Pascal - jaką lekturkę ?

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Jaką lekturkę/kurs polecicie. Proszę bo mam mały kłopot z przyswojeniem sobie tego języka.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że właściwie nie ma co uczyć się Pascala. Lepiej od razu C++
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Pascal został stworzony w celach edukacyjnych i to jest jedyny cel tego języka. Jest on po to, by łatwiej było się nauczyć innych języków, ale po co się go uczyć, skoro możesz od razu uczyć się C++? Na naukę programowania strukturalnego Pascala poświęcisz X dni, tyle samo na naukę programowania strukturalnego w C++. Jeżeli będziesz się uczył od razu C++, to nauczysz się tego w X dni, a jeżeli będziesz uczył się Pascala, a potem dopiero C++ (bo i tak będziesz musiał się go nauczyć bo samym Pascalem nic nie zdziałasz), to stracisz 1,25 X dni przy założeniu, że jak będziesz umiał Pascala, to nauka C++ zajmie Ci tylko 25% tego, ile musisz poświęcić na naukę Pascala lub C++ nie mając wcześniej pojęcia o programowaniu w żadnym innym języku.
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
ok,tylko w tym sęk że ja i tak musze uczyć się pascala bo w szkole go mam na lekcjach modułowych :D .
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Naucz się Pascala, a napewno łatwiej będą przychodzić ci inne języki. Dużo słyszałem właśnie takich komentarzy, lecz ja narazie wstrzymałem się z nauką Pascala. Narazie muszę uczyć się do SQL, może w wakacje powoli zacznę się tego uczyć.

Może to ci się przyda:
- http://www.pascal.eu.org/index2.htm


No widziałem już ten kurs, przydac się przyda ale czyms w postaci ebooku bym nie pogardził

Tam jest do pobrania w wersji HTML. Może to ci wystarczy?
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
no SQL-a to ja mam juz opanowanego. Właśnie zamierzam wziąść się do nauki tworzenia profesjonalnych stron www(PHP5, Apache i MySQL - tytuł książki heliona, który zreszta polecam). Kurs Pascala, który podałes jest kusem w miare dobrym :) . Jeszcze dwie klasy technikum Informatycznego przedemną, a nauki bardzo dużo<w przyszłym roku mam C++ w programie nauczania tak więc pascala trzeba opanowac perfect.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Właśnie niedawno zakupiłem owy "Praktyczny kurs Turbo Pascala. Wydanie IV" i jestem mile zaskoczony. Masz racje to jedna z najepszych pozycji. Jak tylko opanuje pascala, zaczne odkładac sobie po trochu mamony na C++ BB) .
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Symfonia C++ mm......., ok sprawdzę, ale jeśli ona nie wystarczy to skorzystam z rady Capellini i kupie książeczkę heliona, tylko dopiero jak pascala skończe.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Aha, to w takim razie zapytam tak: a czytałeś kiedyś coś innego niż książki J. Grębosza?
 
Do góry