Pierwsza Miłość?

zagubionaaa20

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Co myślicie o pierwszej prawdziwej miłości.Gdy ktoś nie miał wcześniej chłopaka/dziewczyny i żadnego doświadczenia i nagle zjawia się w jego życiu ta druga połówka :) Czy możliwe że będą już razem na zawsze, czy zawsze ta osoba będzie chciała nowych wrażeń i doświadczeń oraz porównania? Jak sądzicie :)
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Portret psychologiczny. Właśnie się zakochałaś, jest to Twoja pierwsza TAK bliska Ci osoba. Chwilowo Ty kochasz Jego, On kocha Ciebie. Czujesz się wspaniale z tym i pod wpływem optymistycznego uniesienia piszesz na forum jak My to widzimy.
Nie wiem jak MY, ale wiem jak ja to widzę. Przewidzieć się tego nie da chyba. O ;]

A taka pierwsza prawdziwa miłość, to coś nieznanego wcześniej, coś szalenie miłego no i hmm. Tyle?
 

zagubionaaa20

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Akurat w tym co napisałam jest tyle prawdy że faktycznie mam chłopaka i jest to mój pierwszy związek ale jestem z nim od 2 lat więc to nie dotyczy mnie:p
 

Bacalava

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
po pierwsze trzeba rozróżnić miłość i zakochanie.

a z tym gadaniem "na zawsze" należy się wstrzymać. bo z reguły (choć nie zawsze) to "na zawsze" kończy się po paru miesiącach/latach. wiem z własnego doświadczenia.
zakochanie - nie możemy przestać myśleć o danej osobie, motylki w brzuchu, uderzenia gorąca i te sprawy. ale to bardzo szybko mija. to, co na tej podstawie idzie zbudować, to kolejna rzecz. owszem, możliwe jest, żeby tej pierwszy związek przerodził się w prawdziwą miłość i przetrwał całe życie. ale samo nie przyjdzie, związek trzeba bardzo pielęgnować. trzeba szczerości, oddania i zaufania, a chyba przede wszystkim - poświęceń. w życiu nie ma różowo i to, jak silne wsparcie partnerzy dają sobie wzajemnie, warunkuje sukces.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Nigdy nic nie jest na zawsze - prosta reguła...
Jeśli się zakłada, że coś będzie idealne i bajkowe potem bardzo boli jak się to już rozpadnie...
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Pierwsza miłość pewnie jest bardzo miła i w ogóle... Ale nie liczyłabym na nic więcej, niż na 'tu i teraz'. Trzeba się cieszyć tym, co jest w danym momencie. Więc może czasami lepiej nie wiązać planów na dalszą przyszłość z daną osobą, ale też jej nie skreślać od razu. Bo nigdy nie wiadomo, jak życie potoczy się dalej, a po co się rozczarowywać i zniechęcać.
 

oneblue114

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Polska
to jest mozliwe moj kolega chodzi z dziewczyna około 4 lata i jest to jedo pirwsza dziewczyna
 

redzionko

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Nawet jeśli będzie to ich jedyna miłość, wezmą ślub to po jakimś czasie dostaną (powinni bynajmniej) ochoty na coś/kogoś innego.
Mały skok w bok i to z obydwóch stron.
Miłość swoją drogą, ale ciekawość jak to jest z kimś innym bierze górę nad człowiekiem.
 

rainforest

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Pierwsza miłość ma to do siebie, że jest fascynująca, bo jest czymś nowym i atrakcyjnym!
Nie ma według mnie zasady, że z pierwszą miłością jest się na zawsze. To normalna interakcja między ludźmi.
Na początku zawsze jest super ale w miarę upływu czasu zauroczenie mija, ludzie poznają się bliżej i wszystko się weryfikuje.
Polecam książkę "Psychologia miłości" Wojciszke. Bardzo ciekawie pisze o zauroczeniu :)
 
P

pati.truth

Guest
Ta pierwszą prawdziwą miłość napewno pamięta się do końca życia... A czy to mozliwe, że przetrwa o końca życia? Jeżeli jest to ten jedyny Ci przeznaczony to możliwe, że tak.. Ale w życiu bywa różnie, niczego nie da się przewidzieć ;p
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jestem teraz w takim zwiazku,ostatnio niezbyt sie uklada..wlasciwie to nigdy nie bylo tak wspaniale.... :(
zaluje ze to on byl tym pierwszym..
zaluje ze bylo tyle rzeczy ktore robilam pierwszy raz i akurat on byl wtedy w moim zyciu..

a podobna piersza milosc zawsze taka piekna..w moim wypadku jest straszna... :(
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie ma na to regóły...
znam kilka małżeństw, którzy byli dla siebie pierwszymi i są szczęśliwi.
różnie bywa.
 

Piotr

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
1 005
Punkty reakcji
0
Oj... pierwsza miłość - zajefajna, tylko Marysia się rostyła i już nie jest taka fajna jak w 1 odcinkach :p

A tak poważnie pierwsza miłość jest.. jest.. cholera nie wiem jaka.. sam tego nie rozgryzłem - wiem tylko, że tą kobiete wspominam najmilej spośród wszystkich EX :p
 

PannaSkądś

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
379
Punkty reakcji
0
Miasto
skądś...
Pierwsza miłość, która będzie trwać wiecznie... hm... :p
Znam taką parę ;) Poznali się na obozie, zakochali się. Wiadomo kłótnie były jak wszędzie, ale do dziś są razem i mają zamiar się pobrać :)
Także ja w taką miłość wierzę, jednak stwierdzam, że zdarza się ona rzadkoo !
 

rainforest

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Najwyraźniej jedyną odpowiedzią na tą pierwszą miłość jest -RÓŻNIE to bywa- :)
Ale jak to jest. czy pamiętamy o pierwszej miłości czy o facecie z którym pierwszy raz się całowałaś?
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Przez 4 lata łudziłem się, że pierwsza miłośc może być tą ostatnią. Niestety, po pewnym czasie wychodziły coraz większe różnice charakterów i w końcu się rozstaliśmy.
 

RaFi777

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Lbn
pierwsza miłość... hmm ja miałem pierwszą życiową pomyłkę, ale po miesiącu trwania związku to zobaczyłem, a pierwszy pocałunek, spontanicznie z osobą której nie kocham;p i co ja mam teraz powiedzieć?;p
 

ciemne słoneczko

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
znienacka
Tak, to jest możliwe. Przykład? Moi rodzice. Moja mama była pierwszą dziewczyną mojego taty,są małżeństwem 26 lat :) Ale nie każdy ma takie szczęście...niestety.
 

awdotia

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nawet jeśli będzie to ich jedyna miłość, wezmą ślub to po jakimś czasie dostaną (powinni bynajmniej) ochoty na coś/kogoś innego.
Mały skok w bok i to z obydwóch stron.
Miłość swoją drogą, ale ciekawość jak to jest z kimś innym bierze górę nad człowiekiem.

Wybacz, ale to jakiś absurd. Niektórzy wcale nie mają chęci do porównań i nie czują konieczności sprawdzenia, jak byłoby z kimś innym. Po co to sprawdzać, skoro jest się szczęśliwym? A skok w bok nigdy nie jest mały. Jest największą głupotą i okropnością, jaką można zrobić drugiej osobie.

Pierwsza miłość może być tą ostatnią. I może być piękna, najpiękniejsza. Jak napisałam wyżej, bez myśleniu o porównaniach.
 

oneblue114

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Polska
nie ma co się łudzić nic nie trwa wiecznie...
jak sie zakochujemy to sobie wmawiamy ze to jest ta miłosc na która czekałem/am ale po jakims czasie to uczucie mija...zanika
 
Do góry