Piekło - filmik który otworzy wam oczy

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Naprawdę trzeba codziennie czytać Słowo Boże żeby pójść do nieba?
Nie wystarczy modlitwa ,słuchanie pobożnych pieśni ?
 
D

dorota353

Guest
Obejrzyj film "Magdalenki", a wtedy na pewno otworzą Ci się oczy. Jestem katoliczką praktykującą i wierze w to, że przez dobre uczynki można iść do nieba...niezależnie w jakiego Boga się wierzy.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Wyobraź sobie ,że ja też jestem katoliczką praktykującą ,dlatego nie za bardzo chce mi się wierzyć ,że poprzez nieczytanie pisma świętego pójdę do piekła.
Oczy mam otwarte szerzej niż myślisz.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
dorota353 napisał:
Obejrzyj film "Magdalenki", a wtedy na pewno otworzą Ci się oczy. Jestem katoliczką praktykującą i wierze w to, że przez dobre uczynki można iść do nieba...niezależnie w jakiego Boga się wierzy.
Bzdura Ten fragment wskazuje która religia jest prawdziwa i co trzeba robić: Jana 6, 53 -58
Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.

ForeverYoung napisał:
Naprawdę trzeba codziennie czytać Słowo Boże żeby pójść do nieba?
Nie wystarczy modlitwa ,słuchanie pobożnych pieśni ?
Głównym przesłaniem tego filmu są grzechy nieczyste które mogą nas łatwo wpędzić do piekła. Że cierpienia Jezusa są niczym w porównaniu z tym co czeka grzeszników w piekle.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Co prawda nie obejrzałem do samego końca, niemniej to zobaczyłem coraz bardziej utwierdza mnie w jednym przekonaniu. Straszenie wiecznym cierpieniem powinno być karane podobnie jak straszenie śmiercią, to zadziwiające że niektórzy nie widzą w tym niczego nieetycznego.

Ja rozumiem wierzyć w to, rozumiem podzielić się z kimś takim poglądem, nawet zrozumiem przekonywanie kogoś do takiej średnio optymistycznych wizji, ale by by prowadzić nawracanie poprzez zastraszanie to już jednak przekracza moje pojęcie.


Tiwaz napisał:
Bzdura Ten fragment wskazuje która religia jest prawdziwa i co trzeba robić: Jana 6, 53 -58
Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
to spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.
To można rozumieć dwojako.
Albo metaforycznie jako słowo które stało się ciałem i krew jako symbol cierpienia, albo jako za przeproszeniem "bogożerstwo", czyli spożywanie "transubstacjowanego" chleba i wina.


Tiwaz napisał:
Głównym przesłaniem tego filmu są grzechy nieczyste które mogą nas łatwo wpędzić do piekła. Że cierpienia Jezusa są niczym w porównaniu z tym co czeka grzeszników w piekle.
O sacra carnifex :D
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Pytanie na kim ten film ma zrobić wrażenie?Być może jakiś mało gorliwy katolik się wystraszy ,ale osoba niewierząca jedynie się pośmieje.Nie wierzę w niebo ,więc i w piekło także.Swoją drogą skoro 99% katolików tam trafia to i tak małe szanse na niebo-każdy grzeszy.Ach -a gdzie podział się czyściec?To teraz już od razu do piekła wyganiają?No nic chyba to piekło jest strasznie zatłoczone.
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Swoją drogą skoro 99% katolików tam trafia to i tak małe szanse na niebo-każdy grzeszy
kazdy grzeszy i kazdy zasluguje na pieklo. i chocbysmy bardzo starali sie zasluzyc sobie na zycie wieczne, szanse nikle. ale Bog, bedac bogaty w milosierdzie, okazal nam laske i otworzyl drzwi. Jezus mowil "Ja jestem zmartwychwstaniem i zyciem".
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Łaska dla 1% -nieżle-super miłosierny ten Bóg.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm montaż fragmentów z kilkudziesięciu filmów podparty cytatami
można i tak
ale po co? jakas apokaliptyczna grupka sieje swe obsesje
a i tak nie znamy dnia i godziny....
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Tiwaz napisał:
Po tym filmie zaczniesz myśleć inaczej a przynajmniej powinieneś



http://www.gloria.tv/?media=291022
Nie wytrzymałem do końca - szkoda czasu na oglądanie (cytaty to typowy marketing religijny).

Natomiast Tiwaz podałeś ciekawy fragment z ew. Jana.
Jest to zapożyczenie od Ozyrysa - Boga zbóż, który nazywał swoje ciało chlebem i kazał je spożywać.
Ozyrys dawał też Izydzie w kielichu swoją krew, która ma być spożywana na pamiątkę jego śmierci.
Są to symbole...metafory, które wyszły poza granice Egiptu. Późniejsi kapłanie bardzo często wracali do tych materiałów przypisując im kolejne opowieści.
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Łaska dla 1% -nieżle-super miłosierny ten Bóg.
pewnie, ze milosierny. bo otworzyl drzwi dla kazdego. a to, czy wybierzemy ta droge zalezy tylko od nas.
Biblia mowi, ze kara za grzech jest smierc. a Jezus zajal nasze miejsce i umarl za nas
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
piekło istnieje naprawdę, i wygląda tak samo albo o wiele gorzej niż to co jest przedstawione w filmie

do piekła można trafić za ciężkie grzechy

jak ono wygląda można zobaczyć na tym obrazie

pieklo.jpg
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
luk1407 napisał:
piekło istnieje naprawdę, i wygląda tak samo albo o wiele gorzej niż to co jest przedstawione w filmie

do piekła można trafić za ciężkie grzechy

jak ono wygląda można zobaczyć na tym obrazie

pieklo.jpg
Fajny obrazek ,a te diabły to skąd .Malarz miał niezła wizje pewnie po paleniu zioła .
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
luk1407 napisał:
piekło istnieje naprawdę, i wygląda tak samo albo o wiele gorzej niż to co jest przedstawione w filmie

do piekła można trafić za ciężkie grzechy

jak ono wygląda można zobaczyć na tym obrazie

pieklo.jpg
Jakieś dowody kolega przedstawi na tą tezę?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
danielr9
kiedy argumentem jest ślepa, naiwna i zawzięta wiara, nie ma polemiki...bo i po co.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Jest to zapożyczenie od Ozyrysa - Boga zbóż, który nazywał swoje ciało chlebem i kazał je spożywać.
stawiałbym na czysto greckie autorstwo (bliżej) itd
wizja piekła powszechnie przyjęta przez chrześcijaństwo pochodzi z gnostyckiej Apokalipsy św Piotra, raczej zapytałbym jak sobie żydzi wyobrażali sheol (zmienne w czasie) czy Gehennę...
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
przecajo napisał:
Troszkę przeceniasz autora, chyba że przeszedł z tamtej strony.
tak właśnie wygląda piekło

jedna wielka sala tortur z demonami (wybranymi duszami potępionych, którzy zostali przemienieni w monstra przez diabła) ich jedynym zadaniem jest znęcanie się nad duszami, łamanie ich

tutaj polecam obejrzeć każdemu, jest to świadectwo dziewczyny która przeżyła śmierć kliniczną i widziała piekło

http://www.youtube.com/watch?v=SpMkhUADltM
 
Do góry