Pastelowe kolory we wnętrzach

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Bardzo polecam pastelowe odcienie z Magnata. U mnie w domu mam perłę północy i waniliowy kryształ z tych jaśniejszych kolorów. Mieszkanie nie jest ogólnie bardzo duże więc jasne barwy jak najbardziej spełniają tu swoją rolę. I są absolutnie super jakości, bo bez problemu zabrudzenia można ze ściany ścierać.
 

fiona83

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Niedługo sama będę musiała zmienić moje białe ściany:) Mięta może by fajnie wyglądała, miałam już w domu i ciepłe i zimne kolory. To jak się czujemy w danym kolorze zależy od naszej analizy kolorystycznej. Jeśli jesteśmy z stylem : lato albo zima to wśród zimnych kolorów będzie nam lepiej i tak samo w przypadku wiosny i jesieni lepiej będzie nam się żyło wśród ciepłych kolorów. Ja jestem lato, i jak miałam morelowy pokój kiedyś to myślałam że zejdę, ciągle bym spała :(
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
ja jestem wielką fanką koloru błogi poranek z palety śnieżka satynowa, delikatny, wrzosowy kolorek, takie idealne tło, nie rzucający się w oczy, a przyjemny :)
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Zaczęły mi się podobać szarości. Od jasnej Sekretne Spojrzenie aż po ciemną Po Zmroku. Zastanawiam sie nad sypialnią w takich odcieniach. Do tego białe i fioletowe akcenty.
 

anaMediana4

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Do łatwościeralnych materiałów dekoracyjnych należy również satynowa farba ECORSON ECO 12. Mnie przekonał jej skład, bo sporo farb już testowałam. Co najważniejsze, stanowi doskonałą bazę w przypadku spontanicznego pomysłu przemalowania pokoju na inny kolor.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Mnie bardzo się podoba połączenie pastelowego niebieskiego i brązu. Moja przyjaciółka w tych odcieniach urządziła swoją sypialnię i wygląda to obłędnie. Do tego ładne, stonowane dodatki i ma się idealne miejsce do odpoczynku :)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
ja jednak z brązem mam estetyczny problem :) nie lubię tego koloru, ale pastelowy niebieski (wspaniały odcień - sekretne wyznanie!) - o tak!!! :)
 

terefere_kuku

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
ja uwielbiam pastele, najbardziej mi się podoba mięta i turkus. Ciężko znaleźć taką farbę gotową, ja kupiłam pigmenty na ezelazny.pl i wyszło idealnie :D :D
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
mnie się podobają kolorki z palety śnieżka barwy natury, jest tam taki jeden obłędny oliwkowy odcień, który niedługo pojawi się na ścianie w mojej sypialni :)
 
A

amisia

Guest
Mi też strasznie podobają się pastele zarówno na ścianie jak i "dodatki" do pomieszczenia. Jednak są one jasne i trzeba na nie uważać, żeby szybko ich nie zabrudzić. Moja teściowa teraz kupiła jasną kanapę i powiem szczerze, że myślałam, że to nie będzie najlepszy pomysł bo będzie się brudzić. Już po pierwszym tygodniu jej użytkowania mój synek wylał na nią picie ale specjalna powłoka Easy Clean chroni włókna przed wnikaniem różnych zabrudzeń ! Jednak Fargotex był strzałem w dziesiątkę ! Byłam zaskoczona jak szybko i łatwo można było usunąć plamę
 

Karolina Ryska

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Lubię mocne kolory, ale lubię też pastele i walczą zawsze we mnie dwie dusze - jedna krzyczy: kolory a druga ją tonuje i wybiera biele, szarości i ogólnie pastele. Tak więc jestem ciągle rozerwana. Moja metoda na to to zmiana dodatków na ile się da. Jesienią chowam wszystko co mega kolorowe i co da sie schować (wazony, świeczniki itd), zmieniam poszewki na poduszki, wiosną te krzykliwe rzeczy wyciągam :)
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
amisia napisał:
Mi też strasznie podobają się pastele zarówno na ścianie jak i "dodatki" do pomieszczenia. Jednak są one jasne i trzeba na nie uważać, żeby szybko ich nie zabrudzić. Moja teściowa teraz kupiła jasną kanapę i powiem szczerze, że myślałam, że to nie będzie najlepszy pomysł bo będzie się brudzić. Już po pierwszym tygodniu jej użytkowania mój synek wylał na nią picie ale specjalna powłoka Easy Clean chroni włókna przed wnikaniem różnych zabrudzeń ! Jednak Fargotex był strzałem w dziesiątkę ! Byłam zaskoczona jak szybko i łatwo można było usunąć plamę
Ja nie jestem za jasnymi meblami, tym bardziej tapicerowanymi. No chyba że to takie specjalne materiały - tylko co pewnie potrzeba specjalnych środków chemicznych do ich czyszczenia?
 

Marek1989

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jasna kolorystyka optycznie powiększa pomieszczenie, dlatego pastele to idealny wybór w mniejszych pokojach. Polecamy je jednak także do większych powierzchni. Kolory te wprowadzą na pewno dużo słońca i radosnego klimatu do otoczenia. Moimi typami są limonkowy i jasny szary. Pozdrawiam! :)
 

terefere_kuku

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
Lawendowy, turkus, fuksja i przygaszony róż :) moja aranżacja miesiąca barwy-natury.com.pl/inspiracje/trendy-2016/apetyt-na- slodycze z tym, że ten dywan bym zmieniła na inny, żeby oczopląsu nie dostać po godzinie. Ale kolorek ścian - mniam, mniam

Py Ra napisał:
Uwielbiamy z żoną. Pastele + brązowe dodatki.
sypialnię mam w takich kolorach, zawsze mnie brązowy uspokajał, lubię odpoczywać otaczając się takimi odcieniami - stąd sypialnia. W salonie postawiłam na coś żywszego :)
 

amurawska

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mi też miętowy średnio się podoba. Ja u siebie w pokoju zastosowałam połączenie beżu z brązem. Wyszło super! Ciepło i przyjemnie, a do tego wcale nie za ciemno... Polecam takie połączenie zwłaszcza w sypialni. :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Beż z brązem to moje ulubione kolory w domu a do tego np. w salonie mam dodatki w odcieniach niebieskiego, turkusowego, błękitnego. Dużo fajnych rzeczy do domu znalazłam w agacie. Do takiego beżu i brązu pasują niemal każde kolory.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja z kolei lubię tęczowe kolory i do swoich beżowych mebli wybrałam kolorowe dodatki, poduchy, dzbanki itp :) Nie lubię nudy w swoim domu :)
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Pastele jak najbardziej, ale nie same. Żeby nie było nudno potrzebują intensywnych akcentów. Bynajmniej u mnie tak jest. Mam ściany w kolorze cappuccino przełamane pasem czekoladowego brązu i intensywnego turkusu :) jeden element a odmienia cały wystrój. Zwłaszcza w newralgicznych miejscu - jak tło dla stojącego przy ścianie stołu. Ogólnie same pastele wydają mi się nudne i bez polotu, ale w połączeniu robią świetne. Zwłaszcza dla rzeczy, które mają być szczegolnie wyeksponowane.
 
Do góry