Pewność Siebie.

Status
Zamknięty.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Zamiast zakładać nowe tematy używaj opcji szukaj, po drugie poczytaj sobie coś nt. inteligencji emocjonalnej. Po trzecie poćwicz autosugestie (czyt. wmawiaj sobie że jesteś pewna siebie itp.)
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
musisz uwierzyc ze wiele potrafisz jestes odwazna i wogole takie tam i wyobrazac sobie zdarzenia w ktorych samabys siebie nie widziala i myslec ze przeciez w tym nie ma mic strasznego a po czasie pewnosc sama przyjdze bo zaczniesz sie uodparniac :D
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Berials, twoja wypowiedz odbiera pewność siebie a nie dodaje jej.
Zgodze się z motywem o autosugestii.
mala*czarna, to jest w twojej głowie, zależy co sobie wmawiasz. Powtażaj że jesteś mocna, że wszystko napewno się uda, nie ma takiej rzeczy która jest poza twoim zasięgiem. Ten tekst niech zastąpi mowe o tym że nic nie potrafisz którą zapewne <niesłusznie> wygłaszasz pzed lustrem każdego ranka.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tylko nie okłamuj siebie samej :). Codziennie rano depilując nogi czy co Wy tam godzinami robicie w łazience powtarzaj sobie coś odpowiedniego do sytuacji, nie mów "będe pewna siebie" bo to zbyt ogólne, mów raczej "na spotkaniu z Michałem będe wyluzowana i zabawna i nie zaczerwienie się".
Nie wiem dlaczego ale autosugestia naprawde działa :|.

M't - chyba nie będe w przyszłości psychologiem :D. Żebyś słyszał jak ja w realu potrafie odebrać komuś pewność siebie :D.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
M't niby jak jego odpowiedź odbiera pewności siebie?
opcja szukaj jest dla ludzi :p

Pewność siebie trzeba zdobywać kroczkami :) małymi, ale dążacymi do celu - nie mówię z autopsji bo samej mi jej brakuje :D :p
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Berials, chętnie bym tego posłuchał. Stosujesz też metody fizycznej przemocy?

Carmen, jako osoba wrażliwa i impulsywna, najprawdopodobniej do końca życia nie załozyłbym anijednego tematu w obawie przed tekste; "zamiast zakładać nowy temat, użyj opcji szukaj..."
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
oj Karolinko oni się wogóle Ciebie nie boją :p

zbytnia pewność siebie też nie jest zbyt dobra..
 

feno

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
heh...
bardzo pomaga jak np... robisz cos co nie wszyscy potrafią nie wiem grasz w szachy koszykowke śpiewasz pływasz czy cos... jak robisz coś poprostu lepiej niz inni także zachęcam zebyś sie zapisala na jakieś kołka bo to pomaga bardzo :))
dużo czasu spędzać przed lustrem tez trzeba patrz sobie w oczy i mów (na głos) że umiesz dużo rzeczy... powtarzaj swoje zlaety :)) itd...
jak np. masz z kims spotkanie to przed lustrem symuluj rozmowe która masz odbyć albo rużne gesty to pomaga bardzo potem bedziesz wieidzała że to co robisz wygląda dobrze i nie bedziesz miała obaw o nic :)) czyli będziesz pewna siebie :D

:)) Powodzenia
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
M't - nie poniżam się do poziomu stosowania przemocy fizycznej.

Vito, a kto by się jej bał ? :D

O właśnie, możesz poprostu się upić :D Po alkoholu jesteśmy dużo bardziej pewni siebie.
 

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
aby być pewnym siebie trzeba się akceptowac taką jaką się jest. przynajmniej ja tak do tego podchodze.
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
Sama nie wiem... Może otaczaj się ludźmi , którzy potrafią powiedzieć Ci nie tylko o wadach , ale też o zaletach? :)
Ja kiedyś byłam bardzo nieśmiała , a potem jakoś się "wyrobiłam":p.
 

syzyff

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
Co zrobić by być pewnym siebie ?
Pomyśl nad swoimi zaletami. Wypisz je sobie wszystkie. A następnie powiedz sobie na głos: "Moją mocną stroną jest: [tu wymień swoją zaletę]". Zrób tak ze wszystkimi swoimi zaletami. Może wtedy uświadomisz sobie, jak wspaniałą i wartościową osobą jesteś. A wzmocnienie poczucia własnej wartości może też podnieść Twoją pewność siebie. ;)
 

kalamburka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z panstwa snów
prubowalam ale nieskutkuje przynajmniej w moim przypadku zawsze jak prubuje sie przkonac o mich mochych stronach dzieje sie cos co temu przeczy
 

Attachments

  • 2867_1_.jpg
    2867_1_.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 31

syzyff

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
zawsze, jak próbuje sie przkonać o moich mocnych stronach, dzieje się coś, co temu przeczy
Jeżeli dzieje się coś, co temu przeczy, to najprawdopodobniej nie jest to Twoją mocną stroną. Wybierz takie mocne strony, które masz na pewno i zobacz, co jest Twoim atutem w relacjach z ludźmi. Może na przykład potrafisz ich słuchać? Może potrafisz ciekawie prowadzić rozmowę? Może masz jakiś talent, który ludzie podziwiają i którego Ci zazdroszczą? Może ładnie śpiewasz? I tak dalej. Czasami nie uświadamiamy sobie naszych dobrych, mocnych stron i popadamy w przygnębienie, gdy porównujemy się z innymi. Widzimy wtedy tylko, że ktoś inny potrafi zrobić coś lepiej od nas, ma lepsze cechy charakteru od nas itp. A nie dostrzegamy, że my też mamy fajne cechy charakteru, tylko że inne, co nie znaczy, że mniej ważne i dobre. Czasem trzeba spróbować spojrzeć na siebie troszkę pod innym kontem i ucieszyć się tym, co mamy sami.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
gdy np. musisz gdies isc cos zalatwic jakas wazna sprawe itp. to muisz nabrac tej pewnosci ja np. jak ide to najpierw sobiw wyobrazam ze wsztsko bedie dobrez ukladam sobie to co mam powiedziec hehe i wtedy idzie jak splatak bo ja nie jestem niesmiala i jakos mam ta pewnosc siebie no ale to tylko moj sposob wiec nie wiem czy dziala na innych :)
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Zgadzam się z Berialsem.Ważne jest aby dodawać sobie otuchy przed czymś dla nas ważnym.Jeśli sie nam uda zwiększy się nasza pewnośc siebie.Nie unikaj wyzwań.Jeśli się zamkniesz w sobie to potem trudno będzie Ci wyjśc z tego.Taka metoda małych kroczków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry