pierwsze kolczyki

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
W te wakacje mam zamiar przekuć sobie uszy. Mniej więcej wiem już wszystko jednak chciałabym się dowiedzieć dokładniej jak długo może mnie boleć i takie tam rózne sprawy związane z tym. :lol:
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
To chyba zależy gdzie. Ja mam przebite 'tradycyjnie', przebijane miałam pistoletem i w ogóle nic mnie nie bolało. Przebijanie w chrząstce podobno boli.
 

Nikaaa

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2007
Posty
300
Punkty reakcji
1
Wiek
16
Im wyżej tym bardziej boli ? nie wiedziałam. A ja przekuwałam u kosmetyczki pistoletem i nie bolało wcale, a potem ciotka mi przekuła igłą taką do strzykawek i samo przekucie nie bolało tylko zakładanie kolczyka ;)
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
możesz mieć problemy ze spaniem na bokach przez około 3 noce, bo jednak poduszką będziesz zahaczać o świeże przekłucia, a tak to może wystąpić lekkie szczypanie :)
dobrze by było jakby kolczyki były tytanizowane, proces gojenia się skróci
 

misiakras

Sex to religia.
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
1 211
Punkty reakcji
0
Miasto
hp.
wiec tradycyjnie napewno nie boli, moze wlasnie troche w nocy;p A w chrzastce przebicie mozna troche bardziej poczuc, ale czy to bol, raczej nie. A Ty blondynka1 gdzie chcesz tego kolczyka?
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
i nie pozwalaj, by przebijano cię pistoletem. pistolet miażdży tkankę przez co uszy przebite tym sposobem goją się dwa razy dłużej.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
masz 2 wyjścia:
1) przebić pistoletem i tak jak mówisz rzekomo mieć to szybciej zrobione, ale za to babrać się z gojeniem Bóg jeden wie ile
2) przebić igłą/kolczykiem i mieć to wygojone po 3-4 tyg

jeśli jesteś cierpliwa i masz ochotę dbać o te przebicia przez 3 miesiące to śmiało, przebijaj pistoletem
 

misiakras

Sex to religia.
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
1 211
Punkty reakcji
0
Miasto
hp.
szybko zrobione? A przebicie igla trwa tylko troszke dluzej niz pistoletem. Wiec warto sie poswiecic;p
 

Malinowaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
154
Punkty reakcji
4
Miasto
z daleka.
Ja sobie sama przebijałam igłą i nie bolało, ale był mały problem z włożeniem kolczyka. ; ).
 

misiakras

Sex to religia.
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
1 211
Punkty reakcji
0
Miasto
hp.
ja pierwszy kolczyk mialam przebijany wlasnie pistoletem<chyba w 1 podstawowce>, ale tego nie licze bo i tak po jakims tam czasie nie bylo sladu po nim.. I wtedy ze po 1 zaczelam sama przebijac, to do tego jeszcze albo kolczykiem albo igla;d
 

elekti

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
przebijanie pistoletem jest bardziej sterylne i higieniczne, do tego dostaje się kolczyk ze stali chirurgicznej, jeśli robisz pierwsze dziurki to doradzam u kosmetyczki
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
JG
Ja jak miałam 4-5lat miałam uszy pistoletem przebite =]

ale teraz to już sobie sama kolczykiem przebijam i nie boli aż tak bardzo a igłą to już w ogóle.

I tak jak ktoś powiedział kolczyki powinny być tytanizowane albo ze stali chirurgicznej <nie wiem czy to nie to samo> bo wtedy faktycznie szybko ci się zagoi =]
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
kolczyk tytanizowany to taki który jest pokryty warstwą tytanu, a w środku najczęściej jest ze stali chirurgicznej
kolczyk ze stali powinno zakładać się dopiero po całkowitym zagojeniu przekłucia, dobra kosmetyczka powinna o tym wiedzieć i nie powinna go zakładać tuż po przekłuciu
 
Do góry