać wartości aż 13 dostępnych opcji
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Wybierz bank, gwarantujący codzienną kapitalizację odsetek i konto darmowe.
Kiedyś sprawdzałem i było takie w Polbanku
 

tube

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Polecam zdecydowanieAlior Sync dla młodych internautów - darmowe konto, darmowe bankomaty, cashback 5%!.
 
T

toile

Guest
aby regularnie oszczędzać i robić co miesiąc wpłaty najlepiej założyć konto oszczędnościowe na jakiś sensowny procent - konta oszczędnosciowe porównanie
 
M

Macieju2

Guest
Inteligo to bardzo dobry pomysł - jest tanie i wszędzie znajdziesz oddziały banku.
Dużo fajnych opcji mają konta mBank oraz Alior Sync:
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Macieju2 napisał:
Inteligo to bardzo dobry pomysł - jest tanie i wszędzie znajdziesz oddziały banku.
Dużo fajnych opcji mają konta mBank oraz Alior Sync:

Z Synciem mam ten problem, że to "młoda" oferta. Fajna i ciekawa - obecnie, ale jak będzie za rok?
 

mieszko stary

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
polecam konto internetowe w ing. Opłata tylko za kartę. 7 zł miesięcznie, jeśli nie zrobisz płatności kartą powyżej 100 zł. Jeżeli zrobisz nie płacisz nic. W mbanku też mają darmowe konta. W bzwbk konto <30.

Z Synciem mam ten problem, że to "młoda" oferta. Fajna i ciekawa - obecnie, ale jak będzie za rok?

alior sync to bank wewnątrz alior banku czy odrębny podmiot ?
 

abzym654

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja konto w Mbanku założyłem gdy miałem 18 lat, od tamtej pory upłynęło już trochę lat a ja nadal nie czuje potrzeby żeby zmieniać bank na inny. Szczerze go polecam, zwłaszcza młodym osobom. Największym atutem są niskie opłaty i to że możesz wypłacać pieniądze za każdym rogiem nic za to nie płacąc.
 

tamaro

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Mam Synca od dwóch miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów. Już zwrócili mi na początku września parę złotych w ramach Cashback 5%, a ich kartą debetową można płacić przez internet.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
polecam konto internetowe w ing. Opłata tylko za kartę. 7 zł miesięcznie, jeśli nie zrobisz płatności kartą powyżej 100 zł. Jeżeli zrobisz nie płacisz nic. W mbanku też mają darmowe konta. W bzwbk konto <30.



alior sync to bank wewnątrz alior banku czy odrębny podmiot ?

To produkt Aliora.
Ponoć Alior ma być sprzedany. Jakie wtedy będą warunki?
Czy będzie podobnie jak z Lukas - Credit Agricole?
 
P

Piotr Janicki

Guest
Zdecydowanie Alior Sync. Wszystko jest rzeczywiście darmowe, cashback 5% za zakupy przez Internet, innowacyjne rozwiązania, darmowe bankomaty i wpłatomaty w sieci Euronet, ciekawa oferta lokat (7,5%) dla posiadaczy konta osobistego, zbliżeniowa karta debetowa oraz zbliżeniowa naklejka wysyłane za darmo.

mBank zaś potrafi zaskakiwać swoich klientów zmianami regulaminu na ich niekorzyść (np. wprowadzenie opłaty za prowadzenie karty debetowej). I choć obsługa tego banku (w oddziałach, czy mLinia) jest bardzo, ale to bardzo przyjazna to polityka banku potrafi czasem "zrazić" niepotrzebnymi zmianami.

Oprócz tych dwóch, prawdopodobnie najlepszych "na początek" polecałbym także Eurobank ze względu na oprocentowanie zwykłego rachunku (nie oszczędnościowego) na poziomie 3,5%.
 
D

Dorka123

Guest
zobacz w PKO ofertę dla uczniów i studentów: http://www.pkobp.pl/uczniowie-i-studenci/rachunki/
 
M

Macieju2

Guest
Alior Sync jest teraz chyba jedynym darmowym kontem bez warunków, wymogów.
Jeżeli robisz czasem zakupy online i płacisz kartą - polecam!
Zawsze to 5% taniej, pomijając że w internecie zawsze jest taniej...
 
P

profipro

Guest
Internet wkracza niemal w każdą sferę naszego życia. Staje się także najpopularniejszym medium, za pośrednictwem którego banki docierają do klientów, oferując pełną paletę produktów bankowych, w tym ten podstawowy - konto osobiste.
Zapoznaj się z ofertami banków, które proponują konta osobiste:
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Uważam, że najważniejszym kryterium przy wyborze jest zdrowy rozsądek. A porównywarki często są wadliwie informują o kontach.
 
Do góry