Piekąca skóra po wyjściu spod prysznica

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Co jakiś czas nawraca mi pewien problem.
Mianowicie, wychodząc spod prysznica, strasznie swędzi mnie skóra.
Moja mama ma podobnie, mówi że możemy być uczulone na jakiś składnik który się dodaje do oczyszczania wody ..
Spotkaliście się z czymś takim ??
Jakieś porady ?? Bo to całkiem nieprzyjemne uczucie
 
S

Spamerski

Guest
Woda twarda lub chlorowana może wysuszać skórę i objawy nie muszą wynikać z alergii na składniki w niej zawarte. Spróbuj kosmetyków nawilżających. Jeśli to nie pomoże, to kolejna kwestia to używane dotychczas kosmetyki, bo można być uczulonym na niektóre składniki. Jeśli zmiana kosmetyków nie pomoże, to pozostaje wybrać się do dermatologa.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Myślę, że nikt tu Ci nie powie na co możesz być uczulona. A taki problem jaki opisujesz jest dosyć uporczywy, więc ja bym radziła wybrać się do dermatologa. Tam na pewno dowiesz się co wywołuje to swędzenie. :)
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
No właśnie chyba nie chodzi o kosmetyki, używam ich w innym miejscu i jest ok..
Chyba nie zostanie mi nic innego jak dermatolog...
Jakiś czas miałam spokój, ale znów wróciło... :(
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Nie wiem czy to kwestia kosmetyków, bo je zmieniam... nie uzywam na okrągło jednego żelu..
poza tym, też żel po którym ostatnio miałam taki efekt zabrałam w góry i nie było problemu po kąpieli...
 

Leszek32

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
43
To na bank coś macie z wodą. Też tak kiedyś miałem.... wszystko zależy od rur doprowadzających wodę.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Może i rury, może coś w oczyszczalni dają...
Nie wiem już sama.. chyba faktycznie pójdę do dermatologa...
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Polecam wode termalna zaraz po prysznicu mi bardzo pomaga
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jest tak, że uczulenie na proszki do prania bardzo nie "lubi" wody.
Nie trzeba wtedy likwidować kąpieli - trzeba pranie dooobrze (dodatkowo) wypłukać, albo nawet "uprać" skróconym programem w gorącej wodzie, za to bez proszku i płynu do płukania.
 

Agnieszka Dergacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
Polecam założyć filtr na główne ujęcie wody. Najlepszy byłby odwróconej osmozy bo wyczyści wszystkie składniki i alergeny do zera. Osmoza może jednak niewydajnie działać na głównym ujęciu, dlatego najlepszą alternatywą będzie filtr KDF + węglowy. Zamontuj, jeśli nie na główne ujęcie to na prysznic. Przetestuj czy pomaga i daj znać. Ja miałam problem z włosami, który wynikał z twardej wody... zamontowanie filtra, który ją zmiękczył rozwiązało problemy.
 
Do góry